ebook Nim skończy się noc
3.8 / 5.00 (liczba ocen: 19)

Nim skończy się noc
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.74
Audiobook - najniższa cena: 26.94
wciąż za drogo?
19.74 zł Lub 17.77 zł
20.10 zł
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
23.90 zł
28.72 zł Lub 25.85 zł
21.54 zł
25.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Trzy pary, sześć osób i setki kłamstw. I ktoś, kogo nikt się nie spodziewał… Ebook „Nim skończy się noc” to emocjonujący thriller o ludzkich słabościach i konsekwencjach budowania relacji opartych na mnipulacji. Tam, gdzie kończy się prawda rozpoczyna się pełna pułapek gra, której finału nie sposób przewidzieć.

Najłatwiej okłamać tych, których kochasz.

Agata kocha męża, ale już go nie lubi. Monika satysfakcję w sypialni osiąga poza małżeńskim łożem. Justyna życiową tragedię przeżywa zupełnie sama, choć nie powinna.

Wszystkie spędzają weekend z mężami w idealnym miejscu, by naprawić swoje związki. Chcą oderwać się od rozpraszających zdobyczy cywilizacji, dzwoniących smartfonów i ciągłych powiadomień. Miało być tak romantycznie. Kominek, sypiący za oknem śnieg i oni.

Las, spokój i nadzieja. Przecież ona umiera ostatnia. Ale śmierć miała inne plany. Przyszła wcześniej, niezapowiedziana, by zabrać… kogoś.

Rekomendacje e-booka Nim skończy się noc:

„Doskonała, inteligentna rozrywka; fantastyczna zabawa konwencją i czerpanie garściami z popkultury, a na dokładkę spostrzeżenia, które bezlitośnie obnażają ludzką naturę. Naszą też. A ja to absolutnie kupuję!
I jeszcze jedno. Szczygielski to niebezpieczny facet, bo jeżeli ktoś tyle wie o ludziach i o technologiach, to nic się przed nim nie ukryje. Co udowadnia trochę ta powieść, upichcona zgodnie z najlepszymi przepisami gatunku, podlana kwiecistym językiem i okraszona smaczkami, które budzą moją zawodową zazdrość” - Marek Stelar

O e-booku Nim skończy się noc blogerzy napisali: 

W swojej najnowszej powieści Bardzo Szczygielski zabawił się w Agathę Christie i przyznaję, że całkiem zmyślnie mu to wyszło. Za to samo zakończenie Nim skończy się noc jest bardzo w stylu polskiego pisarza. Co tu wiele pisać, po prostu podpalił lont. - Na czytniku - Katarzyna Denisiuk

Nim skończy się noc od Bartosz Szczygielski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Bartosz Szczygielski konsekwentnie eksploruje kryminalny świat, dając czytelnikom kolejne ciekawe fabuły. Po rodzinnych zagadkach z przeszłości (Dolina cieni) i bohaterce, która boi się patrzeć w tył, więc skupia się na przyszłości (Nie chcesz wiedzieć), tym razem stawia na grupę postaci, która kłamstwa oraz stwarzanie pozorów ma opanowane do perfekcji. Trzy pary, trzy domki na odludziu, setki kłamstw i jeden policjant, który przybywa za późno. Ile może się wydarzyć jednej nocy? Przed wami Nim skończy się noc.

Każdy potrzebuje czasem od wszystkiego się oderwać. Wiadomo, jak jest: gdy jesteś dzieckiem, często wydaje ci się, że dorosłe życie jest takie fajne, że nikt ci już nic nie każe, do niczego nie zmusza, bo sam sobie jesteś panem. A potem dorastasz i orientujesz się, że brak kontroli rodzica nie oznacza, że jesteś wolny, o nie. Jesteś więźniem różnych zobowiązań, zależysz od swojego szefa, jesteś uwikłany w różne układy towarzyskie, zależy ci na zdaniu partnera czy partnerki, budujesz swój wizerunek w sieci… Nikt nie jest samotną wyspą. No i nadchodzi ten moment, że czujesz, że musisz odpocząć, a wtedy z pomocą przychodzi ekskluzywny ośrodek w środku lasu. Nie ma tam nikogo poza tymczasowymi mieszkańcami trzech domków. Nie ma oceniających spojrzeń. I… nie ma zasięgu. W końcu masz odpocząć, również od social mediów.

Agata kocha męża, ale już go nie lubi. Monika satysfakcję w sypialni osiąga poza małżeńskim łożem. Justyna życiową tragedię przeżywa zupełnie sama, choć nie powinna. Czy piękne otoczenie i brak rozpraszających bodźców pozwolą im naprawić małżeńskie problemy? Las, spokój i nadzieja. Co może się nie udać? Cóż…

W Nim skończy się noc śledzimy równolegle wątki trzech par, w których już dawno przestało się układać. Dla jednych wyjazd miał być ostatnią nadzieją, dla innych ucieczką czy sposobem na dojście do prawdy. Trudno jednak cokolwiek naprawić, gdy każdy mnoży kłamstwa. A potem wkracza śmierć i każe bohaterom przybrać kolejną maskę. W tę pokręconą sytuację wkracza komisarz Jakub Wit, który jako jedyny wydaje się być zainteresowany wyjaśnieniem sprawy niezidentyfikowanych zwłok. Kto zabił mężczyznę, którego policjant znalazł w jednym z domków? Czy naprawdę żadna z szóstki osób go nie zna? W końcu musiał to zrobić ktoś z nich, bo na pustkowiu nikogo innego nie ma…

Bartosz Szczygielski jak zwykle dał czytelnikom skomplikowaną zagadkę pełną niewiadomych. Jakie są zależności pomiędzy trzema parami, które zarzekają się, że się nie znają? Kto i dlaczego zabił nieznanego mężczyznę? Ciekawość nie daje nam odłożyć książki, a strony niemal przewracają się same. Zakończenie mnie zaskoczyło i musiałam je przeczytać dwukrotnie, żeby dobrze pojąć, co się stało. Muszę przyznać, że czuję lekki niedosyt i ta powieść nie stała się moją ulubioną tego autora, ale doceniam fakt, że wciąż próbuje czegoś nowego (tu: wielu równorzędnych bohaterów). Niezmiennie kibicuję Szczygielskiemu i jestem ogromnie ciekawa, czym zaskoczy mnie następnym razem.

Ocena: 4+/6
©tanayah czyta
Niezmiennie czerpię wielką przyjemność ze słuchania powieści Bartosza Szczygielskiego. Nim skończy się noc w interpretacji Przemysława Bluszcza, kolokwialnie mówiąc, weszła jak w masło. Czy to będzie mój ulubiony thriller autora? Myślę, że nie, co nie oznacza, że nie bawiłam się przednio.

Kilka słów o fabule

Tym razem polski pisarz nie eksplorował Polski, ale zapakował szóstkę bohaterów i zamknął ich w odludnych Bieszczadach. Równie dobrze mogłoby to być każde odludne miejsce – chodzi o to, żeby było tajemniczo, cicho, trochę mrocznie, no i bez świadków. Trzy pary oczywiście nie wiedziały, co ich tam czeka. Liczyli na romantyczny weekend z dala od codziennych rozterek i bodźców uniemożliwiających skupienie się na sobie i poprawienie wzajemnych relacji. Ale przecież Bartosz Szczygielski musiał zaserwować im emocjonalny rollercoaster. Podczas tej przejażdżki w głąb siebie przeżywają istne katusze. Budowanie, a raczej odbudowywanie relacji, staje się pasmem niekończącego się fiaska, gdzie słowo kłamstwo można odmieniać przez wszystkie przypadki.

Kilka słów o wrażeniach

W swojej najnowszej powieści Bardzo Szczygielski zabawił się w Agathę Christie i przyznaję, że całkiem zmyślnie mu to wyszło. Za to samo zakończenie Nim skończy się noc jest bardzo w stylu polskiego pisarza. Co tu wiele pisać, po prostu podpalił lont.

Wolę, gdy akcja w powieściach Bartosza Szczygielskiego jest bardziej dynamiczna i więcej się dzieje. Stąd to moje lekkie marudzenie. Czy czekam na kolejną powieść? A jakże! Bo lubię i cenię. Kropka.

Ocena: 4+/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć