ebook Obcy chłopiec
3.69 / 5.00 (liczba ocen: 4153)

Obcy chłopiec
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 29.19
Audiobook - najniższa cena: 41.66
wciąż za drogo?
41.76 złpremium: 26.94 zł Lub 26.94 zł
33.68 zł
33.90 zł
35.92 zł Lub 32.33 zł
44.90 zł Lub 40.41 zł
29.19 zł
33.88 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Thriller Alex Dahl – pisarki, którą norweska gazeta „Dagbladet” uznała za nową gwiazdę nordyckiej literatury noir. Życie Cecilii Wilborg to sielanka, o której wielu z nas marzy. Cecilia ma wszystko – kochającego męża, piękne córeczki, wspaniały dom i perfekcyjny plan na przyszłość. Dlaczego więc jedno, wydawałoby się mało znaczące wydarzenie burzy ten idealny porządek i wywołuje w Cecilii mroczne wspomnienia? Czyżby przeszłość upomniała się o nią? Dahl po mistrzowsku wciąga nas w duszną atmosferę zbrodni i w wyrafinowany sposób prowadzi ku zdumiewającemu finałowi.

DO CZEGO SIĘ POSUNIESZ, BY ZACHOWAĆ TO, CO POSIADASZ?

Cecilia Wilborg ma wszystko – kochającego męża, dwie piękne córeczki i wspaniały dom w bogatej dzielnicy małego miasteczka. I ciężko pracuje, by to wszystko zatrzymać. Zbyt ciężko...
W jej życiu nie ma miejsca na błędy. Nawet zabranie do domu małego chłopca, którego rodzice zapomnieli odebrać z basenu, może zaburzyć starannie zaplanowany plan dnia Cecilii. Zwłaszcza gdy przyjeżdża pod wskazany adres i znajduje pusty, opuszczony przez mieszkańców dom...

Cecilii nie pozostaje nic innego, jak zabrać chłopca do siebie, choć nie zdaje sobie sprawy, że wkrótce jego cicha obecność i przenikliwe spojrzenie wywołają niechciane wspomnienia z jej przeszłości i burzę w jej starannie ułożonym życiu...

O e-booku Obcy chłopiec blogerzy napisali: 

Alex Dahl ponownie dowiodła, że potrafi wykreować mocne, wyraźne postacie psychologiczne. Ma również talent do tworzenia misternych zagadek, które trzymają w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. - Czyt-NIK - Tomasz Kosik 

Obcy chłopiec od Alex Dahl możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Alex Dahl z każdą książką serwuje mi ekstremalne doznania. Obcy chłopiec to thriller psychologiczny, który w pełni czerpie z definicji tego gatunku. Autorka stworzyła historię mocno wpadającą nie tylko w pamięć, lecz wbijającą się do naszej psychiki. Doskonale zarysowane postacie pod względem psychologicznym oraz intrygująca i trzymająca w permanentnym napięciu fabuła są gwarancją czytelniczej uczty dla każdego, kto sięgnie po tę książkę.

Cecilia Wilborg żyje w idealnym świecie. Wszystko jest w nim doskonałe. Poukładane. Dokładne. Kochający mąż, dwie cudowne córeczki, wymarzony dom w bogatej dzielnicy. Cóż chcieć więcej? W życiu kobiety wszystko jest bezbłędne, precyzyjne niczym w szwajcarskim zegarku. Jednak jak się okazuje, czas pokazuje, że w życiorysie kobiety jest skaza.

Pewnego dnia zabiera z basenu Tobiasa, młodego chłopca, którego rodzice zapomnieli odebrać. Przyjeżdżając z nim pod wskazany adres, orientuje się, że dom jest opuszczony. Gdzie zatem są rodzice chłopaka? Czy Cecilia zaopiekuje się nim na dłużej? Czy jego obecność w domu Wilborgów zmieni doskonałe dotychczas życie Cecilii?

To, co jeszcze bardziej przykuwa naszą uwagę podczas czytania, to przedstawienie historii z perspektywy trzech osób – Cecilii, Tobiasa i Anniki. Dzięki temu możemy poczuć ją trzema różnymi emocjami. Wszak punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia. Co ważne perspektywa Anniki opisana jest w formie pamiętnika.

Alex Dahl doskonale dawkuje emocje. Przerzucanie kolejnej strony podsyca naszą ekscytację, dostarczając jeszcze większych doznań, potęgując tym samym napięcie i poczucie niepewności.

Co tak naprawdę skrywa Cecilia? Dlaczego Tobias pojawił się w jej życiu? Dlaczego chłopak łączy ze sobą losy Cecilii i Anniki? Pytań jest wiele, a odpowiedzi zapisane są na kartach najnowszej książki Alex Dahl.

Jeśli jesteście miłośnikami thrillerów psychologicznych i jesteście spragnieni mocnych wrażeń, to Obcy chłopiec niech zawita do Waszych domostw. Niech ta historia zawładnie Waszymi emocjami, a najnowsza książka Alex Dahl zagości na honorowym miejscu NIK – Najlepszych Interesujących Książek.

Autorka ponownie dowiodła, że potrafi wykreować mocne, wyraźne postacie psychologiczne. Ma również talent do tworzenia misternych zagadek, które trzymają w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Alex Dahl – gratuluję talentu i dziękuję. I Want more!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć