Nie ufaj mu
3.38 / 5.00 (liczba ocen: 2238)

Nie ufaj mu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - najniższa cena: 21.54
Audiobook - najniższa cena: 26.94
wciąż za drogo?
32.31 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
-25% 21.54 zł Lub 19.39 zł
23.90 zł
28.00 zł
28.72 zł Lub 25.85 zł
28.70 zł
30.40 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Minął rok, od kiedy życie Iny Kobryn wywróciło się do góry nogami. Kiedy wreszcie jest gotowa ruszyć dalej i zostawić za sobą trudne przeżycia, poznaje mężczyznę, na którego czekała. Daje jej poczucie bezpieczeństwa, nie ma przed nią tajemnic i sprawia, że Ina po raz kolejny wierzy w lepszą przyszłość. Jej siostra przygotowuje się tymczasem do ślubu z Gracjanem Pabstem, który po latach w końcu się oświadczył. Wszystko układa się tak, jak powinno, dopóki nie dostaje ona wiadomości o treści nie ufaj mu.

Czy Gracjan chowa własne upiory z przeszłości? Czy w istocie jest tym, za kogo mają go siostry? Obie muszą stawić czoła temu, że rzeczy, które wydarzyły się w ich życiu, nie są takie, za jakie je uważały

Nie ufaj mu od Remigiusz Mróz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jedna z teorii na temat twórczości Remigiusza Mroza mówi, że pisarz posiada wyjątkowo zaawansowany program komputerowy, który za niego konstruuje fabuły jego powieści. Jeśli nawet w to nie wierzysz, to nie ufaj mu. Konstrukcje fabularne Mroza są zwykle dość rozbudowane i wielopoziomowe, ale chwilami coś się w nich nie spina. Tak jak by program komputerowy zawierał błąd.

Nie ufaj mu to dalszy ciąg przygód Iny Kobryn, znany z powieści Wybaczam ci. Podobnie jak wcześniej, akcja galopuje w tempie szaleńczym. Tym razem większą rolę odgrywa przyjaciel Iny i chłopak jej siostry, czyli Gracjan Pabst. Chwilami mam wrażenie, że autor na początek wymyśla jakieś fajnie brzmiące imiona i nazwiska i potem kurczowo się ich trzyma. Ina, Julia i Gracjan są przyjaciółmi od czasów, gdy byli dziećmi. W takich znajomościach zdarza się, że po wielu latach przyjaciele mówią do siebie „po nazwisku”. Szczególnie gdy jest ono krótkie i dźwięczne.

Problemem jednak jest to, że Ina Kobryn ma swoje nazwisko po mężu. A w zasadzie go nie ma, bo nie zawarli ślubu cywilnego, a jedynie kościelny i to nie konkordatowy. Gdy Gracjan mówi do Iny „Kobryn” brzmi to sztucznie i nienaturalnie, bo raczej utrwaliłoby się mu z dzieciństwa inne nazwisko. Ale nie tylko to jest problemem. Całe postępowanie Gracjana w tym tomie jest dość kiepsko umotywowane.

Osią akcji powieści jest intryga zmontowana przeciw bohaterce. Cel jest oczywisty, ograbić ją z pieniędzy. Jednak sposób działania przestępców przypomina raczej zakładanie placówki dyplomatycznej na San Escobar. Podsumowując. Ta powieść rozczarowuje. Niezbyt dobrze wyjaśnia skomplikowane meandry akcji, a na domiar złego znajdziemy na końcu cliffhanger, który jasno mówi, że ten dość fantasmagoryczny cykl będzie miał dalszy ciąg.

Ocena: 3/6 czytaj więcej
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć