ebook Ze złości
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Ze złości
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.54
Audiobook - najniższa cena: 22.45
wciąż za drogo?
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
21.54 zł Lub 19.39 zł
25.13 zł
26.93 zł Lub 24.24 zł
28.72 zł
25.90 zł
28.70 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Detektyw Jakub Sobieski – bohater nowej serii kryminalnej Katarzyny Bondy – wkracza w świat, w którym pieniądze, polityka i zbrodnia tworzą gęsto splątaną sieć. Zemsta? Chciwość? Zraniona duma? Nieszczęśliwa miłość? A może złość? Co spowodowało, że w kasynie Warszawa Royal ktoś sięgnął po broń? I kto pociągnął za spust? Odpowiedzi na te pytania szuka nie kto inny tylko Jakub Sobieski.

W życiu Jakuba zaszły spore zmiany. Pożegnał się z myślą o powrocie do służby i zakłada właśnie agencję detektywistyczną. Z pracy w policji zrezygnowała też Ada Kowalczyk, postanowiła poświęcić się karierze prokuratorskiej. Ich drogi krzyżują się już przy pierwszej sprawie, dotyczącej zabójstwa Mariusza Hussakowskiego, zastrzelonego dwadzieścia lat wcześniej w popularnym kasynie.

Za zbrodnię została skazana krupierka, Aneta Bulandra, która przez niemal dwie dekady twierdziła, że jest niewinna. Teraz postanowiła zawalczyć o odszkodowanie za niesłuszne skazanie i spędzenie osiemnastu lat w więzieniu. Chce, by w tej walce pomógł jej Sobieski.

Detektyw szybko przekona się, że uczestnicy wydarzeń sprzed lat, świadkowie zbrodni i byli właściciele Warszawa Royal nie są zainteresowani ujawnieniem nowych szczegółów. Kręcą, zatajają najistotniejsze fakty i trudno dociec, czy zależy im na odkryciu prawdy, czy też rękoma Sobieskiego chcą załatwić swoje ciemne interesy.

Sobieski zaczyna polowanie na mordercę. Ale czas nie jest jego sprzymierzeńcem, wkrótce padają kolejne ofiary.

W czyim interesie jest ich śmierć?
Dlaczego zginął Hussakowski?
Co naprawdę widziała jego żona i dlaczego oskarżyła Anetę?

Katarzyna Bonda serwuje czytelnikom lepki, brudny kryminał, od którego nie sposób się oderwać!
Detektyw Jakub Sobieski w drugim tomie cyklu – po „O włos” – intryguje nie mniej niż rozwiązywane przez niego zagadki.

Bonda w najwyższej formie!

O e-booku Ze złości blogerzy napisali: 

Katarzyna Bonda ponownie tworzy gęstą esencję przerażenia, budując tym samym konkretny, zaskakujący i niezaprzeczalnie męski kryminał! Tytuł tej powieści nie jest przypadkowy – to właśnie niszczycielski ton ludzkich emocji okazuje się tu najgroźniejszą amunicją. Ze złości to książka stworzona dla miłośników mocnych wrażeń. - Mozaika Literacka - Miłka Kołakowskia

Pisarka wirtuozersko przędzie kolejne nitki suspensu, prawie niewidocznie splata je z innymi tak, by czytający dostrzegli dopiero powiązania gdy nadchodzi odpowiedni moment, nie wcześniej i nie później. To, co wydaje się nam na początku wystawiane z jest wielokrotnie na próbę, zresztą sami także raz za razem mierzymy się z pytaniami jak dalej potoczy się Ze złości, odpowiedzi będą nie tylko zaskakujące, lecz i znowu wprawią w nas w zdumienie. - Taki jest świat - Katarzyna Pessel

Ze złości od Katarzyna Bonda możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Lubicie grać w karty? Tysiąc, remik, a może poker albo wojna? A może układanie pasjanse? Ja lubię w tysiąca i remika, ale nie grywam za często.

Pytam o to nie bez przyczyny - karty odgrywają w książce ze zdjęcia dość dużą rolę, i te prawdziwe, i te metaforyczne, które trzeba odkryć, by poznać prawdę.

Ze złości to drugi tom serii z Jakubem Sobieskim. Aneta Bulandra została skazana za zabójstwo męża swojej przyjaciółki. Odbyła wyrok, twierdzi, że została skazana niesłusznie i chce domagać się odszkodowania z tego tytułu. Nasz główny bohater, razem z byłą policjantką Adą Kowalczyk, zostaje uwikłany w zbrodnię sprzed lat i obecne związane z tym konsekwencje.

Powiem Wam, że ta książka wciąga od pierwszych stron. Dzieje się tyle, że ciężko się oderwać, choć na początku czułam się przytłoczona ilością powiązań między wszystkimi uczestnikami tego spektaklu. Potem wszystko zaczęło wskakiwać na swoje miejsce, a ja nie mogłam po prostu przestać czytać.

Ciekawy pomysł na fabułę, w tle kasyno, zranione uczucia, chciwość, zemsta. Autorka zgrabnie to wszystko połączyła, wplatając w przedstawioną historię także prywatne wątki Jakuba Sobieskiego. Te interesowały mnie chyba najbardziej, byłam ciekawa, jak autorka pociągnie ten temat. Rozwija się to interesująco i mam nadzieję, że szybko wyjdzie kolejny tom.

Jak dla mnie było niebanalnie i z pazurem, mocno sensacyjnie. Jeśli czytaliście pierwszy tom, koniecznie sięgnijcie po jego kontynuację

Ocena: 5/6
©Zakątek czytelniczy
Tyle prawd ile ludzi, którzy o niej mówią. Jedna jedyna? Podobno taka gdzieś istnieje, ale czy da się ją odnaleźć w gąszczu kłamstw, subiektywnych opinii, niedomówień i dopowiedzeń, tego, czego nie wiedziano? Zresztą czy nie jest jedynie ułamkiem większej całości albo częścią innego faktu, bez znajomości jakich staje się jedynie urywkiem informacji, co sprawia, że traci na wartości? Dlaczego więc dla niektórych bywa aż tak cenna by byli gotowi w jej imię złamać zasady i przekraczać nieprzekraczalne granice?

Przeszłość rzadko kiedy jest zamkniętym rozdziałem, zawsze może odnaleźć się ktoś, kto ma klucz do niej, a od tego już krok do wywołania zapomnianych upiorów. Pierwsza sprawa Jakuba Sobieskiego już od samego początku daleka jest od łatwych zleceń, o jakich ślad pozostaje jedynie w zestawieniu przelewów. Świat wielkich pieniędzy, ludzi z pierwszych stron gazet oraz morderstwo sprzed lat stanowi podstawę dla pracy świeżo upieczonego prywatnego detektywa. Zresztą nie tylko dla niego, stara znajoma też ma udział w tej rozgrywce. Ada Kowalczyk stoi po drugiej stronie, co wcale nie oznacza, że ich ścieżki zawodowe nie mają punktów wspólnych. Stara zbrodnia okazuje się być aż nadto aktualna, zdobycie dowodów na niewinność rzadko kiedy jest proste, a w sytuacji gdy zbyt wielu zależy na czymś odwrotnym. Sobieski musi odnaleźć właściwą drogę lawirując w grupie ludzi, jacy przy okazji chcą osiągnąć własne cele. Na jego i Kowalczyk korzyść na pewno nie są kolejne ofiary, czas także im nie sprzyja. Grono osób, jakim mogłoby zależeć na braku odnalezienie nowych faktów, jest szerokie. Komu uwierzyć jeśli nikt nie wzbudza zaufania i kto stoi za tym, co było i co ma miejsce właśnie teraz? Sobieski dla swojego dobra powinien znaleźć rozwiązanie tego równania z więcej niż dwoma niewiadomymi, ale czy uda mu się to odpowiednio szybko by wyszedł cało z morderczego labiryntu?

Winna czy niewinna? Może pytanie powinno być zupełnie inne i wcale nie w liczbie pojedynczej oraz nie jedno, a więcej? Co rzeczywiście wydarzyło się kilkanaście lat temu? Faktów jest dużo, śladów również, lecz które są prawdziwe, a jakie stanowią mniej lub bardziej zręczne kłamstwo? Katarzyna Bonda jest mistrzynią kryminalnych historii nie tyle wciągających, ile pochłaniających całkowicie uwagę czytelników. Nie ma w nich mało ważnych detali, niepotrzebnych opisów, nic nie znaczących postaci, wszystko się liczy, każdy detal, nawet najmniejszy jest trybikiem precyzyjnej fabuły, mający konkretne zadanie i napędzający kolejne, większe. Strona po stronie Ze złości nie odsłania, ale zagęszcza akcję wątków, mnożąc je i równocześnie podsuwając nowe kierunki rozwoju wydarzeń. Tam gdzie wydaje się nam, że nastąpi odsłonięcie tajemnicy następuje coś o dużo bardziej intrygującego, pojawia się nowa. Wcześniejszy sekret wcale nie zostaje zapomniany, pozostawiony sam sobie, w odpowiednim momencie przypomina o sobie znać i perspektywa znowu zmienia się. Pisarka wirtuozersko przędzie kolejne nitki suspensu, prawie niewidocznie splata je z innymi tak, by czytający dostrzegli dopiero powiązania gdy nadchodzi odpowiedni moment, nie wcześniej i nie później. To, co wydaje się nam na początku wystawiane z jest wielokrotnie na próbę, zresztą sami także raz za razem mierzymy się z pytaniami jak dalej potoczy się Ze złości, odpowiedzi będą nie tylko zaskakujące, lecz i znowu wprawią w nas w zdumienie.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Władza, polityka, pieniądze i szaleństwo uzależnień – te motywy wielokrotnie pojawiają się w kryminałach, tworząc osobliwą, intensywną i przede wszystkim zawiesistą atmosferę zbrodni. W cyklu kryminalnym z Jakubem Sobieskim, Katarzyna Bonda tworzy właśnie taki klimat – tajemniczy, mglisty i niedopowiedziany, a jednak solidny i mocno zajmujący. I tak jak rozpoczynająca serię książka O włos przenika bulwersującym światem sutenerów i nierządu, tak jego kontynuacja, ubrana w znaczący tytuł Ze złości, prezentuje nieujarzmiony portret ludzkiej nienawiści.

Tu nie ma miejsca na subtelną przestrzeń obyczajową, w zamian czytelnik wchodzi do strefy mocnego kryminału, w której niebezpieczeństwo czyha dosłownie na każdym fabularnym rogu. Pociągający świat gier hazardowych, luksusów i pieniędzy, w tym przesiąknięte brudem więzi polityczne i biznesowe, w odczuciu wręcz mafijne – nieustannie czuje się tu smak ryzyka, wyczuwa się też odór przerażającej zbrodni. Bo przecież to zabójstwo w popularnym kasynie rozpoczyna bieg wydarzeń. I to zabójstwo sprzed dwudziestu lat, za które skazana została ówczesna krupierka, obecnie dochodząca niewinności i walcząca o odszkodowanie za spędzenie niemal dwóch dekad w więzieniu.

Ta historia intryguje i odczuwalnie trzyma w napięciu, tym bardziej, że nie ma tu przypadkowych postaci, każdy zdaje się mieć coś za pazuchą, każdy skrywa jakąś tajemnicę i wreszcie każdy wzbudza choć śladowy cień podejrzliwości. Fabuła zauważalnie jest złożona i wielowarstwowa, stara sprawa regularnie wraca w dialogach, wręcz przenika bieżące wydarzenia, stając się ich nieodłączną częścią – detektyw Sobieski wrzyna się w nieprzyjemne szemrane środowisko, chłonie siłę kobiecej nienawiści, próbuje zdefiniować emocje wszystkich zaangażowanych osób. Powiązania osobiste i rodzinne nie są bowiem bez znaczenia – autorka nie zapomina o burzliwym i mocno nieprzewidywalnym charakterze największych, choć często niewidocznych gołym okiem uczuć.

Bezwzględny, rasowy, nieobliczalny i wyraźnie niebezpieczny – tak wygląda uzależniający świat hazardu, do którego wkracza nieprzejednany detektyw Jakub Sobieski. I taki jest obraz, który nieuchronnie wypełnia wyobraźnię czytelnika. Katarzyna Bonda ponownie tworzy gęstą esencję przerażenia, budując tym samym konkretny, zaskakujący i niezaprzeczalnie męski kryminał! Tytuł tej powieści nie jest przypadkowy – to właśnie niszczycielski ton ludzkich emocji okazuje się tu najgroźniejszą amunicją. Ze złości to książka stworzona dla miłośników mocnych wrażeń.

Ocena: 5/6
©Mozaika Literacka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć