ebook Katan
3.7 / 5.00 (liczba ocen: 25)

Katan
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.15
Audiobook - najniższa cena: 26.16
wciąż za drogo?
22.00 zł
25.84 zł Lub 23.26 zł
32.90 zł
32.90 zł
21.15 zł
21.17 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Słowa bolą tak, jak czyny innych ludzi. A najbardziej bolało mnie to, że nie mogłem powiedzieć jej, co naprawdę czuję. A czułem tak wiele… jednakże wszystko rozgrywało się tylko w mojej głowie.

Gangsta Paradise. Katan to drugi tom nowej serii o ciemnej stronie miasta.

Jędrzej Katański pracuje dla bossa Reno. Jest ochroniarzem jego dziewczyny, Marii, i syna Antoniego oraz współwłaścicielem modnego klubu Prozac.

Od momentu, kiedy poznał przyjaciółkę Marii – Alinę Lato, nie może uwolnić się od myśli o pięknej wygadanej blondynce, która pracuje w Prozacu. Sam ma problem z komunikacją. Wskutek tragicznych wydarzeń sprzed dwudziestu lat milczy i porozumiewa się tylko półsłówkami. Jednakże bezkompromisowa Alina nie zamierza odpuścić, gdyż zakochała się w milczącym blondynie o zielonych oczach. Zresztą Alina ma także inne powody, aby zbliżyć się do groźnego gangstera.

Drugi tom gangsterskiego romansu to historia Katana i Aliny, których próbował zniszczyć nie tylko okrutny los. To również piękna opowieść o sile miłości, odkupieniu, namiętności i nadziei na lepsze jutro.

O e-booku Katan blogerzy napisali:

Katan jest historią o dużej dynamice akcji, w której nieustannie ściera się miłość z nienawiścią, a zaufanie i wiara w kogoś, kto stał się bliski niebezpiecznie zbliżają się do granicy, za jakimi jest zdrada. Agnieszka Lingas – Łoniewska daje okazję czytelnikom poznać nietuzinkowe postacie i emocje, mogące ich zniszczyć lub dać siłę by zawalczyć nie tylko o siebie. -  Taki jest świat - Katarzyna Pessel

Katan od Agnieszka Lingas-Łoniewska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Historia Katana to drugi tom serii o gangsterach i ich ciemnym świecie. Katan, Jędrzej Katański to pracownik Reno i osobisty ochroniarz Marii, kobiety Reno. Jego cechą charakterystyczną jest milczenie, Katan odzywa się tylko w sytuacjach kiedy musi i używa przy tym tylko tylu słów ile jest konieczne. Pewnego razu poznaje jednak koleżankę Marii Alinę. Dziewczyna jest natomiast jego całkowitym przeciwieństwem, bo nieprzeciętna z niej gaduła. Oboje nie potrafią o sobie zapomnieć, a powietrze pomiędzy nimi aż elektryzuje.

Alina próbuje przebić barierę jaką stworzył wokół siebie Katan, chce także poznać przyczynę, która spowodowała, że jest tak bardzo zamknięty w sobie. A cała tajemnica tkwi w jego przeszłości, bo to ona go naznaczyła i całkowicie zmieniła sposób jego postrzegania świata.

Katan opowiada historię miłości, która aby móc rozkwitnąć musi najpierw zdobyć wzajemne zaufanie. Jest ono zawsze ważne w każdym związku, jednak w tym przypadku jest ono podstawą istnienia. Przez to widzimy jak bardzo jest istotne i jak wiele może zdziałać.

Jest to moja już kolejna przeczytana książka Pani Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. I wiem doskonale czego mogę się spodziewać, ale nie przeszkadza mi to, jej książki są dla mnie idealną odskocznią od dnia codziennego. Pomimo, że znam już ich schemat doskonale, wciągają i pozwalają na miłe spędzenie czasu.

Ocena: 3+/6 czytaj więcej
©Księgozbiór Kasiny
Niektórzy do słów nie przywiązują uwagi, liczą się jedynie czyny. Jednak jedno i drugie może dotkliwie zranić, a blizny nawet pomimo upływu czasu będą przypominać o tym, co wydarzyło się. Przeszłość bywa bagażem, którego ciężar dostrzegają tylko nieliczni, dla pozostałych pozostaje niewidoczny. Nie tak łatwo powiedzieć o nim, bo oznacza to zaufać komuś, a to trudny krok dla kogoś kto został już pokiereszowany przez życie.

Niektórzy nie muszą zbyt dużo mówić by zostać zrozumianym, Jędrzej Katański należy do tego grona ludzi. Odzywa się rzadko, do tej pory nie przeszkadzało to jego otoczeniu, ale od chwili gdy do jego życia wkroczyła Alina, wiele zmieniło się. Pełna energii, odważna i rozgadana dziewczyna nie jest jedynie kolejną nic nie znaczącą znajomością, zwłaszcza, że również jest zainteresowana Katanem, jak nazywa go większość. Ale nie tak łatwo jest przezwyciężyć jest coś, co tkwi głęboko w człowieku i wciąż boleśnie daje o sobie znać. Milczenie jest murem za jakim od dawna chowa się Jędrzej, Alina łatwo nie daje się zniechęcić, wie czego chce, lecz jak długo będzie miała siłę do walki o uczucie, które pojawiło się niespodziewanie i zaskoczyło ich oboje? Każde z nich ma sekrety, jakie sprawiły, że są właśnie tacy, nie inni. To, co miało miejsce, wcześniej lub później da o sobie znać. Pewne sekrety niszczą ich oboje, nie dają spokoju, wciąż tkwią jak zadra w nich. Czy będą szczerzy wobec siebie i co przyniosą z sobą niewypowiedziane słowa? Niekiedy kłamie się również kiedy nie mówi się …

Przeszłość rzadko jest zbiorem samych dobrych wspomnień, jedni mają ich więcej, drudzy prawie żadnych. Bohaterowie Katana naznaczeni są ich ciemniejszą stroną. Agnieszka Lingas – Łoniewska doskonale wie jak połączyć różnorodne wątki, cięższe i lżejsze, tak, by czytelnika nie tylko zaskoczyć, ale i pokazać co skrywają ludzkie serca i umysły. Postacie, wychodzący spod jej pióra nigdy nie są jednowymiarowi, zawsze jest w nich wiele emocji i chowają przed światem niejedna tajemnicę. Nie inaczej jest i w przypadku najnowszej książki, gdzie splatają losy ludzi, wydających się nie pasować do siebie, jednak nie mogących o sobie zapomnieć, chociaż powinni. Jak trudno zapomnieć o przeszłości i uwierzyć w drugiego człowieka? Nie tylko na to pytanie muszą sobie odpowiedzieć bohaterowie, pisarka nie stawia przed nimi przypadkowych przeszkód, są pokłosiem tego, co było ich udziałem, nie zawsze z własnej woli czy świadomie, lecz przypominających o sobie w chwilach gdy mają do stracenie nieoczekiwaną szansę od losu. Katan jest historią o dużej dynamice akcji, w której nieustannie ściera się miłość z nienawiścią, a zaufanie i wiara w kogoś, kto stał się bliski niebezpiecznie zbliżają się do granicy, za jakimi jest zdrada. Agnieszka Lingas – Łoniewska daje okazję czytelnikom poznać nietuzinkowe postacie i emocje, mogące ich zniszczyć lub dać siłę by zawalczyć nie tylko o siebie.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć