Nieznajoma z Sekwany
3.32 / 5.00 (liczba ocen: 1534)

Nieznajoma z Sekwany
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 30.40
Audiobook - najniższa cena: 29.18
wciąż za drogo?
34.20 złpremium: 22.80 zł Lub 22.80 zł
29.64 zł
30.40 zł Lub 27.36 zł
31.92 zł Lub 28.73 zł
38.00 zł
30.38 zł
31.28 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Najnowsza powieść gwiazdy francuskiej literatury − ulubieńca mediów, krytyków i czytelników (Guillaume Musso od dziesięciu lat nieprzerwanie utrzymuje się na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych francuskich pisarzy!) − która zachwyci zarówno fanów thrillerów, jak i miłośników literatury obyczajowej!

Emocjonujący thriller, w którego fabule znajdziemy odniesienia do jednej z najsłynniejszych paryskich historii kryminalnych oraz do greckiej mitologii.

Kim jest zagadkowa nieznajoma z Sekwany?

Pewnej mglistej grudniowej nocy w Paryżu, na tydzień przed Bożym Narodzeniem, zauważono nagie ciało młodej kobiety unoszące się na wodach Sekwany. Gdy ją wyłowiono, okazało się, że jeszcze żyje, ale nic nie pamięta. Z posterunku policji, na który zostaje zabrana, znika kilka godzin później…

Dzięki analizie DNA i zdjęciom udaje się ustalić, że wydobyta z wody kobieta to światowej sławy pianistka, Milena Bergman. Tyle że to niemożliwe, bo Milena ponad rok temu zginęła w katastrofie lotniczej.

Prowadząca tę nietypową sprawę młoda policjantka Roxane oraz były narzeczony Mileny, Raphael, będą musieli wyjaśnić zagadkę: kim tak naprawdę jest nieznajoma znad Sekwany i co się z nią stało?

Inspiracją do napisania książki była prawdziwa Nieznajoma z Sekwany. Taki przydomek nadano niezidentyfikowanej martwej kobiecie, której ciało wyłowiono pod koniec XIX wieku z Sekwany w Paryżu, w pobliżu Luwru. Jej wiek oceniono na 16 lat, nie miała obrażeń wskazujących na przyczynę zgonu. Zgodnie z ówczesnym zwyczajem zwłoki wystawiono w witrynie kostnicy, w nadziei na ich identyfikację. Mimo to tożsamości kobiety nigdy nie ustalono. Uwagę publiczności zwrócił wygląd jej twarzy – delikatny uśmiech nie pasował do zwłok osoby, która utonęła, a tym bardziej popełniła samobójstwo.

Z niewyjaśnionych przyczyn wykonano pośmiertną maskę topielicy – plotka głosi, że zrobił to patolog, który zakochał się w niej w trakcie sekcji. Maska zdobyła niezwykłą popularność, jej repliki sprzedawano w paryskich sklepach z pamiątkami, a uwagę poświęcili jej ówcześni artyści, m.in. Albert Camus, Rainer Maria Rilke, Louis Aragon i Vladimir Nabokov.

A teraz zrobił to najpopularniejszy z francuskich współczesnych autorów − Guillaume Musso.

Rekomendacje e-booka Nieznajoma z Sekwany:

"Wielki powrót Guillaume’a Musso do gatunku thrillera. W momencie, w którym zaczyna się śledztwo, książka pochłania czytelnika bez reszty!" - Bernard Lehut, RTL

"Powieść pełna literackich odniesień." - Anne-Marie Revol, France 2

"Musso świetnie odnajduje się w gatunku thrillera. To powieść, którą niełatwo wyrzucić z pamięci." - Lila Dussault, „La Presse”

"Ta błyskotliwa powieść, którą można odczytywać na wielu różnych poziomach, po raz kolejny dowodzi wybitnego talentu pisarskiego tego autora. (...) Przygoda rodem z „Archiwum X”." - Marie-France Bornais, „Le Journal du Quebec”

"Tym razem Guillaume Musso sięga po wątki fantastyczne − i po raz kolejny odnosi wielki pisarski sukces! " - Julie Malaure, „Le Point”

"Rewelacyjny thriller z wątkami nadnaturalnymi!" - Camille da Silva, „Ouest France”

Nieznajoma z Sekwany od Guillaume Musso możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Głosy bawiących się dzieci to jeden z najpiękniejszych dźwięków na świecie.
Z szacunku i sympatii do Musso będzie krótko i bez znęcania się nad idiotyczną, przerysowaną i kompletnie nietrzymającą się kupy fabułą.

Tuz przed Bożym Narodzeniem, z lodowatej Sekwany zostaje wyłowiona ledwo żywa kobieta. Niestety piękna nieznajoma cierpi na amnezję oraz niezdiagnozowane zaburzenia psychiczne. Ucieka w tracie transportu do szpitala. Sprawę Nieznajomej z Sekwany bada policjantka Roxane, zdegradowana i zesłana do jednoosobowej placówki zajmującej się niewyjaśnionymi sprawami w stylu atak kosmitów czy lądowanie ufo.
Sprawa się komplikuje, kiedy testy DNA wskazują, że wyłowiona z Sekwany kobieta to pianistka Milena Bergman, która rok wcześniej zginęła w katastrofie lotniczej. Kim tak naprawdę jest Nieznajoma z Sekwany?

Czuję, że tę powieść Musso wygrzebał z czeluści, głębokich czeluści szuflady. Zostawił sobie na czarną godzinę taką kiepściutką historyjkę i puścił jako zapchajdziura. Ani zagadka Mileny Bergman, ani kryminalne tło, ani nawet postaci, które zawsze były mocną stroną książek Musso kompletnie nie porywają. I, co gorsza, nie są wiarygodne. A już kompletną kichą były mitologiczne wstawki i całe zaplecze kultu Dionizosa.

Czasami nie warto grzebać tak głęboko w swoich literackich szufladach....

Ocena: 3-/6 czytaj więcej
©Tylko skończę rozdział
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć