ebook U-505. Prawda o wojnie na morzu
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

U-505. Prawda o wojnie na morzu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 34.90
wciąż za drogo?
42.78 złpremium: 27.60 zł Lub 27.60 zł
34.90 zł
39.10 zł Lub 35.19 zł
46.00 zł
46.00 zł Lub 41.40 zł
37.87 zł
40.02 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

U-505 to jeden z tych niemieckich okrętów podwodnych II wojny światowej, którego losy nadają się na scenariusz filmu. Wprawdzie zatopił osiem alianckich statków i mimo ciężkich uszkodzeń potrafił powrócić z rejonu Karaibów do bazy w okupowanej Francji, ale też był naznaczony swoistym fatum. Jego dowódca popełnił samobójstwo na pokładzie. Na dodatek stał się jedynym U-Bootem, który Amerykanom udało się przejąć na morzu w czasie wojny. Dziś można go oglądać w muzeum w Chicago.

Łukasz Grześkowiak, Polak mieszkający w Wielkiej Brytanii, autor kilku publikacji poświęconych okrętom podwodnym i ich zwalczaniu, barwnie opowiada o losach U-505, jego dowódcach i członkach załogi. Ukazuje grozę wojny podwodnej, w której myśliwy w każdej chwili mógł sie zamienić w zwierzynę, zawzięcie tropioną i atakowaną przez wrogie okręty i samoloty. Opisuje też „przygody” marynarzy na lądzie po powrocie z patroli bojowych, gdy odreagowywali swe ekstremalne przeżycia. To świetnie napisana książka, która daje wyobrażenie, jak naprawdę, od podszewki wygląda wojna na morzu i jak działa na ludzką psychikę.

O e-booku U-505. Prawda o wojnie na morzu blogerzy napisali: 

Dziś, dzięki Łukaszowi Grześkowiakowi możemy przyjrzeć się z bliska okrętowi, którego los zaciekawić może każdego czytelnika otwartego na pogłębianie swej wiedzy historycznej. „U-505. Prawda o wojnie na morzu” jest książka, która zapewni Wam zastrzyk tej wiedzy, podanej w ciekawy i przystępny sposób. Warto, aby lekcje historii były tak przyjemne, jak lektura tej książki. - Czyt-NIK - Tomasz Kosik

U-505. Prawda o wojnie na morzu od Łukasz Grześkowiak możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
U-505. Prawda o wojnie na morzu to książka, w której Łukasz Grześkowiak ukazuje losy jednego z najsłynniejszych okrętów podwodnych drugiej wojny światowej. Jego historia jest bardzo bogata. Jego załodze udało się zatopić osiem alianckich statków. Lecz niestety, nie zawsze sprzyjało mu szczęście. Warto poznać historię tego okrętu i jej załogi. Lektura tej książki, to lekcja historii, która nie nuży, lecz otwiera naszą ciekawość do poznania historii zapisanej na kartach najnowszej książki polskiego autora mieszkającego w Wielkiej Brytanii.

Łukasz Grześkowiak w tej książce ukazuje historię okrętu, który dziś zobaczyć możemy w muzeum w Chicago. Ta książka zaciekawi nie tylko miłośników okrętów podwodnych. Jest ona legendą, którą warto poznać. U-505 jest okrętem, który został najbardziej uszkodzony podczas wojennych działań. Jest jedynym okrętem na pokładzie którego doszło do samobójstwa niemieckiego dowódcy.

Nie da się ukryć, że Łukasz Grześkowiak włożył wiele pracy i serca w napisanie tej książki. Autor dodaje, że impulsem do napisania historii U-505 było obejrzenie filmu dokumentalnego poświęconego zdobyciu niemieckiego okrętu podwodnego. W książce U-505. Prawda o wojnie na morzu znajdziemy nie tylko wiele ważnych informacji, czy też relacji Hansa Gobelera. Publikacja ta bogata jest w liczne fotografie, które jeszcze bardziej przybliżają nam historię U-505.

Autor ukazuje nam nie tylko historię okrętu podczas wojennych działań. Dzięki tej książce możemy dowiedzieć się, jak potoczyły się jego losy po zakończeniu wojny. Bez wątpienia U-505 jest okrętem, który zapisał się w historii II wojny światowej. Dziś dzięki Łukaszowi Grześkowiakowi możemy przyjrzeć się z bliska okrętowi, którego los zaciekawić może każdego czytelnika otwartego na pogłębianie swej wiedzy historycznej. U-505. Prawda o wojnie na morzu jest książka, która zapewni Wam zastrzyk tej wiedzy, podanej w ciekawy i przystępny sposób. Warto, aby lekcje historii były tak przyjemne, jak lektura tej książki. Zdecydowanie polecam.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć