ebook As
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

As
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 24.08
Audiobook - najniższa cena: 33.80
wciąż za drogo?
31.99 złpremium: 20.64 zł Lub 20.64 zł
-30% 24.08 zł
-24% 24.08 zł Lub 21.67 zł
26.49 zł Lub 23.84 zł
29.90 zł
27.69 zł
30.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Anna Maria Kier, była warszawska policjantka stopniowo odkrywająca swoją niebezpieczną rodzinną historię, i Wanda Lechicka, specjalistka od cyberprzestępczości, niezbyt radząca sobie w życiu offline - ten silny kobiecy duet zakłada agencję detektywistyczną, która podejmuje się najtrudniejszych wyzwań.

Każdy tom to osobna, misternie skonstruowana zagadka kryminalna, której wątki przeplatają się z prywatnym życiem bohaterek.

"As" to drugi po "Królu" tom tetralogii "Anna Maria Kier". Kolejne tomy, "Dama" i "Walet", są w przygotowaniu.

Jak bardzo środowiska mediów społecznościowych i te z małych miasteczek są do siebie podobne. Jakże skutecznie i jedne, i drugie potrafią wywołać traumę…

Do Anny Marii Kier trafia Lukrecja Woźniak-Bąk, była prostytutka, a obecnie popularna autorka powieści erotycznych publikująca pod pseudonim Looka Wood. Ma ogromną liczbę obserwatorów w mediach społecznościowych, ale nikt z nich nie wie, że z powodu nadwagi i niezbyt atrakcyjnego wyglądu do prowadzenia profilu pisarka wynajęła zgrabną dublerkę, Katarzynę Wieczorek. Dublerka zaczyna otrzymywać pogróżki i staje się ofiarą stalkingu. Zagrożenie narasta, a gdy dochodzi do najgorszego, pojawia się pytanie, kto był prawdziwym celem prześladowcy. Przemyślne konstruowane groźby doprowadzają Lukrecję na skraj załamania nerwowego. Zaczyna się wyścig z czasem i konieczny okazuje się powrót do mrocznej przeszłości Looki Wood.

O e-booku Asa blogerzy napisali: 

Ta książka Was zaskoczy. Ta historia wbije Was w fotel.Dagmara Andryka stworzyła zagadkową historię, która włączy w nas detektywistyczną naturę. - Czyt-NIK - Tomasz Kosik 

Cieszę się, że po długiej przerwie Dagmara Andryka znowu jest w grze. To pisarka z ogromnym talentem do budowania napięcia i wprowadzania na karty książek charakternych, zdeterminowanych bohaterów. Mocno trzymam kciuki i czekam na dalsze perypetie Anny Marii Kier, zwłaszcza że zakończenie Asa zapowiada kolejną wciągającą rozgrywkę. - SieCzyta - Kasia Sosnowicz

As od Dagmara Andryka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Kier i Lechnicka powracają w wielkim stylu.

Tym razem sprawa wydaje się banalna. Do ich agencji detektywistycznej zgłasza się Lukrecja, która stała się ofiarą stalkingu. Lukrecja jest bowiem ukrywającą się pod pseudonimem Looką Wood autorką poczytnej erotyczne serii powieści. Jej media społecznościowe "pękają w szwach". Ale wśród obserwujących pojawił się nadgorliwy wielbiciel, który z uwielbienia przeszedł do gróźb. Sprawa się komplikuje - Lukrecja nie pozwala na zaangażowanie w sprawę policji. Ewidentnie kobieta coś ukrywa, ponieważ nie dość, że wydaje pod pseudonimem, to do promocji swoich powieści wynajęła dublerkę - Katarzynę Wieczorek. Kiedy Wieczorek zostaje zamordowana Kier i Lechnicka czują, że sprawa to nie taki "mały pikuś" jak początkowo myślały...

No świetna jest ta seria. Wciągająca, ciekawa, z idealną mieszanką lekkiego stylu z mocnym przekazem. Andryka skupia się nie tyle na wartkiej akcji ile emocjach, uczuciach i relacjach międzyludzkich. Zagłębiamy się w dwa, odrębne, ale prowadzone równolegle do siebie, wątki: totalnie zdemolowane życie osobiste Anny Kier oraz zagadkę Lukrecji i cały kryminalny ciąg zdarzeń związany bezpośrednio z tą postacią.

As uwydatnia mankamenty życia on-line, z parciem na lajki, followersów i popularność wyrażoną w liczbie obserwujących. Zwraca także uwagę na społeczność w małych miejscowościach z których ciężko się wyrwać i od których trudno się odciąć. Prywatność? A co to? A po co to? Aby żyć, trzeba być na fali, na propsie.

Niby kryminał, a dostarcza ogromu przemyśleń, odnośnie sensu tego, dokąd zmierzamy, czy możemy bezgranicznie ufać najbliższym. Dagmara Andryka powołała do życia Annę Kier i nieźle nakopała jej do tyłka. Choroba, zdrada, wyalienowanie, złota klatka, ciągła pogoń za udowodnieniem, że nie jest "piczką zasadniczką" tylko kobietą z jajem. Bo jest. I czuję, że najlepsze dopiero przed nami.

Dagmara Andryka nie pozamiatała, bo dopiero się rozkręca.

Ocena: 5/6
©Tylko skończę rozdział
Mój czytelniczy sierpień kryminałem stoi! Patrząc na listę lektur przeczytanych w tym miesiącu, to można po części tak stwierdzić, zważywszy na to, że obecnie czytam bardzo mało kryminałów. Na dodatek trafiły mi się serie.

Kilka słów o fabule

As to drugi tom cyklu Anna Maria Kier, gdzie rządzą kobiety, czyli emerytowana policjantka oraz specjalistka od cyberprzestępczości. Anna i Wanda dopiero co otworzyły biuro detektywistyczne, a już mają sprawę do rozwiązania. Zgłasza się do nich autorka poczytnych pikantnych erotyków i zarazem właścicielka bardzo popularnego profilu na Instagramie. Obserwatorzy jej konta nie wiedzą, że twarz, a raczej ciało osoby, która się tam pojawia, to nie jest sylwetka pisarki, ale jej dublerki. Atrakcyjna kobieta z Internetu przyciąga wielu fanów, jednak jeden z nich staje się niewybredny w komentarzach. Lukrecja Woźniak-Bąk alias Looka Wood postanawia odkryć stalkera i ukrócić niewłaściwe zachowanie. Niestety machina poszła w ruch i dochodzi do tragedii. To jeszcze nie koniec. Od tego momentu rozpoczyna się niebezpieczna gra, w której celem jest życie pisarki.

Kilka słów o wrażeniach

Dagmara Andryka napisała kryminał, który doskonale się czyta. Po części dotyka świata, który całkiem dobrze znamy, czyli świata mediów społecznościowych, gdzie stykamy się fałszem i kreowaniem wyobrażenia oraz sztuczności. Innym obszarem, który świetnie wpasował się w fabułę, jest małomiasteczkowość i próba wyrwania się z ograniczeń, jakie funduje życie z dala od dużego miasta.

– Chryste. Nie da się uciec od przeszłości i zniknąć jak gdyby nigdy nic. […] – Zawsze cię dopadnie. Choćbyś był pewien, że jesteś bezpieczny, to nigdy tak nie jest.

Asa czytałam z wielką przyjemnością. Ta historia została tak sprawnie napisana, że dosłownie płynęłam, rozkoszując się końcówką wakacji. Jeśli szukasz lekkiego kryminału, dotykającego problemów współczesności, to As będzie dla Ciebie. Nie zapominajmy, że jest jeszcze jeden wątek w serii, który podsyca zainteresowanie. Dagmara Andryka potrafi budować napięcie! Czekam na kolejny tom.

Ocena: 5/6
©Na czytniku
Tak się ostatnio szczęśliwie składa, że trafiam na historie, od których nie mogę się oderwać. Jedną z nich jest drugi tom tetralogii Dagmary Andryki z Anną Marią Kier. W Asie nie brakuje karcianej symboliki, ale też uważnego spojrzenia na rodzinę jako komórkę społeczną, która pod wpływem tragicznych okoliczności może złośliwie zrakowieć.

Niezawodny duet detektywek – emerytowana policjantka Anna Maria Kier oraz specjalistka od cyberprzestępczości Wanda Lechicka – dostaje kolejne ciekawe zlecenie. Musi namierzyć stalkera, który nie daje spokoju seksownej internetowej dublerce autorki powieści erotycznych. Sprawa jest skomplikowana i bardzo poufna, ponieważ o mistyfikacji wie jedynie wydawca książek Lukrecji Woźniak. Gdy dochodzi do morderstwa, atmosfera gęstnieje, a na jaw wypływają mroczne rodzinne tajemnice. Tymczasem morderca wciąż pozostaje na wolności…

Gdy tylko nastał dzień premiery Asa, pełna emocji pobiegłam do księgarni. Dagmara Andryka należy bowiem do tych polskich pisarek, których powieści nigdy nie czekają u mnie w kolejce, tym bardziej że Król, czyli tom pierwszy tetralogii z Anną Marią Kier, zaostrzył mój czytelniczy apetyt. Jeśli zastanawiacie się, czy druga część jest równie dobra, to chcę Was uspokoić i zapewnić, że jest jeszcze lepsza. Zdecydowanie bardziej dynamiczna, intrygująca i mroczna. Główna bohaterka musi się zmierzyć nie tylko z trudną operacyjnie sprawą, lecz także z bolesnymi faktami dotyczącymi jej życia rodzinnego. Łatwo nie będzie, ponieważ krąg osób, którym może zaufać, niebezpiecznie się kurczy.

Andryka i w drugim tomie swojej tetralogii wyraźnie dotknęła karcianej symboliki, tym razem jednak postawiła na Asa kier w pozycji odwróconej, uwypuklając jego negatywne znaczenie. Wiąże się ono ze złą energią, rodzinnymi zawirowaniami, emocjami przynoszącymi ból i rozczarowanie. Dokładnie te elementy znajdziemy zarówno w historii pisarki mocnych powieści erotycznych Lukrecji Woźniak, jak i w osobistych przeżyciach Anny Marii Kier. Obu kobietom przyjdzie się zmierzyć z bolesną prawdą, obie poczują niewyobrażalny strach i doświadczą rozpadu ważnych dla siebie relacji. I tylko od nich będzie zależało, czy As kier się odwróci i przyniesie im to, na co tak długo czekały. Oczywiście nie można zapominać o jednym z bohaterów, który symbolizuje tytułowego Asa – kim i jest i jaki ma wpływ na fabułę, dowiecie się podczas lektury.

W swojej najnowszej powieści warszawska pisarka bardzo uważnie przygląda się rodzinie jako jednostce społecznej, która może zapewnić człowiekowi doskonały start, ale też na zawsze podciąć skrzydła. I nieważne, czy mówimy o rodzinie, w której się urodziliśmy, czy o tej, którą sami stworzyliśmy już jako dorośli. Jeśli w tej najważniejszej komórce społecznej będzie brakować zaufania, wsparcia, szacunku, prędzej czy później zacznie ją zżerać rak, rozsiewając przerzuty na wszystko, co ma dla człowieka znaczenie. Zdesperowany będzie szukać akceptacji w najmroczniejszych zaułkach, po omacku, narażając się na kolejne bolesne doświadczenia. Dokładnie tak jak Anna Maria i jej przerażona klientka.

Z fabuły Asa wyłania się także przykry obraz mediów społecznościowych, w których od początku liczy się tylko nienaganny wygląd, wyretuszowane emocje i pokolorowana rzeczywistość. Internetowe gwiazdy stają się obiektem pożądania, ale też chorej zazdrości, która na podatnym gruncie może się przerodzić w coś przerażającego. I nawet jeśli wydaje nam się, że pokazujemy innym tylko to, co chcemy, tak naprawdę odkrywamy wszystkie karty i przestajemy być anonimowi. Świat wirtualny Andryka bardzo trafnie porównuje z małą hermetyczną społecznością wsi i miasteczek, udowadniając, że te dwie pozornie odległe płaszczyzny łączy bardzo wiele.

Cieszę się, że po długiej przerwie Dagmara Andryka znowu jest w grze. To pisarka z ogromnym talentem do budowania napięcia i wprowadzania na karty książek charakternych, zdeterminowanych bohaterów. Mocno trzymam kciuki i czekam na dalsze perypetie Anny Marii Kier, zwłaszcza że zakończenie Asa zapowiada kolejną wciągającą rozgrywkę.

Czytajcie!

Ocena: 5+/6
©SieCzyta
Dagmara Andryka książką Król zdobyła nie tylko moje czytelnicze serce, lecz również uznanie wobec talentu tworzenia intrygujących historii. W drugiej części cyklu Anna Maria Kier pt. As autorka potwierdziła, że potrafi wstrząsnąć czytelnikiem, serwując mu ekstremalne doznania podczas czytania. Ta książka Was zaskoczy. Ta historia wbije Was w fotel. Jednym słowem, nie zastanawiajcie się dłużej i sięgnijcie po najnowszą książkę Dagmary Andryki.

Anna Maria to była warszawska policjantka, która już w pierwszej części zdobyła moją sympatię. Wanda Lechicka, specjalistka od cyberprzestępczości, również zyskała moje uznanie. Obie tworzą dream team, któremu niestraszne jest rozwiązywanie zagadek. Wszak tworzą agencję detektywistyczną, przed która nic się nie ukryje. A ja nie zamierzam ukrywać, że As to książka, która uplasowała się w ścisłej czołówce mojego zestawienia NIK – Najlepszych Interesujących Książek. To druga część tetralogii Anna Maria Kier.

A czego możemy spodziewać się po najnowszej książce autorki? Wszystkiego, co dobry kryminał posiadać powinien. Dlatego już dziś zasiądźcie do lektury tej książki.

Pewnego dnia do Anny Marii Kier zgłasza się Lukrecja Woźniak-Bąk. Jej współpracowniczka i zarazem dublerka Katarzyna Wieczorek padła w Internecie ofiarą stalkera. I choć jest dublerką, to nie wykonuje skomplikowanym akrobacji, lecz w sieci jest „twarzą” Lukrecji, promując jej twórczość. Woźniak-Bąk jako była prostytutka jest bowiem autorką powieści erotycznych wydającą swe książki pod pseudonimem Looka Wood. Wieczorek tworzy w Internecie PR-ową otoczkę, zwiększając lajkowość oraz wskaźnik czytelnictwa.

A nasz poziom zainteresowania tą historią wzrastać będzie nie tylko z powodu intrygi dotyczącej stalkingu, lecz również prywatnej sytuacji samej Anny Marii Kier. Również wątek związany z aresztowaniem jej ojca, będzie dla nas bardzo emocjonujący. Trzeba przyznać, że Dagmara Andryka stworzyła zagadkową historię, która włączy w nas detektywistyczną naturę.

Jak zakończy się mistyfikacji Looki Wood? Jakie karty odkryje mroczna natura Tadeusza Księżopolskiego, ojca Anny Marii Kier? Sprawdźcie to i sięgnijcie po As, książkę, która zaskoczy WAS!

Pani Dagmaro dziękuję za emocjonującą lekturę. Patronować Pani książce, to dla mnie zaszczyt. Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje! Natomiast As do miana książki roku aspiruje!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć