ebook Wiśniowy dworek
3.59 / 5.00 (liczba ocen: 1197) Ilość stron (szacowana): 208

Wiśniowy dworek
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 31.92
SmartIdeas#Wyzwanie 10 dni - pies
SmartIdeas#Wyzwanie 10 dni - pies
-19% 31.92 zł Lub 28.73 zł
33.92 zł 10 zł na konto
30.60 zł
31.60 zł
31.92 zł
39.90 zł
Inne proponowane

Dwie kobiety. Dwa życia. Dwa światy. Jedna chwila. Jedno spotkanie. W Wiśniowym Dworku, gdzieś niedaleko litewskiej granicy, mieszka Danusia, urocza nauczycielka, kochająca ciszę i spokój. Na warszawskim Mokotowie mieszka Danka, energiczna i przebojowa bizneswoman, uwielbiająca zgiełk wielkiego miasta.
Te dwie kobiety pozornie dzieli wszystko, lecz łączy jedno: tajemnica z przeszłości. Ona oraz pewien mężczyzna, który przybył, by upomnieć się o to, co do niego należy, a co los mu kiedyś odebrał...

Wiśniowy dworek od Katarzyna Michalak możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Czasami za spełnienie marzeń trzeba słono zapłacić, ale taka jest po prostu cena życia.
Gdy dostajesz od losu coś bezcennego, pragniesz cieszyć się tym jak najdłużej. Jeżeli jest to miłość, chcesz zatrzymać ją do końca swoich dni.
Wybaczenie ma się w sercu, a nie na języku. Trzeba poczuć, że wybaczasz, a nie rzucić jednym pięknym słowem.
To było dla mnie podwójne zaskoczenie, bowiem po pierwsze spotkanie z twórczością Pani Katarzyny Michalak okazało się niesamowitym sukcesem. Natomiast po drugie, gdy zerknęłam na tytuł Wiśniowy dworek to zasiadłam do tej lektury spodziewając się miłej, lekkiej i przyjemnej powieści o polskiej wsi. Jakież było moje zaskoczenie, że pod tak urokliwym tytułem kryje się wciągająca fabuła z niespodzianką na każdej stronie i wręcz sensacyjnym charakterem.

Już na samym początku Wiśniowego dworku, czytelnicy poznają Danusię Wrzesień i Dankę Lucińska, które nie tylko skrajnie się od siebie różnią charakterem, sposobem bycia i zawodem ale i miejscem zamieszkania.
Danusia Wrzesień zamieszkuje właśnie ów tytułowy dworek w małej wsi gdzieś pod litewską granicą. Tam też jest nauczycielką, która kocha swoja pracę i z wielką pasją się jej oddaje. Wiejska szkoła nie liczy zbyt wielu uczniów, ale Danusia poświęca się im całkowicie. Jest też osobą bardzo skrytą, która nie spoufala się z mieszkańcami wioski ale z drugiej strony nie wyobraża sobie życia gdzie indziej.
Danka Lucińska reprezentuje typowe przeciwieństwo Danusi, bo to dosłownie kobieta pistolet. Mieszka w Warszawie i jest przebojową biznesmenką spełniającą się w międzynarodowej korporacji. W przeciwieństwie do Danusi, ona nie wyobraża sobie życia poza miastem. To tutaj ma swój apartament w którym praktycznie tylko sypia bo praca wypełnia jej całe dnie.
Już po pierwszym rozdziale ewidentnie widać, że te kobiety nie może nic łączyć, a nawet wręcz wszystko je dzieli. No i wtedy właśnie pojawia się ów tajemniczy ON, człowiek z przeszłości obu Pań, który nie tylko zna je, ale też mieszka w pobliżu i obserwuje codzienne ich życie. Dlaczego to robi, dlaczego bezmyślnie ryzykując życie, powraca do kraju tylko po to, by śledzić obie niczego nieświadome kobiety? Powód jest bardzo dla niego oczywisty - obie Panie mają coś co jemu przed laty odebrano!

Pierwszy rozdział nawet w najśmielszych oczekiwaniach czytelnika nie zdradza tego co autorka podstępnie planuje. W tym momencie zaczyna się tajemniczy "rollercoaster", a każda nowa strona jest zapowiedzią kolejnej niespodzianki, rodzinnych tajemnic, policyjnych pościgów oraz strzelaniny w najmniej spodziewanym momencie. Zapowiada się tak bajkowo, bo sam tytuł Wiśniowy dworek obiecuje w domyśle, że będzie miło, słonecznie, wiejsko i sielsko. - i tak też będzie, ale po za tym autorka zafundowała czytelnikom niesamowitą niespodziankę. Akcja powieści jest tak dynamiczna i pełna zwrotów, jak niejedna bestsellerowa sensacja. Do tego oczywiście pojawia się uczucie iskrzące namiętnością oraz wielka rodzinna tajemnica.

Wiśniowy dworek Pani Katarzyny Michalak to niesamowite zaskoczenie, czyta się jednym tchem i zatraca bez pamięci w nowych, błyskawicznie się pojawiających wątkach. Tego się naprawdę nie spodziewałam, bowiem zarówno tytuł jak i okładka już w pierwszej chwili wprowadziły mnie w maliny. Do tego wszystkiego lekkie pióro Pani Katarzyny sprawiły, że nie raz uśmiechałam się nad lekturą.

To było moje pierwsze spotkania z twórczością autorki, chylę przed nią czoło z ogromnym uznaniem i już biegnę po kolejne jej książki. POLECAM bardzo gorąco i obiecuje same niespodzianki!

Pozdrawiam serdecznie
Zaczytana Joana
Ocena 5/6
©Epilog - zaczytana Joana
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  "Życie jest jak pudełko czekoladek; nigdy nie wiesz, na co trafisz..."/Forrest Gump/


  Za oknem pada deszcz,jego krople uderzą wystukując rytm o okienne szyby,a ja siedzę w swoim ukochanym fotelu z kubkiem ulubionej herbaty zagłębiona w lekturę kolejnej powieści bestselerowej pisarki Pani Katarzyny Michalak. Jest to już kolejna książka z serii owocowej,od której nie potrafię się oderwać."Wiśniowy Dworek",pod którego urokiem pozostaję na długo po zamknięciu książki to klimatyczna,zabawna lecz momentami również bardzo wzruszająca historia dwóch kobiet imienniczek różnych jak ogień i woda,które wydawałoby się dzieli wszystko,a jednak łączy o wiele więcej niż mogłyby przypuszczać. Choć nigdy wcześniej się nie znały i wiodły zupełnie odmienne życie pewnego dnia los splata ich drogi już na zawsze.Spotkanie kobiet jest wielką niespodzianką,która sprawi,że już nigdy nic nie będzie takie jak wcześniej.Jednak to jeszcze nie koniec niespodzianek,bo oto pojawia się ktoś trzeci.Mężczyzna, który wraz z naszymi bohaterkami jest częścią tajemnicy z przeszłości,która łączy całą trójkę.

  Przypuszczam,że teraz chcieli byście abym uchyliła choć rąbka tajemnicy,by dowiedzieć się co łączy Dankę,Danusię i Daniela i jakąż to tajemnice dzielą wspólnie.Ja tego nie zrobię by nie psuć wam przyjemności czytania.Ale nie martwcie się wszystko wyjaśni się,a wasza ciekawość zostanie w pełni zaspokojona kiedy tylko sięgniecie po "Wiśniowy Dworek", do czego serdecznie zachęcam,gdyż jest to naprawdę wciągająca i godna uwagi pozycja literacka.Autorka w bardzo piękny i sobie charakterystyczny sposób nakreśla kalejdoskop ludzkiego życia.Pod strzechą "Wiśniowego Dworku"znajdziecie miłość,radość,przebaczenie,ale również łzy,smutek i cierpienie jak to w życiu bywa.

  Moja ocena to:8/10

  Pozdrawiam,
  Agnieszka Kaniuk

Warto zerknąć