ebook Trzy młode pieśni
3.72 / 5.00 (liczba ocen: 994) Ilość stron (szacowana): 459

Trzy młode pieśni
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 18.98
Audiobook - najniższa cena: 15.71
wciąż za drogo?
24.18 złpremium: 15.60 zł Lub 15.60 zł
18.98 zł
19.50 zł Lub 17.55 zł
20.02 zł Lub 18.02 zł
20.01 zł
21.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Norwegia, druga połowa X wieku. Dwaj synowie możnych rodów spotykają się w szeregach młodej drużyny. Przygląda im się siostra jednego z nich. W drodze ku dorosłości wszyscy troje przechodzą kolejne szczeble wtajemniczeń. Świat mężczyzn i kobiet. Obok? Razem? Los przepowiedziany u ich poczęcia.
Przeznaczenie, któremu rzucają wyzwanie, płynąc na wielką bitwę. Świat mężczyzn ćwiczonych do zabijania. Wojowników przeobrażających się w bitewnym szale w bestie. I dziewczyny, która walczy, by w braterstwie było miejsce dla siostry.
"Północna Droga", cykl osnuty wokół historii Skandynawii, przesiąknięty nordycką mitologią, przestaje być tylko tytułem, staje się bohaterem opowieści.
Ragnarok. Koniec świata bogów okaże się końcem świata wielu ludzi.

W Trzech młodych pieśniach ruszamy z Panami Północy na wiking. Autorka pozwoliła dojść do głosu młodym: Bjornowi, Ragnarowi i Gudrun. Książka pełna jest opisów walki, męskiej odwagi, krwi i braterstwa, ale, jak zwykle u Cherezińskiej, nie brak też magii, seksu i pierwiastka kobiecego.
Zastanawiam się, jakiej ofiary zażądała od autorki bogini Freya w zamian za dar tak wspaniałej narracji, która przenosi czytelnika prosto w odbierany wszystkimi zmysłami świat.
Lubomir Baker, "Gentleman"

Autorka znowu kpi sobie z naszych czytelniczych i społecznych przyzwyczajeń, zmienia optyki, perspektywy, przebiera się i w każdym przebraniu jednako pociąga. Mało, podnieca! Wszystko przez TE momenty, dzięki którym czytelnikowi staje, jak nigdy wcześniej, przed oczami pełnowymiarowy
średniowieczny świat. Trzema młodymi pieśniami autorka dopełniła narrację "Północnej Drogi", odpowiedziała na czytelnicze oczekiwania i jednocześnie znowu zaskoczyła. Finał zaiste spełniający. Cherezińska doskonale wie, jak TO robić. I formalnie, i fabularnie. Jednym zdaniem: misterna robota i fantastyczne czytelnicze doznania.
Maciej Duda, krytyk literacki
 

Trzy młode pieśni od Elżbieta Cherezińska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Los lubi się powtarzać w złośliwym, odwrotnym refrenie.
Nie przeprasza ten, kto wie, co robi.
Piękni kochają pięknych. Szaleni szalonych. Innych nie kocha nikt.
Życie tka się i haftuje tylko raz, żadnego ze ściegów nie daje się spruć.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Do czytania "Trzech młodych pieśni" zabrałam się zaraz po przeczytaniu pierwszych trzech części Północnej drogi. I to był błąd! Ciężko było mi przebrnąć przez kolejne strony książki i czułam wyraźny przesyt przedstawioną w niej historią, dlatego odłożyłam lekturę na kilka miesięcy - co okazało się świetną decyzją ponieważ teraz odkrywałam tą opowieść na nowo i z wielką przyjemnością ponownie wchodziłam w skandynawskie klimaty. Historia przedstawiana jest z punktu widzenia kolejnego pokolenia mieszkańców Namsen i Ynge. Prawdą jest, że bardzo często postacie Ragnara i Bjorna oraz przedstawiana przez każdego z nich historia odbierana jest przez czytelnika tak jakby był to jeden bohater. Odnosi się wrażenie zlewania postaci i nie wiadomo który z nich w danym momencie ciągnie opowieść. Jednak przyszło mi do głowy, że skoro byli oni ze sobą tak zżyci - może jest to celowy zabieg autorki? W ostatniej części cyklu poznajemy kilka istotnych tajemnic, które nie przyszłyby nam do głowy...

  • Awatar

    Czwarty tom Północnej drogi - niczym nie ustępuje poprzednim. Czyta się fantastycznie. Pięknie napisana i niesamowicie wciągająca powieść.Historia najmłodszego pokolenia - historia o honorze , o braterstwie i o miłości.

Warto zerknąć