ebook Ziarno granatu: Mitologia według kobiet
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Ziarno granatu: Mitologia według kobiet
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 23.99
Audiobook - najniższa cena: 42.90
wciąż za drogo?
-40% 23.99 zł Lub 21.59 zł
33.90 zł
39.99 zł Lub 35.99 zł
32.89 zł
35.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Mitologia odczytana na nowo. Czy boginie, nimfy, kobiece bohaterki mitów muszą być zabijanymi, gwałconymi, maltretowanymi, upokarzanymi ofiarami wszechmocnych bogów? Widziane oczami polskich pisarek mityczne wydarzenia, filtrowane przez ich emocje i świadomość, stają się niespodziewanie bliskie współczesnym kobietom. Przekonajmy się, jak wiele łączy nas z Jokastą i Korą, Eurydyką i Kasandrą. Odkryjmy przejmującą aktualność antycznych mitów, by jak ich bohaterki, dostrzec i docenić wartość kobiecej siły i wrażliwości.

Czy bogowie muszą być odbiciem najmroczniejszych instynktów, najgorszych cech i najokrutniejszych zachowań ludzkości?

Polskie pisarki usłyszały i wydobyły z prastarych historii stłumiony kobiecy głos. Spojrzały na mityczne wydarzenia ze swojej perspektywy. Zobaczyły kobiety, które nie poddają się bez oporu. W tragicznym położeniu skazanych na porażkę stać je na niezłomność, bunt, furię i wściekłość, dające siłę do walki o siebie. O własną godność, o przemianę losu, o prawo do zemsty, ale też wolność oraz życie i śmierć na własnych zasadach.

Ebook „Ziarno granatu” to mitologia odkryta na nowo. To książka na czasy współczesne, z niezwykle mocnym przesłaniem dla kobiet XXI wieku.

Ziarno granatu: Mitologia według kobiet od praca zbiorowa możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć