ebook Przypadkowe odkrycia medyczne
3.91 / 5.00 (liczba ocen: 365)

Przypadkowe odkrycia medyczne
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 34.92
Audiobook - najniższa cena: 30.94
wciąż za drogo?
46.41 złpremium: 24.95 zł Lub 24.95 zł
-30% 34.92 zł Lub 31.43 zł
37.00 zł
37.90 zł
39.92 zł Lub 35.93 zł
34.93 zł
37.88 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Skąd wzięła się viagra? W jaki sposób odkryta zastała penicylina? Robert W. Winters w pasjonujący sposób opowiada o tym, że wiele odkryć medycznych zostało wynalezionych przypadkiem. Poznaj fascynujące historie, które zmieniły świat!

JAK UPÓR I TROCHĘ SZCZĘŚCIA ZMIENIŁY ŚWIAT

Czy wiesz, że:
• miniaturowy odłamek plastiku w oku pilota RAF-u sprawił, że dziś używamy tego materiału do produkcji sztucznych soczewek;
• tytanowa komora, która za nic nie dawała usunąć się z kości królika, doprowadziła do powstania implantów dentystycznych;
• viagrę zawdzięczamy grupie chemików pracujących nad nowym lekiem mającym przynieść ulgę cierpiącym z powodu dusznicy bolesnej;
• pięć wyjątkowo ciepłych tygodni 1928 roku pomogło Alexandrowi Flemingowi w odkryciu penicyliny.

O e-booku Przypadkowe odkrycia medyczne blogerzy napisali: 

Przypadkowe odkrycia medyczne to książka, która zaciekawi każdego – niezależnie od metryki oraz tego, po jaką literaturę sięga na co dzień. Jeśli jesteście ciekawi świata, a Wasza żądza wiedzy jest ogromna, to książka Roberta W. Wintersa jest właśnie dla Was. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Oprócz niesamowicie lekkiego sposobu pisania autora (i nieocenionej pracy tłumaczki), bardzo podobał mi się pomysł na konstrukcję książki. Treść jest świetna, wydana jest super. Polecam z całego serca! - Martyna Pokrzywa - Zaczytana majka

Przypadkowe odkrycia medyczne od Robert W. Winters możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jaki obraz powstaje w Waszej głowie, gdy myślicie o rozwoju medycyny? Starannie opracowane eksperymenty, lata badań i doświadczeń czy zbiegi okoliczności niczym legenda o odkryciu penicyliny? Okazuje się, że przypadek pozwolił uratować ludzkość nie tylko w wypadku pierwszego antybiotyku...

Według autora książka jest zbiorem ciekawostek z bardzo wąskiego zakresu medycyny — niezamierzonych, epokowych odkryć. Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że to zbiór suchych faktów, jednak opracowanie czyta się jak najlepszy reportaż lub kryminał. Z tą różnicą, że cudownym zarządzeniem losu znajdujemy nie tylko zbrodniarza, ale i sposób na powstrzymanie jego zabójczych zapędów. Zaintrygowani?

Zwykle odstraszają mnie długie podtytuły obiecujące niesamowite i ekscytujące wrażenia związane z treścią książki, ale tym razem okazało się, że reklama zawiera nie tylko ziarno, ale cały spichlerze prawdy. Książka rzeczywiście mnie zafascynowała i uświadomiła, że żyjemy w uprzywilejowanych medycznie czasach. Wiele rozwiązań czy leków nie było znanych w dzieciństwie naszych dziadków czy nawet rodziców! I niewiele brakowało, a nadal nie mielibyśmy dostępu do antybiotyków czy leków na problemy z sercem. Jednak nie można zapomnieć, że sam przypadek niewiele by zmienił.

Oprócz niesamowicie lekkiego sposobu pisania autora (i nieocenionej pracy tłumaczki), bardzo podobał mi się pomysł na konstrukcję książki. Wynikał od najprawdopodobniej z długoletniego doświadczenia autora w pisaniu publikacji medycznych. Zagadnienia oprócz jasnego i logicznego pogrupowania tematycznego opisywane są w schemacie podobnym do artykułu naukowego. Po przedstawieniu zagadnienia w kilku akapitach następuje lapidarne podsumowanie wraz z opinią autora zwieńczone bibliografią.

Wyjątkowo, nie mam się do czego przyczepić. Nawet długi podtytuł zdołał się obronić. Treść jest świetna, wydana jest super. Polecam z całego serca!

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Zaczytana Majka
Nie da się ukryć, że rozwój medycyny jest bardzo duży. Na przestrzeni lat czy też wieków jego przeskok jest kolosalny. Nie każdy jednak wie, że wiele medycznych odkryć, jest wręcz dziełem przypadku. Wiele przełomowych wynalazków, które zmieniły świat, są wynikiem prac nad innymi lekami. Co ważne niektóre odkrycia zyskały aprobatę środowiska medycznego automatycznie. Inne zaś na akceptację musiały czekać wiele lat. Najważniejsze, że przyczyniły się one do rozwoju, zmieniając świat medycyny.

Robert W. Winters w książce Przypadkowe odkrycia medyczne z pieczołowitością ukazuje nam dwadzieścia pięć przypadków w medycynie, które zapewniły jej skok ku rozwojowi, a tym samym zmieniły świat. Dzisiaj dzięki tym odkryciom możemy stosować implanty dentystyczne. To odkrycie było szczęśliwym trafieniem, gdyż jest wynikiem nieudanych prób usunięcia tytanowej komory z kości królika. Co ważne „narodziny viagry” są dziełem przypadku. Powstała ona przypadkowo podczas prac nad lekiem mającym pomóc cierpiącym na dusznicę bolesną. Wiele opisywanych przypadków jest wręcz niewiarygodnych. Jak choćby przełom w produkcji sztucznych soczewek. A to za sprawą miniaturowego odłamka plastiku w oku pilota RAF-u.

Przypadkowe odkrycia medyczne to książka, która zaciekawi każdego – niezależnie od metryki oraz tego, po jaką literaturę sięga na co dzień. Jeśli jesteście ciekawi świata, a Wasza żądza wiedzy jest ogromna, to książka Roberta W. Wintersa jest właśnie dla Was. Autor historią medycyny interesuje się od lat. Już podczas pierwszego roku studiów w Yale School of Medicine zainspirował się wiedzą profesora Johna Fultona, światowej sławy eksperta i znawcy historii chorób.

W jaki sposób odkryto chloroform? Jaka jest historia witaminy K, B1, C, D? Jaką rolę odegrała pogoda w odkryciu penicyliny? Co odkryto w pustym laboratorium? Odpowiedzi na te pytania zna Robert W. Winters. Zapisał je na kartach książki Przypadkowe odkrycia medyczne. Co ważne każdy rozdział poparty jest bibliografią, świadcząca o tym, że informacje ukazane w książce nie są przypadkowe, lecz są udokumentowane.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć