ebook Pink Floyd - Prędzej świnie zaczną latać
4.15 / 5.00 (liczba ocen: 1006) Ilość stron (szacowana): 498

Pink Floyd - Prędzej świnie zaczną latać
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.94
34.90 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
26.18 zł Lub 23.56 zł
34.90 zł
20.94 zł
23.99 zł
24.43 zł
25.32 zł
25.69 zł
29.32 zł
29.67 zł
29.67 zł
29.67 zł
31.41 zł
31.41 zł
34.90 zł
34.90 zł
Inne proponowane

W lipcu 2005 roku PINK FLOYD wystąpili na scenie w Hyde Parku. Pierwszy raz od 24 lat zagrali w pełnym składzie. Niecały rok później umarł jeden z założycieli grupy, Syd Barrett, a śmierć klawiszowca Richarda Wrighta (2008) definitywnie położyła kres występom jednego z największych zespołów w historii muzyki.

Mark Blake w pierwszej pełnej biografii grupy opowiada, jak szkolni kumple z Cambridge zawojowali świat albumami Dark Side of the Moon i The Wall oraz w jaki sposób stworzyli jedne z najbardziej widowiskowych spektakli wszech czasów.

Oparta m.in. na ponad stu najnowszych wywiadach Prędzej świnie zaczną latać podąża za Floydami całą drogę – od psychodelicznych nocy w klubie UFO w połowie lat 60. aż do ery gorzkich konfliktów, które położyły kres istnieniu zespołu w połowie lat 80. Mark Blake drobiazgowo opisuje także solowe kariery każdego z członków grupy. Skrupulatna, pracochłonna i ambitna, jak każdy album Pink Floyd, książka Prędzej świnie zaczną latać jest ostatecznym sprawozdaniem z działalności najbardziej angielskiego zespołu rockowego.

 


 

Syd Barrett umarł bogaty, a Pink Floyd mieli swoją Yōko Ono. Teraz wiem to i znacznie więcej. Opowieść bez cenzury.

– Piotr Metz

Jak dotąd najbardziej kompletna i rozległa praca poświęcona historii grupy Pink Floyd.
– Record Collector Book of the Year

Zebranie do kupy wszystkich opowieści o Floydach to niełatwe zadanie. Mark Blake dokonał tego w znakomitym stylu, łącząc klarowność wywodu z prostą zasadą trzymania się faktów… Dzięki temu niniejsza książka to drobiazgowa i uporządkowana analiza. Naprawdę pierwszorzędna lektura.
– Q

Rzetelna i uczciwa opowieść.
– Mojo

Kompleksowa biografia, która aspiruje do miana totalnej… Zdecydowanie warta przeczytania.
– METRO

Pink Floyd - Prędzej świnie zaczną latać od Mark Blake możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Świetna książka dla miłośników historii rocka, a miłośników Floydów w szczególności - sporo faktów i anegdot. Wyjaśniła mi ona kilka spraw, a w niektórych miejscach "odróżowiła" mój ulubiony zespół. A do tego bardzo dobrze napisana - sama się czyta :)

  • Awatar

    Tytuł nie dla wszystkich może być jasny, ale też Pink Floyd nie był zespołem, który dałby się wpasować w jakiekolwiek ramki. Nie chodzi tylko o sam wizerunek sceniczny, lecz również o muzykę, która była (i jest) jednoznacznie rozpoznawalna i niepowtarzalna.
    A co do świni - Ci, którzy choć trochę znają historię zespołu, już wiedzą o co chodzi. Pozostali - będą musieli przeczytać :)

Warto zerknąć