ebook Pink Floyd - Prędzej świnie zaczną latać
4.04 / 5.00 (liczba ocen: 1504) Ilość stron (szacowana): 498

Pink Floyd - Prędzej świnie zaczną latać
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 29.93
wciąż za drogo?
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
29.93 zł Lub 26.94 zł
30.00 zł
27.22 zł
27.89 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

W lipcu 2005 roku PINK FLOYD wystąpili na scenie w Hyde Parku. Pierwszy raz od 24 lat zagrali w pełnym składzie. Niecały rok później umarł jeden z założycieli grupy, Syd Barrett, a śmierć klawiszowca Richarda Wrighta (2008) definitywnie położyła kres występom jednego z największych zespołów w historii muzyki.

Mark Blake w pierwszej pełnej biografii grupy opowiada, jak szkolni kumple z Cambridge zawojowali świat albumami Dark Side of the Moon i The Wall oraz w jaki sposób stworzyli jedne z najbardziej widowiskowych spektakli wszech czasów.

Oparta m.in. na ponad stu najnowszych wywiadach Prędzej świnie zaczną latać podąża za Floydami całą drogę – od psychodelicznych nocy w klubie UFO w połowie lat 60. aż do ery gorzkich konfliktów, które położyły kres istnieniu zespołu w połowie lat 80. Mark Blake drobiazgowo opisuje także solowe kariery każdego z członków grupy. Skrupulatna, pracochłonna i ambitna, jak każdy album Pink Floyd, książka Prędzej świnie zaczną latać jest ostatecznym sprawozdaniem z działalności najbardziej angielskiego zespołu rockowego.

 


 

Syd Barrett umarł bogaty, a Pink Floyd mieli swoją Yōko Ono. Teraz wiem to i znacznie więcej. Opowieść bez cenzury.

– Piotr Metz

Jak dotąd najbardziej kompletna i rozległa praca poświęcona historii grupy Pink Floyd.
– Record Collector Book of the Year

Zebranie do kupy wszystkich opowieści o Floydach to niełatwe zadanie. Mark Blake dokonał tego w znakomitym stylu, łącząc klarowność wywodu z prostą zasadą trzymania się faktów… Dzięki temu niniejsza książka to drobiazgowa i uporządkowana analiza. Naprawdę pierwszorzędna lektura.
– Q

Rzetelna i uczciwa opowieść.
– Mojo

Kompleksowa biografia, która aspiruje do miana totalnej… Zdecydowanie warta przeczytania.
– METRO

Pink Floyd - Prędzej świnie zaczną latać od Mark Blake możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Świetna książka dla miłośników historii rocka, a miłośników Floydów w szczególności - sporo faktów i anegdot. Wyjaśniła mi ona kilka spraw, a w niektórych miejscach "odróżowiła" mój ulubiony zespół. A do tego bardzo dobrze napisana - sama się czyta :)

  • Awatar

    Tytuł nie dla wszystkich może być jasny, ale też Pink Floyd nie był zespołem, który dałby się wpasować w jakiekolwiek ramki. Nie chodzi tylko o sam wizerunek sceniczny, lecz również o muzykę, która była (i jest) jednoznacznie rozpoznawalna i niepowtarzalna.
    A co do świni - Ci, którzy choć trochę znają historię zespołu, już wiedzą o co chodzi. Pozostali - będą musieli przeczytać :)

Warto zerknąć