ebook Biedni w bogatym kraju. Przebudzenie z amerykańskiego snu
4.3 / 5.00 (liczba ocen: 7374)

Biedni w bogatym kraju. Przebudzenie z amerykańskiego snu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 30.78
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 19.95 zł Lub 19.95 zł
30.78 zł Lub 27.70 zł
33.92 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
30.78 zł
31.28 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

„Wstrząsający reportaż o rozpadzie współczesnej Ameryki. Nicholas D. Kristof i Sheryl WuDunn przemierzyli Stany Zjednoczone i stworzyli opowieść o kraju widzianym oczami tych, których głosów na co dzień nie słychać. Opisują losy ludzi, których nazwać można obywatelami drugiej czy nawet trzeciej kategorii. Odsłaniając ich problemy, odkrywają, jak to możliwe, że najbogatszy kraj na świecie jest jednocześnie tak złym miejscem do życia dla milionów jego obywateli. Posiłkując się potężnym zasobem danych, raportów i badań, w ebooku «Biedni w bogatym kraju» pokazują ogromne nierówności i rozwarstwienie, które toczą Amerykę niczym rak” – Marek Szymaniak

W sondażu przeprowadzonym niedawno w Stanach Zjednoczonych poproszono respondentów, by znaleźli słowo, które ich zdaniem najlepiej opisuje obecne czasy. Wśród ośmiu najczęściej wymienianych określeń znalazły się: „niepokojące”, „chaotyczne”, „wyczerpujące” i „nerwowe”.

• Jak to możliwe, że Amerykanie stracili wiarę w przyszłość?
• Co sprawiło, że w jednym z najbogatszych krajów świata nierówności społeczne są porównywalne do tych, z którymi mierzono się w XIX wieku?
• Dlaczego „amerykański sen” coraz częściej staje się „amerykańskim mirażem”?

By to zrozumieć, dziennikarskie małżeństwo – Nicholas D. Kristof i Sheryl WuDunn – prowadzi nas przez kolejne kręgi amerykańskiego piekła: bezrobocie, uzależnienia, problemy z edukacją i opieką zdrowotną, utrata majątku, ubóstwo wśród wielodzietnych rodzin, przeludnienie. Z reporterską precyzją pokazują, że rzesza ciężko pracujących Amerykanów czuje się niezauważana i nierozumiana, co pogłębia polaryzację, rasizm i nietolerancję i stopniowo zżera tkankę społeczną.

Ebook „Biedni w bogatym kraju” to rzetelne studium problemów, z którymi mierzy się amerykańska klasa robotnicza, oraz wyzwań stojących przez rządem USA. To również próba odpowiedzi na pytania o źródła kryzysu i powody, dla których państwo przestało interesować się obywatelami.

Biedni w bogatym kraju. Przebudzenie z amerykańskiego snu od Nicholas D. Kristof, Sheryl WuDunn możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć