ebook Ja, diablica
3.78 / 5.00 (liczba ocen: 7225)

Ja, diablica
ebook: epub (ipad), mobi (kindle)

Kategoria:  / /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 19.90
Audiobook - najniższa cena: 14.90
wciąż za drogo?
-26% 19.90 zł
27.19 zł Lub 24.47 zł
31.99 zł Lub 28.79 zł
24.00 zł
25.59 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Piekielny urząd ds. Rekrutacji nie robi najlepszego pierwszego wrażenia. Nieuprzejmy demon za biurkiem, mnóstwo papierkowej roboty i tandetne obrazki na ścianach. Do tego jeszcze te kolejki! Jednak, aby stać się pełnoprawną diablicą należy spełnić dwa zasadnicze warunki. Podpisać czerwonym atramentem cyrograf i... umrzeć. A tego Wiktoria z pewnością nie planowała! To miał być kolejny wieczór w warszawskim klubie, spędzony na robieniu maślanych oczu do Piotrka, kolegi z roku. Tragiczny zbieg okoliczności? Zaplanowana intryga? Ostatnie, co Wiktoria pamięta to kilka pchnięć nożem w ciemnym parku.

Na szczęście nie takie piekło straszne, jakim je malują: Los Diablos, miasto potępionych, kusi grzeszników ofertą wiecznych wakacji w śródziemnomorskim klimacie i nieziemskimi imprezami u samego Szatana. Nawet Śmierć jest całkiem sympatyczna. Jednak znudzone demony planują wywołać rewolucję w krainie Lucyfera, i niczym u Bułhakowa, zrobić trochę zamieszania wśród śmiertelników. Jaka w tym rola Wiktorii? Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, kiedy pojawia się uwodzicielski, złotooki i diablo przystojny upadły anioł Beleth, a młoda adeptka Piekieł postanawia wrócić na ziemię, aby rozwiązać zagadkę swojej śmierci. W końcu... gdzie diabeł nie może, tam babę pośle.

Rewelacyjna, dynamiczna, pełna humoru i trafnych obserwacji powieść, która bez wątpienia zahipnotyzuje szerokie grono Czytelników!

Ja, diablica od Katarzyna Berenika Miszczuk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Koncepcja Piekła jako raju dla ekstrawertyków, miłośników egzotycznych wakacji czy po prostu idylli dla Twoich marzeń, całkiem mnie przekonał. W końcu nie każdego kusi relaks na chmurce (a może drugi tom rozwieje również wyobrażenia na temat Nieba?) Niesamowicie rozbawiła mnie również wszechobecna biurokracja, która jest najzwyczajniejszym przejawem złośliwości. Przekonały mnie również pobudki diabłów, prowadzące do wywołania zamętu - najzwyczajniej im się nudziło i postanowili trochę namieszać w dokumentach, zatajając jeden, malutki, ale jakże istotny szczegół na temat głównej bohaterki - który nie powiem, również jest intrygujący.

Ale sama główna bohaterka? Za nią odejmuje dwie gwiazdki. Nie wiem czy zrzucić to na karb wieku, szoku pośmiertnego czy może zakochania, ale skupianie się przede wszystkim na wyglądzie? Bieganie za facetem, który ewidentnie się Tobą nie interesuje? Irytujące i infantylne zachowanie czy porzucanie śledztwa dotyczącego swojej śmierci, bo koleżanka wyciąga Cię na imprezę? Nie ogarniam. Ciekawe czy w drugiej części uda się jej troszkę dorosnąć ;) I niby inteligenty, żyjący od tysięcy lat upadły anioł Beleth robiący podchody jak gimnazjalista? Szanowni Państwo, proszę sie ogarnąć, bo się pogniewamy.

Pod względem akcji początek i koniec był poprowadzony bardzo dobrze, środek niestety mi się fragmentami dłużył. Co ciekawe, historia uświadomiła mi jak mocno zmieniła się moda na przestrzeni kilkunastu lat. Teraz ciężko spotkać kogokolwiek, komu zaimponowałby irokez. Nawet gdyby jego posiadacz posiadał najbardziej złote oczy na świecie.

Jednak będę czytać dalej i dam szansę temu światu.

Ocena: 3+/6
©Zaczytana Majka
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Podobała mi się seria o Szeptusze - sięgnęłam więc po Diablicę. Niestety, duże rozczarowanie - książka naiwna, miałka fabuła... Albo po prostu książka dla nastolatek, po którą nie powinno sie sięgać powyżej lat 13 ;)

  • Awatar

    Fajny, śmieszny bardzo lekki a zarazem inny romansik. Polecam naprawdę warto.

Warto zerknąć