ebook Królik po islandzku
3.97 / 5.00 (liczba ocen: 3)

Królik po islandzku
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w tym tygodniu
E-book - najniższa cena: 31.07
wciąż za drogo?
37.19 złpremium: 23.99 zł Lub 23.99 zł
31.07 zł Lub 27.96 zł
33.00 zł
39.99 zł
39.99 zł
31.27 zł
32.45 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Lektura będzie nie lada zaskoczeniem dla czytelników przyzwyczajonych do pióra autorów. Tym razem połączyli siły, talenty, pasję i poczucie humoru, aby stworzyć wartką prozę WYŁĄCZNIE DLA DOROSŁYCH! Anegdoty, wspomnienia i portrety – wszystko opowiedziane językiem lekkim, czasem ironicznym, czasem refleksyjnym, a miejscami nawet zaskakująco sprośnym. Mówią o smakowaniu życia całym sobą i o pierwszych razach doświadczanych wszystkimi zmysłami. Przywołane historie wieńczą przepisy na dania, które kojarzą się Autorom z najważniejszymi momentami w ich życiu.

Podczas lektury „Królika po islandzku” poczujemy smak agrestu na Islandii i pierwszych brzoskwiń w puszce kradzionych podczas pracy w OHP. Wrócimy do barów mlecznych, przejedziemy się autostopem, zachłyśniemy towarami eksportowymi z zachodu, które były jak kolorowe papugi wśród szarych wróbli - zagraniczne papierosy, kolorowy alkohol i pierwsze komercyjne filmy na taśmach VHS. Te opowieści tworzą literacką przystawkę dla dania głównego. A jest w czym wybierać Pierś indyka - director’s cut, Carbonnade a la Flamande, Dziwkarski makaron oraz autorski Hummus z dworca Wien Sudbanhoff. To dla zaostrzenia apetytu czytelników, więcej w „Króliku po islandzku”.

O e-booku Królik po islandzku blogerzy napisali: 

Polecam gorąco, znakomita rozrywka i mimo przyrostu dodatkowych zmarszczek od śmiechu odmłodzenie gwarantowane! - CzytAska - Joanna Onysk 

Królik po islandzku od Grzegorz Kasdepke, Hubert Klimko-Dobrzaniecki możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Królik po islandzku to zestaw felietonów budzących śmiech lub nostalgię. Każdy otwierał jakąś klapkę w pamięci czasem wesołą, czasem wzruszającą, albo po prostu przypominającą – tak! pamiętam! też tak miałam! Albo zdarzyło mi się coś podobnego, równie dziwnego.

Do tego historyjki są okraszone przepisami związanymi z ich treścią, lub tylko lekko gdzieś błądzącymi w jej okolicach. Czasem smakowite, czasem fuuuuuu…. kwestia gustu – tego przed laty, i tego obecnie.

Sama nie wiem czy bardziej mnie wzruszały czy bawiły felietony, czy budziły smak (czasem niesmak) dołączone przepisy.

Historie cofają czytelnika kilkanaście (ech, no dobra, -dzieści kilka) lat wstecz, w czasy gdy wszyscy byliśmy młodzi, piękni i na dodatek pomysłowi i zaradni. Odpowiednie szufladki otwierają się w głowach, potrafiliśmy długo balować, mniej spać, dziwne rzeczy jeść i pić. A do tego podróżować i nocować w spartańskich warunkach. I budziło to wyłącznie śmiech i ewentualne wzruszanie ramionami. Tak było. A teraz wspomnienia budzą nostalgię, uśmiech i osłupienie! Rany, jak to?

Opowieści okraszone są humorem, niewiarygodnymi jak na obecne czasy zdarzeniami i tekstami, no i niewybrednym językiem, a miejsca akcji rozciągnięte po świecie. Od Islandii przez Norwegię, Czechy, Austrię i najpiękniejsze (dla Autorów) miejsca w Polsce. Kędzierzyn, Białystok czy Osiedle Przyjaźń. Rozmach i rozmaitość!

W trakcie lektury każdy czytelnik z pewnością przypomni sobie swoje „łajdackie opowieści z żarciem w tle”! Przecież wszyscy mamy wspomnienia głupawek wyczynianych w akompaniamencie mrocznych utworów z wytwórni 4AD, które serwował nam Beksiński, czy zgrzyt zębów z zazdrości gdy Niedźwiedzki wpuścił kogoś do studia i na antenę w czasie LP3.

No nie?

Polecam gorąco, znakomita rozrywka i mimo przyrostu dodatkowych zmarszczek od śmiechu odmłodzenie gwarantowane!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©CzytAśka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć