ebook Wojna informacyjna
4.19 / 5.00 (liczba ocen: 746)

Wojna informacyjna
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 48.00
wciąż za drogo?
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
67.90 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
-24% 56.00 złpremium: 33.60 zł Lub 33.60 zł
63.90 zł
68.00 zł Lub 61.20 zł
80.00 zł Lub 72.00 zł
48.00 zł
65.60 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Clausewitz naszych czasów. John S. Gardner „Guardian”

***

TAJNA HISTORIA DEZINFORMACJI I WOJNY POLITYCZNEJ.

XX wiek był wielkim laboratorium testowym dla dezinformacji i profesjonalnego, zorganizowanego kłamstwa, szczególnie w latach międzywojennych i okresie zimnej wojny.

Rid odsłania szokujące tajemnice wywiadów, opisuje dzieje profesjonalnego, zorganizowanego kłamstwa. Wiele z ujawnionych, tajnych operacji wydaje się wręcz niewiarygodnych. Autor ukazuje choćby, jak służby wywiadowcze zaczęły wykorzystywać rozwijającą się kulturę internetową na wiele lat przed WikiLeaks, a także, rzuca nowe światło na wybory prezydenckie w USA, w 2016 roku; zwłaszcza na rolę niesławnej „farmy trolli” w Petersburgu, a także na znacznie niebezpieczniejszy atak, zadany z ukrycia.

***

Żyjemy w wieku dezinformacji. Prywatna korespondencja jest wykradana i wycieka do prasy, aby komuś zaszkodzić – w Internecie rozpalane są namiętności polityczne, których celem jest wbicie klinów w widoczne już szczeliny liberalnej demokracji. Ich sprawcy sieją wątpliwości i publicznie negują wrogość owych poczynań, przenosząc je jednocześnie do działań zakulisowych.

***

Znakomita! Rid odsłania kulisty dezinformacji od jej początków po współczesne nam polityczne rozgrywki. Pokazuje jak prowadzona była rosyjska kampania dezinformacyjna w 2016 roku podczas wyborów prezydenckich w USA. „The Washington Post”

Wojna informacyjna od Thomas Rid możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć