ebook Zderzenie czołowe. Historia katastrofy kolejowej pod Szczekocinami
4 / 5.00 (liczba ocen: 2)

Zderzenie czołowe. Historia katastrofy kolejowej pod Szczekocinami
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 31.82
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
31.82 zł Lub 28.64 zł
39.90 zł
39.90 zł
39.90 zł
31.92 zł
33.96 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Zderzenie dwóch pociągów pod Szczekocinami z 3 marca 2012 roku to największa katastrofa kolejowa w Polsce w XXI wieku. Ta tragedia wciąż nie doczekała się jednak solidnego opisania.

Choć w toku śledztwa wskazywano na dziesiątki systemowych błędów i nieprawidłowości – w szkoleniu personelu, w odbiorze urządzeń, w przepisach, w procedurach bezpieczeństwa - skazani zostali tylko dyżurni pełniący wówczas służbę (Andrzej N. i Jolanta S.). 

Bartosz Jakubowski jako jedyna osoba postronna otrzymał dostęp do akt sprawy sądowej i postępowania prokuratorskiego. W tej książce w przejmujący sposób opisał całość czynników i zdarzeń, które doprowadziły do katastrofy, a także proces szukania winnych. Ujawnia do tej pory nieopisywane okoliczności, sytuacje, zdarzenia i dokumenty. Wyłania się z nich przerażający obraz kartonowego państwa, którego motto brzmi: "Śmiało, zmieścisz się".

Zderzenie czołowe. Historia katastrofy kolejowej pod Szczekocinami od Bartosz Jakubowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć