ebook Najgorszy dom
4.25 / 5.00 (liczba ocen: 4)

Najgorszy dom
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 26.40
Audiobook - najniższa cena: 31.85
wciąż za drogo?
-9% 27.90 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
26.40 zł Lub 23.76 zł
-10% 26.90 zł
34.99 zł Lub 31.49 zł
27.99 zł
30.18 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Prywatna detektyw Łucja Buchta jedzie do rodzinnego Namysłowa, żeby pomóc w poszukiwaniach zaginionej siostry. Nastolatka znikała już wcześniej, dlatego policja nie traktuje sprawy z należytą powagą. Łucja od początku wyczuwa, że nie wszyscy są z nią szczerzy, i szybko nabiera pewności, że tym razem wydarzyło się coś złego.

Przeciwnikiem Łucji w dotarciu do prawdy staną się jej trudny charakter i problemy w relacjach międzyludzkich. Jednak przede wszystkim będzie musiała zmierzyć się z panicznym lękiem, który wywołuje u niej sama myśl o powrocie do rodzinnego domu. Ale chociaż strach będzie jej głównym doradcą, zrobi wszystko, żeby odkryć, co tak naprawdę przydarzyło się Karolinie.

O e-booku Najgorszy dom blogerzy napisali: 

Najgorszy dom jest językowo lekki, dlatego czyta się go jednym tchem, ale emocjonalnie – ciężki do bólu ze względu na rozmiar krzywd, jakie mają w nim miejsce. Poświęćcie mu sto procent uwagi, a potem rozejrzyjcie się wokół. I nigdy nie bądźcie obojętni! - Kasia Sosnowicz - SieCzyta

Najgorszy dom od Magdalena Majcher możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Magdalena Majcher po raz kolejny dotknęła bolesnego i ważnego społecznie tematu. Lektura Najgorszego domu zostawiła mnie z przekonaniem, że jednym z najokrutniejszych rodzajów przemocy wobec drugiego człowieka jest także obojętność jego najbliższych.

Łucja Buchta pracuje jako prywatny detektyw. Choć nie narzeka na zlecenia, marzy o spektakularnym śledztwie, w którym wszyscy docenią jej zasługi. Nieoczekiwanie przekorny los stawia ją przed bardzo trudnym wyzwaniem – dochodzeniem w sprawie zaginięcia jej siostry. Sytuacji nie ułatwia fakt, że dziewczyny od lat nie miały ze sobą kontaktu, a Łucja – po dramatycznych wydarzeniach w domu rodzinnym – spaliła za sobą wszystkie mosty. Droga do prawdy okaże się pełna rozczarowań i przerażających odkryć.

Nie ukrywam, że ostatnio Magdalena Majcher najbardziej podoba mi się w wydaniu kryminalnym. Jej poprzednie powieści z serii true crime – Mocna więź oraz Małe zbrodnie – wciąż nie pozwalają mi o sobie zapomnieć. Tak samo będzie z Najgorszym domem. Choć ta akurat opowieść nie została oparta na żadnej konkretnej prawdziwej historii, w sposób niezwykle wiarygodny obnaża prawdę o człowieku jako istocie tak bardzo skupionej na własnym poczuciu szczęścia i utrzymywaniu pozorów, że aż całkowicie obojętnej na krzywdę najbliższych.

To, co dzieje się w rodzinnym domu Łucji, a o czym dowiadujemy się z jej wspomnień, jest przerażające nie tylko ze względu na sam charakter popełnianych czynów, lecz przede wszystkim konsekwencje, jakie pociągają one za sobą. Każda ofiara wie bowiem, że: Blizny nosi się w sercu do końca życia. Są one tym bardziej grube i niepozwalające normalnie funkcjonować w społeczeństwie, im mniej wsparcia i poczucia bezpieczeństwa dostaniemy od tych, którzy są nam je winni.

Stworzona przez Majcher rodzina Buchtów jest dysfunkcyjna na wielu poziomach. Odbije się to oczywiście na Łucji i jej nastoletniej siostrze i zaowocuje wyborami, które sukcesywnie będą je coraz bardziej ranić. Skrzywdzone przez drugiego człowieka, zagubione i potwornie samotne będą dźwigać brzemię ofiary z poczuciem, że są niewiele warte i że na nikogo nie mogą liczyć. Same zatem spróbują poradzić sobie z traumą, co niestety sprawi, że obie – choć każda inaczej – wpadną w kolejną życiową pułapkę.

Majcher w poruszający sposób pokazuje, że zło może nadejść z najmniej spodziewanej strony, co gorsza zaś, na świecie nie ma sprawiedliwości. I nie będzie jej, dopóki to ofiarom właśnie będziemy przypisywać część winy. Usprawiedliwianie przestępstwa jest obrzydliwe i nieludzkie, bez względu na to, jak bliskie relacje łączą nas z oprawcą. Koniec i kropka! Wpędzanie ofiar w poczucie winy z podwójną mocą odbiera im godność i może być tragiczne w skutkach.

Najgorszy dom jest językowo lekki, dlatego czyta się go jednym tchem, ale emocjonalnie – ciężki do bólu ze względu na rozmiar krzywd, jakie mają w nim miejsce. Poświęćcie mu sto procent uwagi, a potem rozejrzyjcie się wokół. I nigdy nie bądźcie obojętni!

Ocena: 5/6
©SieCzyta
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć