ebook Toksyczna pozytywność
4.01 / 5.00 (liczba ocen: 748)

Toksyczna pozytywność
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 32.44
Audiobook - najniższa cena: 34.90
wciąż za drogo?
32.44 złpremium: 19.46 zł Lub 19.46 zł
42.90 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
34.90 zł
34.93 zł
39.92 zł Lub 35.93 zł
32.44 zł
35.49 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Czasami coś może wydawać się trudne, bo po prostu jest TRUDNE. A nie dlatego, że jesteś słaby lub zbyt wrażliwy.
Whitney Goodman @sitwithwhit

JAK ZACHOWAĆ ZDROWY ROZSĄDEK W ŚWIECIE OGARNIĘTYM OBSESJĄ BYCIA SZCZĘŚLIWYM.

TOKSYCZNA POZYTYWNOŚĆ TO NIE LISTA CYTATÓW. TO MODA NA UŚMIECHY I POZYTYWNE MYŚLENIE ZA WSZELKĄ CENĘ, WBREW TEMU, CO CZUJEMY.

Masz dość wszechobecnej presji bycia nieustannie szczęśliwym czy porad w stylu „spróbuj znaleźć coś pozytywnego w swojej sytuacji”? Nie możesz już patrzeć na memy typu „strefa dobrych wibracji” i „życie jest piękne”?

Chcesz po prostu być autentycznym? Ta książka jest dla Ciebie!

Każdego dnia jesteśmy poddawani presji, aby być pozytywnymi. Nieustannie wmawia się nam, że kluczem do szczęścia jest wyzbycie się negatywnych emocji. Nawet w obliczu choroby, straty, rozstania czy innych trudności, nie ma miejsca na wyrażanie prawdziwych uczuć.

A co, jeśli to właśnie ta wszechobecna pozytywność u wielu z nas jest przyczyną niepokoju, przygnębienia czy wypalenia?

W tym pokrzepiająco szczerym przewodniku uznana terapeutka Whitney Goodman przybliża najnowsze badania i zestawia je z konkretnymi przykładami oraz historiami pacjentów, które ukazują, jak szkodliwa dla nas jest toksyczna pozytywność.

POZWÓL SOBIE DOŚWIADCZAĆ TEGO, CO CZYNI NAS LUDŹMI – DOBREGO I ZŁEGO.

O e-booku Toksyczna pozytywność blogerzy napisali: 

Lektura tej książki otworzyła mi oczy na wiele moich zachowań, czy tez sposobów radzenia sobie w życiowych sytuacjach. Ta książka jest dla mnie kopalnią nie tyle co wiedzy, lecz wskazówek jak żyć szczęśliwie, w zgodzie z sobą samym, nawet jeśli wokół nie wszystko idzie po mojej myśli. Warto wtedy je nazwać, nawet jeśli nie są nacechowane pozytywnością. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Toksyczna pozytywność od Whitney Goodman możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Dzisiaj świat wymaga od nas kreowania wizerunku szczęśliwych ludzi. Na każdym kroku bombardowani jesteśmy wykreowaną sztucznością wszechobecnego szczęścia. Lecz tak naprawdę ów wizerunek skrywa, to co prawdziwe i niestety często zniekształca prawdziwy obraz nas samych oraz otaczającego nas świata. Często my sami, w swoim otoczeniu pokazujemy siebie jako pozytywnych, szczęśliwych ludzi. Kryjemy swoje troski, niepowodzenia, aby kreować pozytywny obraz na zewnątrz. Ma to negatywne skutki, a książka Whitney Goodman uświadamia nam, że warto doświadczać dobrych i złych emocji – to czyni nas prawdziwymi ludźmi.

Toksyczna pozytywność to lektura obowiązkowa dla każdego z nas. Niezależnie, czy zaczytujecie się w kryminałach, czy sięgacie po powieści obyczajowe lub fantasty, to każdy z nas powinien sięgnąć po książkę Whitney Goodman, terapeutki, która dzieli się z nami swoimi doświadczeniami i badaniami.

Jeśli doświadczyliście toksycznej pozytywności i nie wiecie, dlaczego pozytywność może być toksyczna, to ta książka jest właśnie dla Was. Dzięki niej możecie zrozumieć, że w życiu jest miejsce na to, co dobre, ale również na to, co złe i brzydkie. Co ważne Whitney Goodman uświadamia nam, że zdrowa pozytywność oznacza dopuszczenie do siebie realnej sytuacji. Z dobrymi i złymi emocjami. Warto je poznać, umieć nazwać, przyswoić i żyć z nimi. Nie warto ulegać wizji sztucznej pozytywności, ponieważ prowadzi ona do frustracji. Dowiemy się również jak sprawdzić, czy utknęliśmy w spirali narzekania. Dzięki tej książce możemy dowiedzieć się, jak pozytywność staje się toksyczna, jak rani nas zbyt nachalna pozytywność.

Nie ukrywam, że lektura tej książki otworzyła mi oczy na wiele moich zachowań, czy tez sposobów radzenia sobie w życiowych sytuacjach. Ta książka jest dla mnie kopalnią nie tyle co wiedzy, lecz wskazówek jak żyć szczęśliwie, w zgodzie z sobą samym, nawet jeśli wokół nie wszystko idzie po mojej myśli. Warto wtedy je nazwać, nawet jeśli nie są nacechowane pozytywnością.

Czym jest Gaslighting oraz jak znaleźć spełnienie w trudnym świecie? O tym dowiemy się z lektury książki Whitney Goodman – licencjonowanej psychoterapeutki, która w prosty i jasny sposób tłumaczy nam czym jest toksyczna pozytywność.

Polecam tę lekturę każdemu.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć