ebook Migot. Z krańca Grenlandii - PRZEDSPRZEDAŻ
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Migot. Z krańca Grenlandii - PRZEDSPRZEDAŻ
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 30.72
wciąż za drogo?
30.72 zł Lub 27.65 zł
36.00 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

E-book do pobrania od 2022-05-25

Zimą samolot z południa dolatuje tu raz w tygodniu lub rzadziej. Latem tylko dwa statki dowożą zaopatrzenie na resztę roku. Kilkuset mieszkańców północnej Grenlandii żyje według zasad ustalonych przez naturę i przodków – wielkich łowców polujących na morsy i niedźwiedzie.

Ilona Wiśniewska pojechała do Qaanaaq i Siorapaluk, najbardziej na północ wysuniętych osadach Grenlandii. Nawiązanie relacji z Inughuitami, zwanych też polarnymi Inuitami, wymagało wyczucia i czasu. Usłyszała: „Nie spiesz się. Ugotuj coś. My też chcemy wiedzieć, kim jesteś”.

Zaprosili ją do swojego życia. Uczestniczyła w polowaniach, była zapraszana do domów, przysłuchiwała się rozmowom, w których przeplatały się codzienność, katastrofa klimatyczna, historia i skomplikowane relacje z resztą świata. Tak powstał Migot, niezwykły inuicki wielogłos, który w ciemnościach nocy polarnej wybrzmiewa szczególnie przejmująco.

Migot. Z krańca Grenlandii - PRZEDSPRZEDAŻ od Ilona Wiśniewska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć