ebook Europa. Skok w nieznane
3.92 / 5.00 (liczba ocen: 12)

Europa. Skok w nieznane
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w historii śledzenia
E-book - najniższa cena: 31.50
wciąż za drogo?
-26% 31.50 zł Lub 28.35 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Ebook „Europa. Skok w nieznane” to opowieść o dekadzie 1948–1957, w czasie której narodziły się Wspólnoty Europejskie, z czasem przekształcone w UE. Nie jest to jednak „kolejna książka o Unii, prawie unijnym i traktatach europejskich”. To pełna faktów publikacja napisana z pasją i lekkim piórem. Ogromną wartością książki są liczne wywiady, które Victoria Martín de la Torre przeprowadziła z osobami znającymi bezpośrednio „ojców założycieli” UE.

Ebook „Europa. Skok w nieznane” to historia przelana na papier lekkim piórem Victorii Martín de la Torre, która przed rozpoczęciem pracy w instytucjach unijnych zdobywała szlify dziennikarskie m.in. w tygodniku „Tiempo”.

„Europa. Skok w nieznane” (ebook w formatach epub, kindle mobi) to przede wszystkim książka, która w ciekawym, miejscami zabawnym stylu ukazuje sylwetki „ojców założycieli” UE – Jeana Monneta, Roberta Schumana, Konrada Adenauera, Alcide’a De Gasperi, Paula-Henriego Spaaka. Przytacza prawdziwe dialogi i sytuacje, które często są kluczem do zrozumienia, w jaki sposób i dlaczego podejmowano wówczas decyzje, które dziś mają wpływ na życie 500 milionów Europejczyków.

Autorka łączy w swojej pracy lekki, przystępny język z mocnym trzymaniem się faktów historycznych i zapisków archiwalnych. Nie ma tu miejsca na fantazję – ale Victoria Martin de la Torre potrafi przedstawić genezę Unii tak, że żadne „upiększenie” nie jest potrzebne. Ogromną wartością książki są liczne wywiady, które autorka przeprowadziła z osobami znającymi bezpośrednio jej bohaterów – z rodzinami, współpracownikami, doradcami.

Rekomendacje e-booka Europa. Skok w nieznane:

• Potrzebujemy przekonującej opowieści o tym, jak to się stało, że powstała Unia Europejska, dlaczego jej powstanie zmieniło historię Europy i dlaczego jest takie ważne, abyśmy jej nie stracili – przez głupotę polityczną, czy przez przypadek. Książka Victorii daje nam taką opowieść. Jest ona napisana rzetelnie, na podstawie faktów, ale nie jest to książka, która chciałaby stać się jednym z wielu zakurzonych tomów w bibliotekach – prof. Danuta Hübner

• Są takie książki, które mają swój smak, od samego początku aż do ostatniej strony – i to jest jedna z nich. A porusza ona dość surowy temat – narodzin Wspólnot Europejskich. Na pierwszy rzut oka nie jest to tematyka atrakcyjna czy szczególnie pociągająca. Ale oto wkracza talent autorki – tak ogromny, że ta książka to prawdziwa perełka, dopieszczona w najdrobniejszych szczegółach, którą czyta się niczym powieść pełną zwrotów akcji – Michel Theys, „Bulletin Quotidien Europe”

Europa. Skok w nieznane od Victoria Martín de la Torre możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć