Bóg nigdy nie mruga
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.77 / 5.00
liczba ocen: 4394
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
19.90 zł
15.67 zł
16.32 zł
16.92 zł
19.90 zł
Pozostałe księgarnie
15.92 zł
16.52 zł
16.92 zł
16.92 zł
17.17 zł
17.91 zł
17.91 zł
17.91 zł
18.00 zł
19.49 zł
19.90 zł
19.90 zł
19.90 zł
Opis:

Pięćdziesiąt wskazówek. Pięćdziesiąt lekcji, w których autorka przeplata własne przeżycia z doświadczeniami ludzi spotkanych na swojej krętej drodze; przywołuje ważne dla siebie postaci, znaczące książki i filmy, inspirujące modlitwy i wypisy z lektur; przypomina o sile psalmów i prostych sentencji.

Felietony Reginy Brett docenili i pokochali czytelnicy na całym świecie. Przyklejano je na lodówkach, rozsyłano w e-mailach do bliskich. Tematy lekcji, których udzieliło autorce życie, cytowano na tysiącach blogów i przedrukowywano w gazetach.

Książka stanie się bliska każdemu, kto kiedykolwiek znalazł się na życiowym zakręcie oraz wszystkim szukającym inspiracji. Niech każda z pięćdziesięciu lekcji będzie manifestem – jak bohaterka jednego z esejów, pewna sportowa czapka z prostym hasłem: „Życie jest dobre”. Bo takie jest. Naprawdę.

CYTATY:
Życie to pasmo problemów: albo akurat przeżywasz kłopoty, albo z nich wychodzisz, albo przygotowujesz się na kolejne. Dzieję się tak dlatego, że Boga bardziej interesuje twój charakter niż twoja wygoda. Bóg woli prowadzić cię do świętości niż do szczęścia.
Jak wyjaśnił mi jeden z przyjaciół, możesz być albo szczęśliwy, albo zrozpaczony. Jedno i drugie wymaga tyle samo wysiłku.
Kiedy jesteś przywiązany jedynie do Boga i do miłości, masz wszystko, co się liczy.
Niektórzy ludzie rodzą się wrażliwsi niż inni. Są niczym delikatne owoce - łatwiej ich zranić, częściej płaczą, a smutek towarzyszy im od najmłodszych lat.
Nikt prócz ciebie nie odpowiada za twoje szczęście. Jesteś menedżerem własnej radości.
Życie jest za krótkie, żeby się nad sobą użalać. Zajmij się życiem, albo zajmij się umieraniem.
Szczęście nie polega na tym, żeby zdobyć to, czego pragniesz. Polega na tym, żeby pragnąć tego, co już masz.
Ale jeśli spotyka cię w życiu wiele trudności, to znaczy, że jesteś stworzony do tego, żeby im podołać.
Trzeba być silnym, żeby płakać. A jeszcze silniejszym, żeby dać innym zobaczyć te łzy.
To wybór,a nie przypadek, decyduje o twoim przeznaczeniu. Sam musisz zdecydować, ile jesteś wart, jaką odgrywasz rolę w świecie i w jaki sposób nadajesz mu sens.Nikt inny nie dysponuje tym, co ty -twoim zestawem talentów, pomysłów, zainteresowań. Jesteś oryginalnym egzemplarzem. Arcydziełem.
Bóg nigdy nie daje nam więcej, niż potrafimy udźwignąć.
Życie nie będzie się z tobą patyczkować, ale nie daj się. Ciesz się chwilą.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Wbrew pozorom nie jest to książka typowo religijna, na co wskazuje tytuł .Nie jest to również typowy poradnik, choć pojawia się na okładce "50 lekcji..."
  Książka napisana prostym językiem, pomaga zastanowić się nad własnym życiem, docenić to, co się ma. A w trudnych momentach pokazuje, że życie nie zawsze pisze czarne scenariusze.
  Polecam nie tylko katolikom.

 • Awatar

  Jestem agnostykiem, dałem tej książce szanse po przeczytaniu recenzji ludzi. Miałem kilkukrotnie łzy w oczach czytając ją, przestałem czytać w autobusie żeby ludzie się nie gapili na idiotę płaczącego nad książką. Porusza, daje do myślenia, nie bójcie się dać jej szansy ateiści - nie nawraca ;)

  Niektóre felietony mnie znudziły, ale całokształt polecam.

 • Awatar

  na poczatku bylam sceptycznie nastawiona. To nie jest do konca zaden poradnik. Nazwa rozdzialu jest przeslaniem a dalej wnioski wyciagasz sam :) To mi sie bardzo spodobalo. Generalnie jest tu zawarta masa rzeczy ktore wiele ludzi robi na codzien (pracuje jako wolontariusz wiec tymbardziej).
  Najwieksze wrazenie zrobilo na mnie ze zupelnie przypadkiem po przeczytaniu calosci, mialam ksiazke w torebce i ktos mnie poprosil o pomoc. Kupienie jedzenia i oddalam tej osobie ta ksiazke. Zrobilam z tego "czapke" :) ktora byla tez pewnym symbolem w ksiazce i uswiadomilam sobie ze dla mnie w tym momencie ta ksiazka stala sie dokladnie takim samym symbolem jak wspomniana "czapka". Nie widze innego wyjscia dla egzystencji tej ksiazki na moim regale :) "Podaj dalej" to kwintesencja i chociaz zupelnie przypadniem na to sie natknelam mysle ze dokladnie to autorka miala na mysli :)

 • Awatar

  Zdaje się, że ta niepozorna książka nie może zaskoczyć, nie może wzruszyć, nie może sprawić że się zmienimy, zatrzymamy, a nawet wzruszymy. Nic bardzie mylnego. Ja przy książce autentycznie płakałem, wracałem do poprzednich lekcji, analizowałem opowiadane historie i czułem jak przelewają się we mnie emocje. Felietony pokochało tysiące ludzi na całym świecie. Były cytowane na blogach i w gazetach. "Bóg nigdy nie mruga" zawiera pięćdziesiąt felietonów dotyczącej życia autorki i jej otoczenia. Regina Brett ma wspaniałą cechę - potrafi malować słowa i porywać czytelnika. Nie sposób się nudzić. Czym jest ta książka? Wbrew pozorom nie jest to poradnik jak żyć. Autorka dzieli się sobą, czasami bardzo intymnie. Nie zostawia czytelnikowi półotwartych drzwi, wychodzi naprzeciw i zaprasza go do środka. Podaje filiżankę kawy i prosi, aby czuł się jak u siebie. Ja czułem się wspaniale. To piękne historie które mogą wiele wnieść do naszego życia. Pięćdziesiąt krótkich historii, a w nie wplecione doskonale życiowe lekcje. To pozytywna książka, która wnosi w nasze serca radość i spokój. Nie potrafię opisać tego, co czuję po jej przeczytaniu. Leży na biurku, obok laptopa i tam z pewnością pobędzie dłużej. Mam zamiar każdego dnia otwierać i czytać jedną lekcję.To "ludzka i życiowa książka niosąca nadzieję.

 • Awatar

  Książka Reginy Brett to zbiór 50 felietonów, z których każdy jest lekcją. Właściwie wystarczyłoby przeczytać spis treści, żeby otrzymać 50 prostych wskazówek jak żyć, jak radzić sobie ze sobą, z problemami i z codziennością.

  Niektóre są banalne, ale warto sobie o nich przypomnieć, np. Nie musisz wygrać każdego sporu. Pozwól innym zostać przy swoim zdaniu., To nie twoja sprawa, co myślą o tobie inni.

  Inne uczą nas radzić sobie z trudnymi przedsięwzięciami: Poradzisz sobie ze wszystkim, co cię spotyka, jeśli skupisz się na chwili obecnej, zamiast wybiegać myślą naprzód., Pisarzem jest ten, kto pisze. Jeśli chcesz być pisarzem, pisz.

  Mnie najbardziej przypadły do gustu te, które nakazują działać i wykorzystywać życie: Zapal świece, śpij w lepszej pościeli, włóż elegancką bieliznę. Nie czekaj na specjalną okazję, wystarczającą okazją jest dzisiejszy dzień., Nie bądź wolnym słuchaczem życia. Uczestnicz w nim aktywnie i wykorzystuj w pełni każdy moment.

  Ale tak naprawdę warto przeczytać wszystkie 50, bez względu na poglądy, płeć, wiek, narodowość i wyznanie. Autorka każdą ze swoich lekcji rozwija, podpierając się własnymi doświadczeniami (a tych miała niemało) i opowieściami o swoich znajomych. W każdym tekście można znaleźć coś wartościowego. Zdanie, które może odmienić życie, jeśli trafi na właściwego człowieka. Dla mnie jednym z takich zdań był wspomniany już tytuł jednej z lekcji: Zapal świece, śpij w lepszej pościeli, włóż elegancką bieliznę. Nie czekaj na specjalną okazję, wystarczającą okazją jest dzisiejszy dzień. Jeśli będziemy odkładać wszystko na "lepszą okazję" może się okazać, że ta okazja nie nadejdzie. Trzeba celebrować każdy dzień.

Inne proponowane
Warto zerknąć