ebook Jesteś tym, co jesz. Apetyt, dieta, nadwaga i przemysł spożywczy
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Jesteś tym, co jesz. Apetyt, dieta, nadwaga i przemysł spożywczy
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 24.99
wciąż za drogo?
24.99 zł Lub 22.49 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Przeciętna dorosła kobieta powinna spożywać od około 1600 do 2400 kalorii w ciągu dnia. Dla dorosłego mężczyzny zapotrzebowanie waha się w przedziale od 2000 do 3000 dziennie. Tymczasem – jak wynika z danych GUS za rok 2020 – Polacy zjadają średnio 3,5 tys. kalorii na dobę, czyli o tysiąc za dużo.

Po latach komunistycznego niedojadania mamy jedzenia w bród. Polski przemysł spożywczy jest obecnie potęgą. Dużo produkujemy i za dużo jemy. Co czwarty dorosły Polak cierpi na otyłość, a z nadwagą zmaga się co czwarty chłopiec i co trzecia dziewczynka.

Polacy na tle Europy tyją w zatrważającym tempie. Zbyt wysoka masa ciała odpowiada w naszym kraju za 14,2 proc. zgonów. W jednym z reportaży tego tomu przeczytamy o znanej wielu jednostce chorobowej, jaką jest bulimia, a także o mniej znanym zaburzeniu – ortoreksji, czyli chorobliwym dbaniu o dietę, które przysłania całą resztę życia.

Jesteś tym, co jesz. Apetyt, dieta, nadwaga i przemysł spożywczy od praca zbiorowa możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć