ebook Przerwana kołysanka
4 / 5.00 (liczba ocen: 1)

Przerwana kołysanka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich 7 miesiącach
E-book - najniższa cena: 17.09
Audiobook - najniższa cena: 24.80
wciąż za drogo?
23.72 złpremium: 15.30 zł Lub 15.30 zł
-32% 17.09 zł
21.90 zł
25.50 zł Lub 22.95 zł
25.50 zł Lub 22.95 zł
20.53 zł
20.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

W szeregowcu na jednym z poznańskich osiedli zostaje odnalezione ciało młodej kobiety. Początkowo wszystko wskazuje na samobójstwo, jednak szybko okazuje się, że brał w tym udział ktoś trzeci. O zamordowanej niewiele wiadomo, a kolejno odkrywane informacje okazują się coraz bardziej szokujące.

Kim była? Przed czym uciekała? Czego lub kogo szukała?

Do akcji wkracza policjantka śledcza Florentyna, która własne dramaty skrywa pod różowymi sukienkami i nietypowym podejściem do kolegów z pracy.

I która posiada zaskakujący dar…

O e-booku Przerwana kołysanka blogerzy napisali: 

Ciekawie poprowadzona akcja, wiarygodne motywy i ukryte relacje, i bardzo zaskakujące rozwiązanie. Bardzo. Natasza Socha, dotychczas przecież znana z powieści obyczajowych, często okraszonych humorem, świetnie sprawdziła się w nowym dla siebie gatunku, klasycznym kryminale. - CzytAśka - Joanna Onysk

Przerwana kołysanka od Natasza Socha możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Przekleństwem naszej natury jest popełnianie błędów z jednoczesnym przekonaniem, że postępuje się właściwie.
Morderca nie zawsze jest psychopatą. Czasem to ktoś pełen empatii, zrozumienia i wielkoduszności. Ktoś dobry, w kim nagle obudził się demon. Podobno każdy człowiek jest zdolny do zabicia. Wszystko zależy od okoliczności.
Nie ma nic gorszego od siedzenia w pustym mieszkaniu i udawania, że wszystko jest w porządku. Że człowiek docenia chwile tylko dla siebie, delektuje się ciszą i kocha parzyć kawę wyłącznie dla jednej osoby.
Najważniejsze to nie spalić się tuż przed metą. Nie zachłysnąć przeczuciem, że wszystko pójdzie jak z płatka, bo w takich sytuacjach życie zazwyczaj podstawia nogę.
Samobójstwo czy zabójstwo?

Praktyczny brak śladów. Ofiara o zaskakująco minimalistycznym podejściu do życia. Od niedawna wynajmowany dom. Ascetyczne wyposażenie. Brak bliskich, przyjaciół, znajomych. Skąpe kontakty z sąsiadami.

Kto i dlaczego zabił Karolinę Markowską? Co mogło leżeć u podstaw motywu zabójcy? Miłość? Zazdrość? Namiętność? Szaleństwo? Pieniądze?

Niby nikt o ofierze nic nie wiedział, nikt jej nie znał, ale sprytna policjantka prowadząca sprawę powoli wyciąga z sąsiadów, dawnych znajomych, pracodawców i nieutrzymującej kontaktów rodziny informacje, których splot doprowadzi ją do mordercy.

Sprawę prowadzi doświadczona policjantka, ciesząca się sławą doskonałego śledczego. Umie znaleźć trop i podążyć za nim, gdy inni by się poddali. Florentyna jest oryginalna, zdystansowana i ciągnie się za nią opinia korzystającej z niespotykanych, a może nawet nieco nadnaturalnych metod. Koledzy i koleżanki nie przepadają za nią, choć nie odmawiają znakomitej skuteczności.

Brak brutalności, krwawych scen, samochodowych pościgów i strzelanin. Za tu szukanie powiązań i głęboko ukrytych relacji. Emocji prowadzących do zbrodni.

Policjantka z mroczną osobistą historią w tle i własnymi problemami, ale i walcząca z tym mrokiem nieszablonowo. Florentyna budzi życzliwość i sympatię, jest sprytna, inteligentna i umie korzystać z nie do końca wiarygodnych nawet dla niej samej metod. Ale skoro działają.

Ciekawie poprowadzona akcja, wiarygodne motywy i ukryte relacje, i bardzo zaskakujące rozwiązanie. Bardzo.

Pochłonęłam tę historię, wciągnęła i zaskoczyła finałem. Nie ukrywam, że z przyjemnością spotkam Flo ponownie, przy kolejnej sprawie.

Natasza Socha, dotychczas przecież znana z powieści obyczajowych, często okraszonych humorem, świetnie sprawdziła się w nowym dla siebie gatunku, klasycznym kryminale.

Przerwana kołysanka otwiera bowiem wraz z Gdzie jest Emma Magdy Stachuli, serię Grey Book. Równolegle ukazujące się kolejne tomy krótkich, zwartych historii kryminalnych, łączonych wątkami głównych bohaterek. Spójna, ciekawa szata graficzna okładek zachęca do odkrycia kryjących się w nich zagadek.

Serdecznie polecam!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©CzytAśka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć