ebook Tu byli, tak stali
4.02 / 5.00 (liczba ocen: 2314)

Tu byli, tak stali
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich prawie 2 miesiącach
E-book - najniższa cena: 19.75
wciąż za drogo?
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
-28% 19.75 zł Lub 17.78 zł
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
-27% 23.33 zł Lub 21.00 zł
30.52 zł
30.90 zł
27.92 zł
30.52 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Nominacja do Bookera 2020. „Brutalne, prawdziwe, często jak strzał czystej adrenaliny – i tak przez bite trzysta stron” („Vice”). Ebook „Tu byli, tak stali” Gabriela Krauzego – w brawurowym przekładzie Tomasza S. Gałązki – to inspirowana życiem autora opowieść o trudnej codzienności młodych ludzi skazanych na codzienne kombinowanie i życie poza prawem. To gorzka historia chłopackiego dorastania w czasach, gdy łatwiej być bezwzględnym chuliganem, niż zdjąć maskę agresora i pokazać prawdziwą twarz. „Wspaniałe są niepohamowana siła i bezwzględna szczerość Krauzego. To nowy głos, który pojawia się w pełni ukształtowany i rwie się naprzód” – Jury Nagrody Bookera

Ebook „Tu byli, tak stali” Gabriela Krauzego to książka przeznaczona dla czytelników pełnoletnich.

Na jednym z londyńskich blokowisk nazwy budynków pochodzą z literackiego panteonu: Blake Court, Austen House, Bronte House, Dickens House, Wordsworth House. Jednak codzienności na osiedlu South Kilburn bliżej do prozy życia niż do wzniosłej klasyki. Wielopiętrowe bloki górują nad człowiekiem, zalewają sinym cieniem. „Po prostu jest jak jest. Witamy na SK. Tak tu było, tak jest, tak będzie. Ziomki mają osiedle w żyłach, osiedle ma ich w swoim sercu”. A na osiedlu temat jest krótki – kosić hajs, kraść, strzelać, jarać, dilować. Najmłodsi są na posyłki, ci w sile wieku wydają polecenia, a ze starymi kończy się tak, że nikt już nie pamięta, że tacy tu byli, tak stali.

Gabriel, znany jako Snoopiacz, „gość ostrygość, gość wrednygość, gość twardygość”, też oddaje się ulicznej gangsterce. Z jednej strony przykładny student, z drugiej twardy typ cieszący się osiedlowym szacunkiem. Nieustraszony i butny szybko awansuje w łobuzerskich strukturach, bujając się po okolicy z dłonią zaciśniętą na kosie w kieszeni, ze zwiniętą kominiarką na głowie, zawsze gotowy do akcji. Jednocześnie coraz mniej radzi sobie z koniecznością ciągłego oglądania się za siebie i nie ma pojęcia, czy jest przed nim jeszcze inna przyszłość.

Rekomendacje e-booka Tu byli, tak stali:

• „Jazda bez trzymanki, już od pierwszej strony. Oszałamiająca opowieść o chłopaku szukającym poczucia przynależności, rozdartym między życiem na bakier z prawem w londyńskim gangu a nadziejami na edukację i przyszłość” – Douglas Stuart

• „Krauze pojawia się na literackiej scenie z hukiem, jak niespodziewana strzelanina na blokowiskach Kilburn […]. Jego książka, jej charakterystyczny język i opisy turboprzemocy, budzą skojarzenia z «Mechaniczną pomarańczą» – tyle że to nie fantastyczny owoc umysłu zamożnego pisarza, lecz hiperrealistyczna opowieść autora, który sam wiódł życie, jakie przedstawia” – „Guardian”

• „Na przemian śmieszna, poruszająca i odrażająca książka wyrywana prosto z trzewi […]. Oddziałujący z całą siłą opis życia gangów na blokowiskach South Kilburn” – „The Times”

• „Gabriel Krauze to niewiarygodnie uzdolniony pisarz. Nikt nie potrafi równie dobrze łączyć «piękna literatury» z «niepokojącym poczuciem, że to tak naprawdę przerażający typ»” – John Golby

• „Zdumiewająco potężna książka. Krauze jest niezwykłym nowym talentem” – Cathy Rentzenbrink

• „Dużo tu autorefleksji, ale rozmyślania nigdy nie przerywają akcji na zbyt długo. Krauze […] szczerze i oszałamiająco opisuje rausz towarzyszący popełnianiu przestępstw. Prowadzi go prawdziwy talent” – „Telegraph”

• „Nie przychodzi mi do głowy żadna książka, która opisywałaby tę kulturę tak dogłębnie lub z tak bezwzględną szczerością – to potrafi zrobić jedynie ktoś mówiący o własnym doświadczeniu. […] Głos Krauzego został mi uszach, to prawdziwy głos ulicy” – Graeme Armstrong

Tu byli, tak stali od Gabriel Krauze możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć