Iskry na wiatr - audiobook
3.72 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 328)

Iskry na wiatr - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 26.90
Audiobook - najniższa cena: 20.21
wciąż za drogo?
20.21 zł
26.90 zł
40.41 złpremium: 26.94 zł Lub 26.94 zł
42.20 zł Lub 37.98 zł
44.90 zł Lub 40.41 zł
39.07 zł
40.41 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Pierwszy tom porywającej sagi o sile kobiet w czasach nieustannej niepewności. Bankructwo i nagła śmierć bogatego warszawskiego fabrykanta, w jednej chwili zmieniają życie jego córek. Zofia, Nina, Julia i Pola Kellerówny tracą majątek, przyjaciół, konkurentów do ręki, zamieniają willę na mieszkanie w czynszowej kamienicy i uczą się żyć na swój rachunek w warunkach, do jakich nie przywykły…

W sierpniu 1914 roku wybucha wielka wojna, przynosząc ze sobą chaos i niepewność. Wśród panującego wokół zamętu Kellerówny szukają własnych dróg. Niepokorna Zofia chce walczyć o wolną Polskę. Nina pracuje jako pielęgniarka i poślubia mężczyznę, którego zna zaledwie kwadrans. Julia, odkrywa, że za bankructwem rodzinnej firmy kryje się groźna tajemnica i robi wszystko, aby ją wyjaśnić. Pola udowadnia, że naprawdę już dorosła.
Wszystkie zaś szukają odpowiedzi na kilka ważnych pytań.

Czy dla spraw z przeszłości warto ryzykować życiem?
Czy można poradzić sobie z wojenną rzeczywistością?
Czy stara miłość naprawdę nie rdzewieje?
I do czego są zdolne delikatne panienki?

Audiobooka interpretuje Zofia Zoń.

Po dłuższej przerwie powróciłam do powieści Idy Żmiejewskiej – tym razem w formie audio. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, jak bardzo tęskniłam za barwnym językiem, historycznymi odniesieniami i bohaterkami uparcie dążącymi do celu. Cieszę się, że przede mną kolejne tomy. -  SieCzyta - Kasia Sosnowicz

Iskry na wiatr od Ida Żmiejewska możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Po dłuższej przerwie powróciłam do powieści Idy Żmiejewskiej – tym razem w formie audio. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, jak bardzo tęskniłam za barwnym językiem, historycznymi odniesieniami i bohaterkami uparcie dążącymi do celu.

Pióro Żmiejewskiej polubiłam kilka lat temu przy okazji cyklu Warszawianka. Lekki styl, tajemnice oraz wiarygodnie oddane tło historyczne złożyły się na opowieść, którą polecałam wielu. Z radością stwierdzam, że Iskry na wiatr (tom 1 serii Zawierucha) okazały się równie satysfakcjonujące, choć przyznaję, że przy pierwszym podejściu lekturę porzuciłam po kilkunastu stronach – i właściwie do końca nie wiem, co mi wtedy nie pasowało. To doskonały dowód na to, że czasem powieści warto dać drugą szansę, bo być może wcześniej nie trafiła na odpowiedni czas.

Iskry na wiatr to osadzona w początkach XX wieku opowieść o czterech siostrach Kellerównach, które tragiczna śmierć ojca zmusiła do drastycznej zmiany standardu życia. Niełatwo im będzie pogodzić się z utratą luksusu, a także stawić czoło plotkom i pomówieniom. A jednak to, co wydawało się niemożliwe, ziści się – i to z podwójną mocą.

Trzeba przyznać, że Żmiejewska potrafi przyciągnąć uwagę czytelnika, a swoje bohaterki rzucić na głęboką wodę. Z kart powieści słychać waleczne okrzyki o determinacji, niezłomności i odwadze tak kruchych na pozór istot. Kolejny raz okazuje się, że siła jest kobietą, która wszelkie przeciwności losu traktuje raczej jak wyzwanie niż faktyczną przeszkodę. Słuchało się tego z przyjemnością i nadzieją, że świat – mimo wojen i okrucieństwa – jest miejscem, w którym ma szansę narodzić się prawdziwa miłość.

Cieszę się, że przede mną kolejne tomy.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©SieCzyta
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć