ebook Morderstwo nie jest takie proste. Agatha Christie między kryminałem a true crime
4.28 / 5.00 (liczba ocen: 104)

Morderstwo nie jest takie proste. Agatha Christie między kryminałem a true crime
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 29.24
Audiobook - najniższa cena: 31.90
wciąż za drogo?
29.24 złpremium: 17.54 zł Lub 17.54 zł
38.90 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
31.90 zł
33.74 zł
33.74 zł Lub 30.37 zł
31.49 zł
35.09 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Agatha Christie to jedna z najpopularniejszych autorek kryminałów na świecie.
Okazuje się, że była również ekspertem kryminalistyki.

W Morderstwo nie jest takie proste technik patologii Carla Valentine odsłania rozległą wiedzę Agathy Christie, kreując ją niejako na pionierkę kryminalistyki.

Christie, tworząc legendarne dziś zagadki kryminalne, korzystała z najnowszych w tamtych czasach technik kryminalistycznych: od balistyki przez toksykologię po analizę odcisków palców, interpretację odcisków stóp lub śladów opon, analizę plam krwi i na etapie autopsji - samych ofiar. W niektórych dziedzinach, zwłaszcza w technice analizy odcisków palców, wprowadzała w fabułę innowacje, zanim zostały one formalnie przyjęte.

Agatha Christie była zagorzałą czytelniczką doniesień prasowych o sprawach kryminalnych, śledziła nowe techniki śledztw i angażowała się w debaty z innymi wybitnymi pisarzami kryminalnymi, wymieniając się pomysłami i informacjami na ich temat.

W książce Morderstwo nie jest takie proste Carla udowadnia, jak wielką wiedzą dysponowała jedna z najbardziej uwielbianych pisarek w historii. Książka ta rzuca nowe światło na metody i badania Christie i przybliża kryminalistykę, która wpłynęła na pokolenia pisarzy i naukowców.

Morderstwo nie jest takie proste. Agatha Christie między kryminałem a true crime od Carla Valentine możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć