ebook Gwiazdy nigdy nie gasną
4.83 / 5.00 (liczba ocen: 3)

Gwiazdy nigdy nie gasną
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym tygodniu
E-book - najniższa cena: 29.44
Audiobook - najniższa cena: 39.70
wciąż za drogo?
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
29.44 zł Lub 26.50 zł
29.67 zł
35.90 zł
35.90 zł Lub 32.31 zł
29.52 zł
32.05 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Niezwykła historia oparta na nieznanych faktach z życia najbardziej znanej ofiary Holocaustu – Anne Frank, której Dzienniki przeczytały miliony osób na całym świecie.

W 1933 roku Otto Frank wraz z żoną i dwiema córeczkami, Margot i Anne, w obawie przed represjami w ogarniętej nienawiścią do Żydów III Rzeszy podejmuje dramatyczną decyzję o porzuceniu ojczyzny i wyjeździe do Holandii. W Amsterdamie Frankowie szybko odnajdują swoje miejsce na ziemi, a widmo prześladowań wydaje się odległym snem.

W tym czasie kilkuletnia Anne spotyka swoją rówieśnicę, Hannah Goslar. Dziewczynki stają się nierozłączne, razem dorastają, poznają świat i przeżywają swoje pierwsze miłości. Anne jest pyskata, pewna siebie, lubi flirtować i dowodzić w grupie, co ogromnie imponuje nieco nieśmiałej Hannah.

Tymczasem nad Europą gromadzą się czarne chmury. W 1940 roku Hitler wypowiada wojnę neutralnej Holandii. Dwa lata później Frankowie znikają w tajemniczych okolicznościach, a rodzina Hanneli trafia do obozu koncentracyjnego w Bergen-Belsen. Pewnego dnia dziewczynka odkrywa, że tuż obok przebywa ktoś, kto jest jej najbliższy na świecie…

O e-booku Gwiazdy nigdy nie gasną blogerzy napisali: 

Za każdym razem gdy sięgam po literaturę z okresu Holocaustu, to zastanawiam się jak to będzie. Czy odbiór tej powieści sprawi, że nie będę mogła nic powiedzieć. Tutaj właśnie tak jest. Nie potrafię wyrazić co czuję i co myślę, bo jest tego tak wiele, że aż trudno cokolwiek wybrać. Wiem natomiast jedno - jest to lektura warta wszystkiego. Trudna, ale bardzo potrzebna i obowiązkowa dla każdego. - Martyna Pokrzywa - Zaczytana Majka

Kiedy po przeczytaniu ostatniej strony zamknęłam książkę, nie byłam w stanie tak po prostu jej odłożyć. Czułam potrzebę, by jeszcze chwilę posiedzieć z nią w ręku, uspokoić emocje i nacieszyć się tym wyjątkowym spotkaniem. - Bookieciarnia - Joanna

Gwiazdy nigdy nie gasną od Agnieszka Zakrzewska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Książka od której nie mogłam się oderwać, a kiedy skończyłam czytać musiałam jeszcze chwilę z nią posiedzieć w ciszy.

Gwiazdy nigdy nie gasną autorstwa Pani Agnieszki Zakrzewskiej dotarła do mnie od wydawnictwa FLOW w momencie kiedy kończyłam czytać Dziennik Anne Frank. Byłam przepełniona uczuciami po tej właśnie lekturze i z dużą rezerwą patrzyłam na pierwsze dziecko wydawnictwa Flow.
Zasiadając do czytania zastanawiałam się co też więcej można napisać o życiu najsłynniejszej ofiary Holocaustu, niż to co znalazłam w jej dzienniku - otóż można. Ja już to wiem, a Ciebie zapraszam do lektury zarówno książki jak i moich poniższych emocji.

Niespodziewanie mój świat skurczył się
do pięćdziesięciu metrów kwadratowych.

Gwiazdy nigdy nie gasną autorstwa Pani Agnieszki Zakrzewskiej, to powieść o przyjaźni dwóch wyjątkowych dziewczynek: Anne Frank i Hannah Goslar.

Jest rok 1933 i rodzice Anne podejmują decyzję o opuszczeniu ojczyzny, którą z dnia na dzień ogarnia nienawiść do Żydów. Wyjeżdżają do Holandii, gdzie odnajdują swoje miejsce na ziemi, natomiast Anne zaprzyjaźnia się z koleżanką z tej samej ulicy, Hannah Goslar.

Dziewczynki razem dorastają, uczą się i bawią, nie zdając sobie zupełnie sprawy jak bardzo czarne chmury zbierają się nad Europą.
W końcu Hitler wypowiada wojnę neutralnej Holandii, a rodzina Franków ponownie musi uciekać. Anne wraz ze straszą siostrą i rodzicami nagle znika z mieszkania, a jej najbliższa przyjaciółka Hannah wraz ze swoją rodziną trafia do obozu koncentracyjnego.

Przyjaźń dziewczynek zostaje drastycznie przerwana i każda z nich w skrajnie różnych miejscach spędza ten okrutny czas wojny. W marzeniach tylko liczą na to, że ten koszmar się skończy i ponownie będą mogły uściskać się.
Pewnego dnia jedna z przyjaciółek odkrywa, że tuż obok, wręcz na wyciągniecie dłoni, znajduje się ktoś najbliższy jej sercu, a czytelnicze gardło w tym momencie ściska węzeł wzruszenia.

Zrozumiałam, że musimy próbować znaleźć szczęście w nas samych,
a nie szukać go daleko w świecie,
który rządził się teraz prawami nazistów.

Pani Agnieszka Zakrzewska skomponowała wzruszającą opowieść o przyjaźni dwóch niesamowitych dziewczynek. Oparła swoją książkę na nieznanych jeszcze faktach z życia Anne Frank, której dziennik (tutaj) zna chyba każdy albo chociaż słyszał o nim.

Biorąc tę powieść do ręki, zastanawiałam się nad tym, co też autorka może więcej napisać, niż sama Anne Frank w swoim dzienniku i uwierzcie mi MOŻNA. Autorka przygotowując się, przesłuchała nagrania z rozmowami ojca Anne oraz wywiady z jej najlepszą przyjaciółką Hannah Goslar. Natomiast niesamowitą wisienką na torcie jest EPILOG - ok wiek, że jestem stronnicza, ponieważ uwielbiam epilogi, ale ten jest wyjątkowy, bowiem napisany przez samą Hannah Pick-Goslar.

Zrobiła na mnie wrażenie również narracja w pierwszej osobie, która sprawiła, że otulało mnie uczucie towarzystwa obu bohaterek. Spotęgował to również zabieg zmienności wypowiedzi, czyli w jednym rozdziale Anne opowiada o swojej sytuacji, a w drugim Hannah (Hanneli) i tak na zmianę.

Z zachwytem siedziałam w tym towarzystwie, mimo że temat i sytuacja w której obie bohaterki się znalazły jest nam historycznie znana. Paradoksalnie ja cały czas miałam nadzieję na szczęśliwe zakończenie, mimo że czytałam Dziennik Anne Frank i znam tę historię.

Cała ta książka to wręcz kopalnia emocji, bowiem z jednej strony jest tu zwyczajna codzienność dorastających dziewczynek, pierwsza miłość i przyjaźń, a z drugiej strony przytłacza czytelnika ogrom cierpienia i świadomość zbliżającego się końca.
Gwiazdy nigdy nie gasną Agnieszki Zakrzewskiej to moim zdaniem powieść o wyjątkowej przyjaźni, bowiem autorce udało się przedstawić tę tragiczną wojenną rzeczywistość z punktu widzenia dwóch przyjaciółek, którym nagle zawalił się świat.

Autorka stanęła na wysokości zadania z zachwycającym efektem, bowiem stworzyła powieść z którą czytelnik nie chce się rozstawać. Mimo wszystko nie byłabym sobą gdym nie doceniła starań wydawnictwa. Gwiazdy nigdy nie gasną Agnieszki Zakrzewskiej wyszły bowiem nakładem wydawnictwa FLOW, jako ich pierwsze dziecko. Z przyjemnością zatem stwierdzam, że ów wydawnictwo cudownie zaopiekowało się tą wyjątkową powieścią i osadziło ją w godnej oprawie.

Piękna okładka z wytłaczanym tytułem, którą przyjemnie trzyma się w ręku, to tylko zapowiedź tego na co dalej może liczyć czytelnik. Wydawnictwo zadbało o komfort czytania pilnując odpowiedniej wielkości czcionki i marginesów, które wbrew pozorom mają bardzo duże znaczenie.

Pięknie zaprojektowane rozdziały, drzewo genealogiczne obu rodzin oraz wykres ukrywających się i pomagających im ludziom, to coś co zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie. Wydawnictwo FLOW zadbało o najdrobniejszy szczegół aby ta wyjątkowa praca Pani Agnieszki Zakrzewskiej została osadzona w godnej oprawie.
Na koniec miła niespodzianka, czyli list od Pań z wydawnictwa do czytelniczki czyli do mnie.

Czytałam Dziennik Anne Frank i wiem jakie były losy Żydów podczas II wojny światowej, zatem byłam pewna że autorka nie może mnie niczym zaskoczyć. Pani Agnieszka jednak sprawiła, iż nie mogłam oderwać się od tej powieście, a fale emocji zalewały mnie podczas lektury.
Kiedy po przeczytaniu ostatniej strony zamknęłam książkę, nie byłam w stanie tak po prostu odłożyć jej na półkę. Czułam potrzebę, by jeszcze chwile posiedzieć z nią w ręku, uspokoić emocję i nacieszyć się tym wyjątkowym spotkaniem.

Dlatego doradzam Wam, nie wahajcie się dłużej, bo naprawdę warto przeczytać Gwiazdy nigdy nie gasną autorstwa Pani Agnieszki Zakrzewskiej.

Polecam zdecydowanie.

Ocena: 6/6
©Bookieciarnia
Gdy na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowe wydawnictwo, zawsze zastanawiam się, jaka będzie ta pierwsza książka.

Po pozycję Agnieszki Zakrzewskiej sięgnęłam w wersji papierowej oraz audiobooku, gdy tylko miałam czas na jej słuchanie. Oba formaty uwielbiam, ale tutaj zdecydowanie audiobook podbił moje serce. Lektorki Agata Turkot oraz Anna Dereszowska cudownie się uzupełniały, tworząc przepiękną opowieść, która skupia się na przyjaźni Anny Frank oraz Hannah Goslar. Dzięki Dziennikom Anne Frank świat mógł poznać jak tak naprawdę wyglądało życie, gdy Niemcy zgotowali na ziemi piekło. Płakałam czytając czy słuchając tej opowieści. Zawsze poruszają mnie tego typu historie. Zwłaszcza gdy są oparte na znanych i tych jeszcze nie odkrytych faktach. To przerażające, że ludzkość na świecie musiała doświadczyć takiego okrucieństwa. To się po prostu nie mieści w głowie.

Autorka z dbałością o każdy szczegół oddała swojej powieści serce. Gwiazdy nigdy nie gasną opowiadają o losach rodziny Frank oraz Goslar. Historia rozpoczyna się w latach 1933. W tym oto roku ojciec Margot i Anne Frank — Otto postanawia uciec z rodziną przed represjami w ogarniętej nienawiścią do Żydów III Rzeszy i wyjeżdżają do Holandii. Na obczyźnie, mimo że nie jest im łatwo, próbują na nowo ułożyć swoje życie i zapomnieć o widmie prześladowań. To właśnie w Amsterdamie po raz pierwszy Anne poznaje Hannah Goslar, które od pierwszej chwili rozumieją swoje radości, smutki oraz obawy. Ich oddanie w przyjaźni jest ujmujące i każda z nich jest w stanie zrobić wszystko, aby pomoc tej drugiej. Każda z bohaterek jest też inna, ponieważ Hanneli jest nieśmiała i ułożona a z kolei Anne — krnąbrna i bardzo pyskata. Poznajemy życie obu dziewczynek sprzed wojny i Holocaustu oraz w momencie, kiedy rodzina Hanneli trafia do obozu koncentracyjnego w Bergen-Belsen.

To co najbardziej rozdzierało moje serce to ostatnie kilkadziesiąt stron, gdy Hannah i jej siostra Gabi cudem przeżyły Holocaust oraz moment, gdy Hanneli odnalazła w tym samym obozie swoją ukochaną przyjaciółkę Anne oraz Margot — jej siostrę. Wyłam jak bóbr, kiedy okazało się, że po wojnie Anne i jej siostra nie dożyły wyzwolenia w obozie i jedynym ocalałym był jej ojciec. Sprawa Dzienników oraz tego, co dzięki nim uzyskał świat była jednocześnie druzgocąca i budująca. Prawda o piekle i o tym jak rodzina Franków się ukrywała, nie poszła na marne. Przywołanie życia Hannah i tego, gdzie później trafiła z siostrą po wyzwoleniu przyniosło jakąś ulgę.

Gwiazdy nigdy nie gasną to trudna powieść opowiadająca o wydarzeniach, które nigdy nie powinny mieć miejsca. To historia druzgocąca, ale jednocześnie dająca dużo do myślenia. Być może jakąś cząstkę nadziei. Motyw motylka oraz gwiazd w 200% oddaje klimat tej powieści. Za każdym razem gdy sięgam po literaturę z okresu Holocaustu, wojny to zastanawiam się jak to będzie. Czy odbiór tej powieści sprawi, że nie będę mogła nic powiedzieć. Tutaj właśnie tak jest. Nie potrafię wyrazić co czuję i co myślę, bo jest tego tak wiele, że aż trudno cokolwiek wybrać. Wiem natomiast jedno — jest to lektura warta wszystkiego. Trudna, ale bardzo potrzebna i obowiązkowa dla każdego.

Ocena: 6/6
©Zaczytana Majka
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  "Gwiazdy nigdy nie gasną" autorstwa pani Agnieszki Zakrzewskiej to książka od której nie mogłam się oderwać, a kiedy skończyłam czytać musiałam jeszcze chwilę z nią posiedzieć w ciszy.

  Biorąc tę powieść do ręki, zastanawiałam się nad tym, co też autorka może więcej napisać, niż sama Anne Frank w swoim dzienniku i uwierzcie mi MOŻNA. Cała ta książka to wręcz kopalnia emocji, bowiem z jednej strony jest tu zwyczajna codzienność dorastających dziewczynek, pierwsza miłość i przyjaźń, a z drugiej strony przytłacza czytelnika ogrom cierpienia i świadomość zbliżającego się końca.

  "Gwiazdy nigdy nie gasną" Agnieszki Zakrzewskiej to moim zdaniem powieść o wyjątkowej przyjaźni, bowiem autorce udało się przedstawić tę tragiczną wojenną rzeczywistość z punktu widzenia dwóch przyjaciółek, którym nagle zawalił się świat.

  Autorka stanęła na wysokości zadania z zachwycającym efektem, bowiem stworzyła powieść z którą czytelnik nie chce się rozstawać. Mimo wszystko nie byłabym sobą gdym nie doceniła starań wydawnictwa. "Gwiazdy nigdy nie gasną' Agnieszki Zakrzewskiej wyszły bowiem nakładem wydawnictwa FLOW , jako ich pierwsze dziecko.
  Piękna okładka z wytłaczanym tytułem, którą przyjemnie trzyma się w ręku to tylko zapowiedź tego na co dalej może liczyć czytelnik. Wydawnictwo FLOW zadbało o najdrobniejszy szczegół, aby ta wyjątkowa praca Pani Agnieszki Zakrzewskiej została osadzona w godnej oprawie.

  Kiedy po przeczytaniu ostatniej strony zamknęłam książkę, nie byłam w stanie tak po prostu odłożyć jej na półkę. Czułam potrzebę, by jeszcze chwile posiedzieć z nią w ręku, uspokoić emocję i nacieszyć się tym wyjątkowym spotkaniem.
  Dlatego doradzam Wam, nie wahajcie się dłużej, bo naprawdę warto przeczytać "Gwiazdy nigdy nie gasną" autorstwa Pani Agnieszki Zakrzewskiej.

  Polecam
  Zaczytana Joana

Warto zerknąć