ebook Zimna sprawa
3.6 / 5.00 (liczba ocen: 13)

Zimna sprawa
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 22.90
Audiobook - najniższa cena: 34.27
wciąż za drogo?
31.90 złpremium: 17.15 zł Lub 17.15 zł
22.30 zł
22.90 zł
25.73 zł Lub 23.16 zł
27.45 zł Lub 24.71 zł
24.01 zł
25.09 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

To najdziwniejsze i najbardziej przerażające śledztwo, w jakim Hubert Meyer brał udział.

W podziemiach zabytkowej willi na poznańskim Sołaczu policja odkrywa zwłoki kobiety i trójki dzieci. Osobliwy sposób pochówku wskazuje na mord rytualny. Mieszkańcy tego domu od lat uznawani byli za zaginionych (tytułowy cold case). Śledczy wszczynają poszukiwania ojca zamordowanej rodziny – Gustawa Garbarczyka, który, jak wynika z nieoficjalnych informacji, był członkiem sekty. Hubert Meyer po strzelaninie w Narwi nie ma spokojnego sumienia. By zagłuszyć poczucie winy ucieka w pracę. Pionierski Wydział Wsparcia Dochodzeń, który doświadczony profiler ma za zadanie stworzyć, przyciąga najzdolniejszych detektywów z całego kraju. Jeden z nich – aspirant Grzegorz Kaczmarek – jest zaangażowany osobiście w sprawę zaginięcia Garbarczyków. Znał Gustawa i nie wierzy w jego winę. Prosi Huberta o pomoc w rozwikłaniu zagadki masakry na Sołaczu. Kiedy profilerzy przyjeżdżają do Poznania, okazuje się, że to dopiero wierzchołek góry tajemnic. Siostra poszukiwanego Gustawa Garbarczyka otrzymuje przesyłkę z odciętymi dłońmi. Tajemnicze zgromadzenie religijne, które łączy wszystkie ofiary, okazuje się być zarazem rodzajem syndykatu. Meyer z Kaczmarkiem napotykają mur milczenia, a kolejni przesłuchiwani giną w rytualnych kokonach.

Czy profiler jest w stanie doprowadzić tę sprawę do końca, skoro świadkowie wolą śmierć niż ujawnienie prawdy?

O e-booku Zimna sprawa blogerzy napisali: 

Dzieje się w Zimnej sprawie i to całkiem sporo, nie sposób się nudzić. Żadne rozwiązanie nie wyskakuje nagle z szafy, wszystko jest poprowadzone logicznie i z sensem, a Meyer ma oko i ucho do wyłapywania istotnych informacji. Nie nudziłam się ani minuty podczas czytania tej książki. - Zakatek czytelniczy - Malwina

Zimna sprawa od Katarzyna Bonda możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Macie ulubione serie, do których chętnie wracacie, albo których kontynuacji wypatrujecie?

Do grona moich ulubieńców zdaje się dołącza niezwykle charyzmatyczny Hubert Meyer. Ja nie rozumiem, czemu nie czytałam serii z nim wcześniej. Sięgnęłam po Zimną sprawę bez znajomości wcześniejszych tomów, po uzyskaniu informacji z wydawnictwa, że generalnie poszczególne tomy można czytać niezależnie, gdyż zagadka jest odrębna, ale pojawiają się luźne nawiązania do poprzednich części. Podjęłam to ryzyko i nie żałuję! Bez problemu odnalazłam się w sytuacji głównego bohatera, wszystko w odpowiednim czasie było wyjaśniane/przypominane, więc od razu złapałam wątek. Także jeżeli macie obiekcje, by zaczynać serię od kolejnego tomu - sprawdziłam na sobie, można śmiało zaczynać.

Hubert Meyer zdecydowanie zyskał moją sympatię, mocno zaangażowałam się w jego losy, zarówno te osobiste, jak i zawodowe. A co do samej zagadki kryminalnej... Dawno nie spotkałam tak zawiłej historii. Całe szczęście, że co jakiś czas autorka serwuje niejako podsumowanie śledztwa, więc można uniknąć narastającego wrażenia chaosu. Są oczywiście trupy, jest zaginięcie sprzed lat, motyw mordu rytualnego, sekty... No dzieje się i to całkiem sporo, nie sposób się nudzić. Żadne rozwiązanie nie wyskakuje nagle z szafy, wszystko jest poprowadzone logicznie i z sensem, a Meyer ma oko i ucho do wyłapywania istotnych informacji. Nie nudziłam się ani minuty podczas czytania tej książki i przyznam Wam, że jeżeli starczy i czasu i mocy przerobowych, chciałabym nadrobić poprzednie tomy, żeby lepiej poznać Meyera.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Zakątek czytelniczy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć