ebook Opowieści ze wsi obok - audiobook
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Opowieści ze wsi obok - audiobook
audiobook (mp3)

Wydawca:  Self-publishing
Audiobook - najniższa cena: 29.99
wciąż za drogo?
29.99 zł Lub 26.99 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Najoryginalniejsza audiobookowa premiera tej wiosny! Tuż za miedzą żyją pogańskie zjawy i znachorki, na bagnach bez wieści giną urzędnicy, a nawiedzone karuzele mordują wysłanników ministerstwa… Audiobook „Opowieści ze wsi obok” genialnie czytany przez Macieja Stuhra to raz pełna humoru, raz mroczna, a zawsze ekscytująca podróż na Podlasie.

Na podlaskim odludziu, wśród bagien i trzęsawisk, tuż obok mrocznej puszczy znajduje się pewna wieś. Miejsce, gdzie często dochodzi do nieprzyjemnych sytuacji, jednak zło nie może się zakorzenić. Dobro tam w końcu zawsze wygrywa, a niedobrych ludzi spotyka zasłużona kara, gdyż pierwotne duchy lasu oraz bagienne baby nie tolerują łamania odwiecznych praw.

„Opowieści ze wsi obok” zabierają czytelników do świata głębokiej prowincji, gdzie licho nie śpi, a bagna, jak przed wiekami, potrafią pochłonąć niejednego wędrowca. Mirosław Miniszewski bawi się opowiadaniem historii, uprzedzając, że przeznaczone są tylko dla osób pełnoletnich. Opowiada świat, na który składają się zwykli ludzie, ale też pogańskie zjawy nadprzyrodzone, znachorki cytujące Lacana i Lao Tsy, homoseksualni młodzieńcy, faszyści lęgnący się wraz ze swymi faszystowskimi matkami w tapczanach. Są straszliwe mokradła, gdzie giną urzędnicy z gminy i nawiedzone karuzele mordujące wysłanników ministerstwa; agenci Mossadu i pani Wala kręcąca kogel-mogel z pięciuset jaj.

Audiobook powstał jako owoc wyjątkowego spotkania. Maciej Stuhr, Antoni Pawlicki i Mirosław Miniszewski natknęli się na siebie zimą na Podlasiu w czasie niesienia pomocy humanitarnej dla uchodźców, którzy utknęli na granicy Polski z Białorusią. To traumatyczne przeżycie zbliżyło ich do siebie także w wymiarze artystycznym. Mirosław Miniszewski pisze swoje „Opowieści ze wsi obok” od kilku lat jako książki i w postaci bloga. Razem we trójkę postanowili nadać im nową, dźwiękową formę.
Zapraszamy do ich wysłuchania w genialnej interpretacji lektorskiej Macieja Stuhra. Produkcją audiobooka zajął się Antoni Pawlicki.

Opowieści ze wsi obok - audiobook od Mirosław Miniszewski możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć