ebook Ona
4 / 5.00 (liczba ocen: 6)

Ona
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 27.20
Audiobook - najniższa cena: 10.00
wciąż za drogo?
31.62 złpremium: 20.40 zł Lub 20.40 zł
27.20 zł Lub 24.48 zł
29.00 zł
29.85 zł
34.00 zł
27.18 zł
29.58 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Ona ma na imię Alicja. Jest jedyną kobietą, której pożądam. Gdy byliśmy nastolatkami, potajemnie odwiedzałem jej pokój, śledziłem ją, poznawałem sekrety i próbowałem się do niej zbliżyć. Ona nigdy nie zwracała na mnie uwagi. Potem wyjechała, ale ja z niej nie zrezygnowałem. Zmieniłem wygląd, rozkochałem w sobie jej przyjaciółkę, nauczyłem się trudnej sztuki manipulowania ludzkimi uczuciami. Po sześciu latach Ona wróciła, a ja wreszcie jestem gotowy. Nie obchodzi mnie, że wkrótce ma wyjść za mąż. Nie obchodzi mnie, że jest zakazaną trucizną, a to, co zamierzam, wywoła chaos. Ona mnie pokocha, nawet jeśli nasz świat będzie musiał stanąć w płomieniach. 

Adrian Bednarek - urodzony w 1984 roku w Częstochowie. Uwielbia pisać historie, w których głównymi bohaterami są skomplikowane czarne charaktery. Autor 14 opublikowanych powieści oraz kilku opowiadań. Laureat nagród Złoty Kościej 2018 za powieść „Skazany na zło”, Złoty Kościej 2021 za powieść „Zapomniany”, zdobywca tytułu Thriller Roku 2021 wortalu Granice.pl za powieść „Zapomniany”. Czytelnicy określają go mianem mistrza thrillerów psychologicznych i jedynym w swoim rodzaju kreatorem psychopatycznych postaci.

O e-booku Ona blogerzy napisali:

Ten thriller erotyczny wyszedł Adrianowi Bednarkowi świetnie. Niebanalna historia, z zatrważającymi zdarzeniami, z gorącymi scenami, z relacją i obsesją tak toksyczną, że momentami wydającą się aż niemożliwą. Jak dla mnie rewelacja, polecam! Tylko dla czytelników o mocnych nerwach!  -  Tylko magia słowa - Angelika Kusek

Ona od Adrian Bednarek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Kołdrą utkaną z niechęci łatwiej przykryć prawdziwe uczucia.
Tym razem Adrian Bednarek stworzył zgoła inną powieść, co nie oznacza, że gorszą, co to, to nie! Jest równie pokręcona, co pozostałe z jego dorobku, ale mamy tutaj wiele scen erotycznych, więc od razu przestrzegam czytelników, którzy takowych scen nie lubią i omijają szerokim łukiem. Niemniej jednak czytało mi się tę książkę szybko, lekko i może nie do końca przyjemnie, bo rzezy, które wyrabiał nasz główny bohater powodowały, że włos jeżył się na karku i to dosłownie. Kolejna dziwna historia, oryginalna, drugiej takiej nie znajdziecie. Przynajmniej ja dotychczas drugiej takiej nie poznałam. Thriller z erotykiem - mieszanka wybuchowa! Ale nie bójcie się, wszystko jest tu wyważone, napisane tak, byśmy nie odczuli, że np., jest mniej thrilleru, czy erotyku. Wszystko dopracowane pod każdym szczegółem, więc zostaje Wam przygotować się na książkę, która wbija w fotel.

Piotrek, nasz główny bohater, który od samego początku nie ma łatwo. Mieszka z matką, w jednym pokoju, nie ma prywatności, nie ma znajomych, nie ma możliwości pobycia sam na sam. Hormony buzują, a w głowie pojawiają się śmiałe pomysły, fantazje, które zaczyna realizować i niestety, los przygotowuje dla niego przykry scenariusz. Gdy uda mu się wyrwać z piekła, poznaje ją, Alicję, obiekt jego marzeń. I tak od młodzieńczych lat marzy tylko i wyłącznie do tego, by doprowadziło go życie do niej i żeby pokochała go tak, jak on kocha ją. Jest to bardzo specyficzna postać, mnie na jego myśl wciąż jeżą się włosy na całym ciele, nie tylko na głowie.
Alicja z kolei od samego początku irytowała mnie swoją postawą i później wcale nie było inaczej.
Mamy tutaj kilku bohaterów, którzy mają diametralne znaczenie dla akcji, ale nie chcę zbytnio przedłużać, chcę, byście sami ich poznali. Ja nikogo z nich nie polubiłam, ale zaczytywałam się ogromnie w tym, co mieściło się na stronicach.
Bohaterowie są wykreowani bardzo dobrze, niczego im nie brakuje. Śmiało moglibyśmy spotkać takich ludzi na ulicy.

Akcja jest bardzo dynamiczna, ciągle coś się dzieje. I są to wydarzenia, które zaskakują nas, których naprawdę, byśmy się nie spodziewali. I nie są one normalne, ale czy kiedykolwiek bohater z książek Adriana był... normalny? Zawsze miał w sobie jakąś ciemność, tutaj wyraźnie też ją widzimy. Zdajemy sobie sprawę, co obsesja potrafi zrobić z człowiekiem. Jak relacje potrafią być toksyczne i zmienić ludzi bardzo, oj bardzo...
Na pewno nie jest to lektura dla wszystkich. Są tu zatrważające, czasami odpychające fragmenty dla czytelników o mocnych nerwach. Niemniej jednak jest to tak wciągająca opowieść, że z trudem idzie się oderwać...

Reasumując uważam, że ten thriller erotyczny wyszedł autorowi świetnie. Niebanalna historia, z zatrważającymi zdarzeniami, z gorącymi scenami, z relacją i obsesją tak toksyczną, że momentami wydającą się aż niemożliwą. Pokazuje, że upór głównego bohatera doprowadza go do spełnienia marzeń i celu, który upatrzył sobie kilkanaście lat wcześniej. Jak dla mnie rewelacja, polecam! Tylko dla czytelników o mocnych nerwach!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Tylko magia słowa
Niezwykle rzadko sięgam po erotyki. Nie dlatego, że mnie gorszą, bo tak absolutnie nie jest. Dzieje się to z prostej przyczyny. Czas poświęcony na ich lekturę, wolę przeznaczyć na czytanie swoich ulubionych gatunków.

Ostatnio na bookstagramie zaczęła przejwiajać się najnowsza książka Adriana Benarka zatytułowana Ona. Jako, że miałam okazję kiedyś czytać jedną z książek autora, postanowiłam bliżej przyjrzeć się tej pozycji. Wiedziałam, że Bednarek lubuje się krwawch thrillerach, więc zaintrygowało mnie, że tym razem na warsztat wziął erotyk. A ściślej mówiąc połączenie obu tych gatunków.
Co zatem mogło z tego wyjść?

Przyznaję szczerze, że początek szalenie mnie wciągnął. Narracja pierwszoosobowa robi tu dobrą robotę. Głównym bohaterem powieści jest bowiem Piotr, mężczyzna obsesyjnie zakochany w swojej byłej sąsiadce. Snuje on w głowie różne wizje, często fantazjuje na temat Alicji. Czy przyjdzie mu je w rzeczywistości spełnić? Nie będę spoilerować. Jego przemyślenia w kazdym razie nadają ciekawego charakteru całej książce.

Niestety w mojej opinii w pewnym momencie do powieści wkradła się monotonia, a Ona zaczęła mi się dłużyć. Zdaje sobie sprawę, że to w głównej mierze erotyk, ale jak dla mnie zwyczajnie nastąpił przesyt kopulacji (może liczyłam na więcej zróżnicowanych fikołków). Warstwa grozy sprawia, że mimo wszystko książka jest ciekawa i chce się dotrzeć do finału (bez skojarzeń zboczuchy).
Dobijając do brzegu samo zakończenie jest mocno zaskakujące, bowiem zwroty akcji depczą tu sobie po piętach.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Kasia i Książki
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć