ebook Darcie pierza
3.5 / 5.00 (liczba ocen: 1)

Darcie pierza
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 22.69
Audiobook - najniższa cena: 22.14
wciąż za drogo?
22.69 złpremium: 13.61 zł Lub 13.61 zł
-17% 24.43 zł
24.90 zł
27.22 zł Lub 24.50 zł
29.90 zł
20.94 zł
27.15 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kobiecy głos w twoim domu. Śmiała i bezkompromisowa nowa książka Anny Dziewit-Meller.

Bezwzględnie szczere teksty Anny Dziewit-Meller, które swoją aktualnością trafiają w samo sedno. Pisarka na piedestale stawia kobiety. Zwraca uwagę na ich sprawczość, siłę, cielesność, ale i powraca do historii, w której były zbyt często pomijane pomimo istotnych osiągnięć. Pisze też o kwestiach mniej lub bardziej dotyczących nas wszystkich – tolerancji, walce o demokrację, postprawdzie, ruchach antyszczepionkowców, kulturze pracoholizmu czy konieczności nowego spojrzenia na świat, które zdeterminowała pandemia.

Anna Dziewit-Meller nie pomija również osobistych wątków – począwszy od przyglądania się swojej śląskości, wspominanie rockandrollowej przeszłości aż po (nie)miłość do Polski i uczenie się nudy.

O e-booku Darcie pierza blogerzy napisali: 

Polecam Wam ten znakomity zbiór. Bawi, uczy, śmieszy, rozczula i zmusza do zastanowienia. Jaki jest ten świat, mój, mojej rodziny, mojej bańki społecznej, i szerzej nasz krajowy i cały globalny… Żywy język, znajome realia, inne spojrzenia, albo takie same, do czytania ciągiem i pojedynczo. - Joanna Onysk - CzytAśka

Darcie pierza od Anna Dziewit-Meller możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jest w felietonach Anny Dziewit – Meller coś niezwykłego. Pisząc o rzeczach budzących w naszym społeczeństwie kontrowersje, nie budzi agresji, nie jątrzy. Zmusza do myślenia, czasem wzrusza, czasem rozbawia. Zwraca uwagę na rzeczy, które umykają, lub takie które gdzieś w człowieku siedzą, uwierają ale z wszechobecnego braku czasu i pędu życia, obojętniejemy na nie. Uwiera, ale przyzwyczajeni do uwierania, zapominamy, że mogłoby nie uwierać. Albo przestajemy to czuć, ranka się zabliźnia, skóra twardnieje.

I wtedy świetnie robi na głowę takie wiaderko cudzych spojrzeń na te sprawy – znane, bolesne, dziwne, śmieszne – o których istnieniu pozwoliliśmy sobie zapomnieć.

Te felietony przypominają, ale nie złoszczą, nie budzą wściekłości na „tych innych”, „złych” albo nawet „gorszych” bo mających inne zdanie. Raczej otwierają oczy na przyczyny różnic. I bezsens często tkwiący u ich podstaw.

Jestem jak Autorka kobietą, ciut starszą, pamiętam czas przewrócenia do góry nogami rzeczywistości, zmian w szkołach, pracy rodziców, dorastałam w tym chaosie. Potem szaleństwo pierwszej pracy, małżeństwo, kredyt na mieszkanie i zadziwiające stworzenie – dziecko, styczność z systemem edukacji z pozycji innej niż uczeń. Oburzenie na świat i ludzi wokół. Zadziwienie ich innością.

Nie jestem Ślązaczką, jestem mazowieckim kundelkiem z korzeniami wszędzie wokół. Nie jem mięsa, segreguję śmieci i mam za wysokie wymagania wobec siebie, kocham serial „7 życzeń” i jestem Rejaczką. Jestem feministką i staram się tak wychowywać córkę.

Praktycznie w każdym z felietonów odnalazłam cząstkę siebie i zobaczyłam mój świat w lustrze. Czasem nieco krzywym, a czasem to świat jest krzywy, a soczewka Autorki go naprostowuje.

Felietony ukazujące się w Tygodniku Powszechnym i Polityce w okresie 2017-2021 wtedy wskazywały i uwypuklały aktualne sprawy, podkreślały dramaty, wyśmiewały absurdy. Przerażające jest jednak to, że ówczesne, przy dzisiejszym stanie świata, są takie delikatne i łagodne. Teraz jest jakby… gorzej? A może znowu tylko inaczej?

Polecam Wam ten znakomity zbiór. Bawi, uczy, śmieszy, rozczula i zmusza do zastanowienia. Jaki jest ten świat, mój, mojej rodziny, mojej bańki społecznej, i szerzej nasz krajowy i cały globalny….

Żywy język, znajome realia, inne spojrzenia, albo takie same, do czytania ciągiem i pojedynczo.

Będziecie zadowoleni!

ocena: 5+/6
©CzytAśka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć