Bagno
3.72 / 5.00 (liczba ocen: 3400)

Bagno
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 17.20
Audiobook - najniższa cena: 28.34
wciąż za drogo?
-33% 17.20 zł
23.90 zł
35.99 złpremium: 23.99 zł Lub 23.99 zł
30.79 zł Lub 27.71 zł
35.99 zł Lub 32.39 zł
30.77 zł
35.19 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Tajemniczy Sędzia wymierza sprawiedliwość ludziom z politycznego świecznika, a Igor Brudny – twardy, warszawski glina – nie dość że będzie musiał odnaleźć się w kompletnie obcym mu świecie tajnych służb i zgniłych układów, to jeszcze po raz pierwszy przyjdzie mu się zmierzyć z pytaniem, czy naiwnie nie dał się wciągać w bagno, które do tej pory omijał szerokim łukiem…

A co jeśli sprawiedliwość postanowi wymierzyć ktoś inny?

Audycję radiową przerywa telefon od tajemniczego człowieka, który przedstawia się jako Sędzia. Jednocześnie w internecie pojawia się transmisja, w czasie której mężczyzna w katowskim kapturze torturuje bliskiego współpracownika władzy. Przed egzekucją wyjawia wszystkie grzechy i przewinienia swojej ofiary.
Służby zostają postawione w stan najwyższej gotowości. Policja odnajduje ciało straconego na wizji mężczyzny na terenie dawnego sierocińca sióstr hieronimek. Na miejsce zdarzenia wezwany zostaje komisarz Igor Brudny. Człowiek, którego już nigdy nie chciał spotkać, składa mu propozycję nie do odrzucenia.

Brudny i Zawadzka muszą odnaleźć się w kompletnie obcym im świecie wielkiej polityki, zgniłych układów i tajnych służb. Kolejne działania Sędziego skutecznie paraliżują państwo, a wzburzeni ludzie wychodzą na ulice. W całym tym chaosie, po raz kolejny tropiąc psychopatycznego mordercę, Brudny po raz pierwszy nie wie, czy stoi po właściwej stronie…

O e-booku Bagno blogerzy napisali: 

Tytuł Bagno jest dokładnie tym, co sam zapowiada. Przemysław Piotrowski zabiera nas w miejsca niepokojące, budzące przeraźliwy strach, a może i nawet obrzydzenie. Ta książka jest dokładnie taka, jak na nazwisko ma główny jej bohater – brudna. -  Inthefuturelondon - Natalia Świętonowska

Bagno od Przemysław Piotrowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
O moralności zawsze najwięcej mówili ci, którzy nie mieli o niej zielonego pojęcia.
Człowiek musi mieć jakieś zasady, w innym wypadku przestaje być człowiekiem.
Polityka zawsze była, jest i będzie brudna, bezwzględna i pozbawiona empatii wobec jednostki.
Twórczość Przemysława Piotrowskiego znana jest mi od wielu lat. Zawsze z chęcią sięgam po jego kolejne powieści. Nie inaczej było w przypadku Bagna, czwartej części przygód Igora Brudnego. Przyznaję, że swoje musiała odczekać na półce, ale to tylko spotęgowało pragnienie poznania dalszych losów niepokornego komisarza.

Bagno bo o nim mowa, opowiada o tajemniczym Sędzi. Mężczyzna przyodziany w kaptur kata na własną rękę wymierza sprawiedliwość na politykach, którzy dopuścili się różnych przestępstw, zamiecionych finalnie pod dywan. Swoje poczynania transmituje online. Przed egzekucją zmusza ofiary do wyznania wszystkich swoich grzechów. Igor Brudny i jego partnerka Julia Zawadzka po raz kolejny zostają wplątani w sprawę. Czas goni, a ofiar przybywa.

Przyznaje się szczerze, że obawiałam się bardzo tej książki. Nie przepadam za wątkami politycznymi w literaturze i takie pozycje omijam szerokim łukiem. Tu mi jednak one zupełnie nie przeszkadzały. Być może wielu osobom przeszkadzać może podobieństwo do wydarzeń z kraju, ja jednak uważam, że Piotrowski świetnie przemycił te sprawy do swojej powieści (brawo za nazwiska niektórych postaci i ukryte w nich znaczenia).

Autor świetnie wykreował postać Sędziego. To taki bohater- antybohater. Zdaję sobie sprawę, że gdyby faktycznie ktoś taki pojawił się w życiu publicznym, miałby poparcie ogromniej rzeszy ludzi, bo czytając książkę z jednej strony się go potępia, z drugiej się mu kibicuje.

W trakcie lektury zauważyłam podobieństwo do Behawiorysty Remigiusza Mroza. Morderca ma podobny schemat działania (nic więcej). Nie jest to w każdym razie żaden zarzut, ot tak mi się skojarzyło.

Bagno to nieco przejaskrawiona wizja polskiej polityki minionych lat. Afery, przekręty, wzajemne przerzucanie się tym kto za co odpowiada. A w tym wszystkim Brudny, który musi temu stawić czoła. Jak dla mnie ta część trzyma równie dobry poziom jak trzy pierwsze (Zaraza podobała mi się po prostu troszkę mniej od nich). Polecam.

„Polityka to bagno” i ja się z tym w pełni zgadzam.

Ocena: 4+/6
czytaj więcej
©Kasia i Książki
Serię o Igorze Brudnym bardzo lubię, a ta sympatia zaczęła się tak naprawdę już od pierwszego tomu. Co więcej, udało mi się zaszczepić tę sympatię w mojej mamie, która ostatnie dwie części wyczytała w ekspresowym tempie. Kiedy więc do moich rąk trafiła najnowsza książka o tym bohaterze, w zasadzie obie nie mogłyśmy się powstrzymać i już cztery dni później obie miałyśmy lekturę powieści za sobą. Jednak czy ta część dorównuje poziomem poprzednim? Czy mogę polecić ją równie mocno, co przykładowo Cheruba?

Czy zastanawialiście się kiedyś, co wydarzy się, gdy sprawiedliwość zostanie wymierzona przez kogoś innego? Ja przyznaję, że nie poświęciłam wcześniej tej myśli nawet sekundy. Po lekturze tej powieści jednak robię to nieustannie. Pewnego dnia audycja radiowa zostaje przerwana. Ktoś, podający się za Sędziego zapowiada wymierzenie sprawiedliwości na własną rękę. Transmisja z brutalnego znęcania się nad jednym ze znajomych polskiego rządu stawia wszystkie służby w kraju w stan najwyższej gotowości. Wkrótce zostaje odnalezione ciało skatowanej ofiary, a do sprawy zostaje przyłączony komisarz Igor Brudny. Tym razem jemu oraz jego partnerce przyjdzie zmierzyć się z brutalnym i obrzydliwym światem polityki, układów, łapówkarstwa i wielu więcej. Czy i tym razem uda im się odnaleźć sprawcę, nim będzie za późno?

Tytuł Bagno jest dokładnie tym, co sam zapowiada. Przemysław Piotrowski zabiera nas w miejsca niepokojące, budzące przeraźliwy strach, a może i nawet obrzydzenie. Ta książka jest dokładnie taka, jak na nazwisko ma główny jej bohater – brudna. Już w tym miejscu muszę napisać, że jestem pełna podziwu dla autora za to, jaką tematykę poruszył, w jak zawiły sposób przedstawił pewne osobistości dramatu, dając jednak szansę czytelnikowi na to, by ten mógł odgadnąć, o kim właśnie mowa.

Ta książka jest przede wszystkim mocno polityczna. To ten wątek odgrywa tutaj główną rolę i no cóż, nie inaczej jest w prawdziwym życiu. Spotykamy ją na każdym rogu, przyczynia się ona do rozpadu wielu relacji (bo przecież jak możesz popierać xyz, skoro zyx są znacznie lepsi! Co z tego, że robią dokładnie to samo, tylko nazywają to innymi słowami?), ale i całych społeczności. Przemysław Piotrowski doskonale ukazał tutaj nienawiść, która targała obywatelami, a jednocześnie ich strach. Choć sięgnęłam po ten tytuł raczej z myślą, że z pewnością oderwę się dzięki niemu od tej całej rzeczywistości, to jednak fakt, że ta rzeczywistość znalazła się na kartach książki, w dziwny sposób trzymał mnie w ciągłej ciekawości.

Wiem, że ten tytuł nie wszystkim się spodoba. Nie każdy musi lubić wątek polityczny, nie każdemu to pasuje – i to jest okej. Warto jednak dodać, że dzięki bardzo dobremu stylowi pisania autora przez tę powieść się płynie, a i sama historia, zawierająca drugie dno, naprawdę fascynuje czytelnika i trzyma go przy sobie, aż do ostatniej strony. Rozwiązanie sprawy? No cóż, dość mocno mnie zaskoczyło, a przecież tego oczekuje się od dobrego kryminału.

Tom piąty o Igorze Brudnym okazał się bardzo dobry, jednak nie zmienił on mojego osobistego rankingu. W dalszym ciągu moim ulubionym tomem jest Cherub i nie wiem, czy się to jeszcze kiedyś zmieni. Chociaż kto wie... Może Przemysław Piotrowski zdoła mnie jeszcze zaskoczyć?

Jeśli lubicie polskie kryminały, w których nie brakuje brutalności, krwi i polityki, to ta pozycja może okazać się dla Was wprost idealna.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Inthefuturelondon
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć