ebook Dni ostatnie
3.8 / 5.00 (liczba ocen: 3197)

Dni ostatnie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo MAG
Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 24.90
wciąż za drogo?
32.55 złpremium: 21.00 zł Lub 21.00 zł
-28% 24.90 zł
27.90 zł
29.75 zł Lub 26.78 zł
35.00 zł Lub 31.50 zł
26.25 zł
28.77 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Kiedy Kline zostaje uprowadzony przez mroczną sektę, której członkowie wierzą, że poprzez amputacje przybliżają się do Boga, otrzymuje zadanie znalezienia zabójcy ich przywódcy.

Czy zdąży odkryć prawdę i się ocalić?
Czy zgodzi się przyjąć rolę proroka?

A może wszystkiemu, co zobaczył, zgotuje zagładę w iście biblijnej skali?

O e-booku Dni ostatnie blogerzy napisali:

Dni ostatnie to niezwykle interesujące połączenie powieści detektywistycznej z elementami grozy, której akcja rozgrywa się wokół tajemniczej sekty, wierzącej, że amputacje przybliżają ich do Boga. Krótka, ale obfitująca w wydarzenia lektura, którą trudno odłożyć na bok. - Świat fantasy - Łukasz Marciniak

Dni ostatnie od Brian Evenson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Podczas lektury książki Briana Evensona Dni ostatnie od samego początku towarzyszy nam poczucie, że coś jest nie do końca takie, jakie być powinno. Bohaterowie przechodzą do porządku dziennego nad rzeczami i wydarzeniami niekiedy dość absurdalnymi i nikt się temu specjalnie nie dziwi. Z pozoru jest to dość mocno osadzona w rzeczywistości powieść. Jednak im dłużej ją czytamy, tym trudniej uwierzyć, że taka historia mogłaby zdarzyć się w rzeczywistości i nikt nie zwróciłby uwagi na pewne wydarzenia. Taki zabiega nadaje całej historii lekko nierzeczywistego charakteru, co w połączeniu z zagadką kryminalną i elementami grozy, tworzy nietuzinkową opowieść.

Brian Evenson w książce przedstawia naprawdę mroczną sektę, której członkowie amputują części swoich ciał, aby być bliżej Boga. Wielu nie ma zatem ręki, nóg, czy uszu, a to tylko te najbardziej rzucające się w oczy części ciała. Brian Evenson znakomicie oddaje tutaj ducha mocno zhierarchizowanej sekty, do której nie tak łatwo się dostać i mającej dziwne rytuały, a wiedza jest dostępna jedynie dla tych z największą liczbą amputacji. Nadaje to całej historii bardzo niepokojący nastrój.

Głównym bohaterem jest detektyw Kline, który podczas akcji stracił jedną z dłoni, ma depresję i dźwiga niemały bagaż doświadczeń. Z początku zachowuje się racjonalnie, stara się rozwiązać zagadkę śmierci przywódcy sekty, ale z czasem jego działania się coraz bardziej chaotyczne i mniej przemyślane. Oczywiście, można to zrzucić winę na wywołany szok, urazy itp., ale chwilami można mieć wątpliwość, dlaczego tak dziwnie postąpił.

Dni ostatnie to niezwykle interesujące połączenie powieści detektywistycznej z elementami grozy, której akcja rozgrywa się wokół tajemniczej sekty, wierzącej, że amputacje przybliżają ich do Boga. Krótka, ale obfitująca w wydarzenia lektura, którą trudno odłożyć na bok.

Ocena: 4/6
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć