ebook Dom Nieba i Oddechu. Część 1
4.57 / 5.00 (liczba ocen: 80474)

Dom Nieba i Oddechu. Część 1
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 28.90
wciąż za drogo?
40.91 złpremium: 26.39 zł Lub 26.39 zł
28.90 zł
-15% 37.39 zł Lub 33.65 zł
43.99 zł
44.00 zł Lub 39.60 zł
37.39 zł
37.94 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane
Bryce Quinlan i Hunt Athalar próbują wrócić do normalności. Bohaterowie, którzy uratowali Księżycowe Miasto, są zmęczeni. Po dramatycznych wydarzeniach marzą o normalnym życiu. Pragną zwolnić tempo. Pomyśleć o sobie. O przyszłości.

Asteri do tej pory dotrzymywali słowa, zostawiając tych dwoje w spokoju. Jednakże w miarę narastania buntu przeciwko Asteri władcy nasilają represje. Kiedy Bryce, Hunt i ich przyjaciele zostają wciągnięci w plany rebeliantów, stają przed wyborem: milczeć, gdy inni są uciskani, albo walczyć o to, co słuszne. Pokorne milczenie nigdy nie było ich specjalnością….

W krwistej, zmysłowej i pełnej akcji kontynuacji bestsellerowego Domu Ziemi i Krwi Sarah J. Maas snuje porywającą opowieść o świecie bliskim eksplozji oraz o jego mieszkańcach, którzy zrobią wszystko, aby go ocalić.

O e-booku Dom Nieba i Oddechu blogerzy napisali: 

Księżycowe Miasto. Dom Nieba i Oddechu ma w sobie każdy z elementów, sprawiających, że czytanie przypomina niekończącą się przygodę, nieobliczalną, pełną zwrotów akcji, którą czytelnicy chcieliby przedłużać jak najdłużej. Wpływ na to mają również postacie, wciąż umiejący pokazać się od całkiem innej strony, wprawić w zdumienie i łączący wątki w niezapomnianą całość. - Taki jest świat - Katarzyna Pessel

Dom Nieba i Oddechu. Część 1 od Sarah J. Maas możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Przyznam się, że książki Sarah J. Maas czytam w ramach odprężenia. Wymagam jedynie prostej rozrywki. Jednak Księżycowe miasto miało w sobie iskrę nowości. Po pierwszym tomie dawała nadzieję na ciekawe wykorzystanie motywu fae w zupełnie nowej rzeczywistości. Ciekawi, jak poszło autorce?

Po uratowaniu Księżycowego miasta, dwójka głównych bohaterów próbuje na nowo poukładać swoje życie. Mając na uwadze groźbę Asterii, nie wychylają się z powierzonych im ról, prowadząc wzorowe życie obywatelskie. Jednak gdy rebelia praktycznie wtargnęła do ich mieszkania, trudno zachować neutralność. Bierność również zostanie potraktowana jako zadeklarowanie strony w społecznym konflikcie. Czy losy miasta znów spoczną na barkach Bryce i Hunta?

Mam mieszane odczucia co do tej książki. Z jednej strony widać, że autorka podobnie jak w poprzednim tomie pierwszą połowę poświęca na zawiązanie akcji. Odkrywamy nowe fakty o znanych bohaterach, wprowadzane są nowe postacie czy tworzone niespodziewane powiązania. Jednak ze względu na podział książki na dwie części, pierwsza z nich w moim odczuci znów w większości wieje nudą. Nawet wziąwszy pod uwagę teoretycznie epicką scenę pod koniec, byłam rozczarowana, że nie dowiedziałam się zbyt wiele o Kościejach. A odkryte przez Bryce i Hunta informacje na temat zaświatów, choć powinny mnie zszokować, wywołały tylko wzruszenie ramionami. Nie mam pojęcia czy to wynik podziału i druga część pokaże sens informacji z części pierwszej, mojego nastawienia czy niekorzystnego biometu ale jestem rozczarowana tą książką. Ale dla porządku dam szansę drugiej części.

Po za tym, pomarudzę jeszcze na wątki romantyczne, bo niby się człowiek spodziewał, ale się jednak trochę łudził, że zapowiadany pikantny wątek spadnie na czytelnika trochę później. Niestety sceny erotyczne mamy zaserwowane już w pierwszej części. Jak dla mnie historia nic by nie straciła, a wręcz by zyskała, gdyby autorka nie wpychała swoich bohaterów na siłę do łóżka i to nie w celu drzemki regeneracyjnej.

Dom Nieba i Oddechu (w skrócie DNiO) nie zaprezentował się jako DNO, jednak nie porwał mnie tak mocno, jak obiecywało zakończenie poprzedniego tomu. Zamiast świeżego haustu powietrza, mamy westchnięcie rozczarowania. Historia dostanie trzy gwiazdki, bo mam nadzieję, że druga cześć zrehabilituje całość i będę mogła z czystym sumieniem wystawić dużo wyższą ocenę, bo kilka wątków sugeruje ciekawie zapowiadający się splot wydarzeń.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Zaczytana Majka
Spokój bywa przereklamowany, zwłaszcza gdy jest jedynie pozorny. Niby wszystko jest w porządku i nie ma się czym martwić, a przeszłość to już jedynie bolesne wspomnienia. Zagrożenie, te znane i hipotetyczne, są dalekie, nic nie wskazuje na to, by nowe niebezpieczeństwo dało o sobie znać, natomiast stare wydają się być pod kontrolą. Jednak wcale nie tak powoli, lecz za to nieubłaganie coś zbliża się i nie wróży nic dobrego … Niektórzy przyciągają kłopoty jak magnes, nawet jeśli starają się unikać ich jak mogą lub może one ich kochają, chociaż to uczucie nieodwzajemnione?

Cisza przed burzą czy może wreszcie upragnione zejście na bok głównego nurtu i po prostu zwykła codzienność? Bryce i Hunt niewiele pragnęli więcej jak to ostatnie, w końcu udało im się to osiągnąć lub raczej wciąż do tego dążą. Trudno im i reszcie zapomnieć kim są oraz do czego są zdolni jeśli zajdzie taka konieczność, bo wtedy stawiają na szali wszystko. Teraz mogą cieszyć się tym, co udało im się osiągnąć, ale wiedzą jaką cenę zapłacą jeśli złamią zasady. Tyle, że rzadko żyli w zgodzie z nimi, zwłaszcza jeśli oznaczała godzenie się na zło. Tym razem mają więcej do stracenia, siebie i przyszłość, którą właśnie zaczęli budować. Jednak wojowniczej natury nie da się schować, a to, co za nimi także przywołuje wspomnienia, nie pozwalające zapomnieć o prawdziwym powołaniu. Przeciwstawienie się potężnym wrogom oznacza jedno – znowu staną na pierwszej linii wojny, która jest podstępna i gdzie reguły wciąż się zmieniają. Tajemnice, jakich istnienie odkryli jeszcze mocniej wkręcają ich w konflikt, sięgający daleko w przeszłość i mający wpływ na przyszłe losy, także Bryce i Hunta. Co przyniosą tej dwójce decyzje, jakie podjęli, czy walczą w słusznej sprawie?

Pewne książki już prologiem zapowiadają, że będziemy niecierpliwie wyglądać chwili gdy sięgniemy po drugą część. Tak jest w przypadku książek Sarah J. Maas, tym razem uczucie to jest jeszcze silniejsze i jeśli dopiero zaczynacie czytelniczą przygodę z jej twórczością to w bonusie ta chęć przełoży się na wcześniejsze tytuły. Każdy kolejny rozdział Księżycowego Miasta. Domu Nieba i Oddechu coraz bardziej wciąga nas w opowiadaną historię, chociaż wydaje się, że bardziej już się nie da, ale zaczynamy następny i znowu poziom emocji podnosi się. Pisarka doskonale opanowała podsycania zainteresowania czytających, ale także odrywania ich od tu oraz teraz i przenoszenia wprost do stworzonego przez siebie świata. Nie inaczej jest i tym razem, kiedy już zaczynamy być prawie pewni jak potoczy się dalszy okazuje się, iż nic z naszych przypuszczeń nie sprawdza się, a wersja autorska jest o niebo doskonalsza i bardziej nieprzewidywalna. Zagadkowy prolog jest doskonałą zapowiedzią klimatu jaki będzie towarzyszył nam podczas całej lektury, kolejne dawki tajemnic w odpowiednich momentach jeszcze zwiększają i tak już niemałe zaciekawienie. Tak naprawdę scenariuszy jak potoczą się losy bohaterów jest wiele, każdy jest równie prawdopodobny, lecz Sarah J. Maas zawsze zaskakuje w najmniej spodziewanym momencie. Księżycowe Miasto. Dom Nieba i Oddechu ma w sobie każdy z elementów, sprawiających, że czytanie przypomina niekończącą się przygodę, nieobliczalną, pełną zwrotów akcji, którą czytelnicy chcieliby przedłużać jak najdłużej. Wpływ na to mają również postacie, wciąż umiejący pokazać się od całkiem innej strony, wprawić w zdumienie i łączący wątki w niezapomnianą całość.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć