ebook Gilead
3.84 / 5.00 (liczba ocen: 98286)

Gilead
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 33.20
wciąż za drogo?
39.06 złpremium: 25.20 zł Lub 25.20 zł
33.20 zł Lub 29.88 zł
39.06 zł Lub 35.15 zł
42.00 zł
42.00 zł
33.18 zł
34.58 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Pierwsza część kultowej sagi autorstwa królowej amerykańskiej literatury pięknej – Marilynne Robinson. Laureatka Pulitzera i National Book Critics Circle Award. „W czasach gdy historia kulturowa zdominowana jest przez powierzchowne, szybkie rozwiązania, Marilynne Robinson stanowi cudowną anomalię: jest pisarką, która w przemyślany, konsekwentny i uważny sposób bada największej wagi kwestie konfrontujące nasze człowieczeństwo. Jej «Gilead» to przejmująca, absorbująca i zarazem liryczna powieść. Robinson udaje się wyrazić cud naszego istnienia” – Merle Rubin, „Los Angeles Times Book Review”

W Gileadzie, małym miasteczku w stanie Iowa, żyją trzy pokolenia Amerykanów. Ich świat definiują duchy wojny secesyjnej, konflikty rodzinne i religia, która stanowi serce tej zamkniętej wspólnoty. Od dekad czuwa nad nią kalwiński pastor, wielebny John Ames.
„Gilead” to pożegnalny list kaznodziei do jego siedmioletniego syna z drugiego małżeństwa. Przewidując swój bliski kres, pragnie zostawić mu w spadku choć namiastkę ojcostwa – a wraz z nim przemyślenia, inspiracje i wartości, którymi powinien kierować się jego potomek w przyszłym życiu.

„Pisanie było dla mnie czymś podobnym do modlitwy, nawet kiedy nie zajmowałem się pisaniem modlitw, jak mi się to często zdarzało. Pisząc, czujesz, że nie jesteś sam, że ktoś jest przy tobie. Czuję, że teraz jestem sobą, cokolwiek by to nie znaczyło” – wyznaje Ames. Wspomina śmierć uwielbianej żony, ich dziecka, a także przodków z dwóch stron secesyjnej barykady, którzy do końca nie potrafili się ze sobą pogodzić. Wyraziste refleksje pastora wypełnione są czułością, szczerością i bólem – kluczowymi elementami potrzebnymi do zmierzenia się z przeszłością, teraźniejszością, a także... z przyszłością.

Proza ulubionej pisarki Baracka Obamy to niedająca się zapomnieć uniwersalna medytacja nad człowieczeństwem, która inspiruje do zastanowienia się nad siłą wypowiadanych słów. Według Robinson to właśnie one mogą przynieść przebaczenie i wolność – tak ważne dla współczesnej jednostki i społeczeństwa.

Rekomendacje e-booka Gilead:

• „Porywająca powieść o złamanym sercu Ameryki” – Ali Smith, autorka czteroksięgu „Pory Roku”

• „Przepiękna historia: mądra, czuła i idealnie wyważona” – Sarah Waters

• „«Gilead» jest kapitalną propozycja dla czytelników poszukujących tych niezwykle rzadko spotykanych powieści, które z jednej strony badają wielkie idee, opowiadając jednocześnie świetną historię” – Olivia Boler, „San Francisco Chronicle”

Gilead od Marilynne Robinson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć