ebook Pandrioszka
3.7 / 5.00 (liczba ocen: 23)

Pandrioszka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - najniższa cena: 13.74
Audiobook - najniższa cena: 19.94
wciąż za drogo?
23.24 złpremium: 12.50 zł Lub 12.50 zł
-38% 13.74 zł Lub 12.37 zł
16.90 zł
24.99 zł
24.99 zł Lub 22.49 zł
19.99 zł
22.50 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Tytułowa Pandrioszka to tragikomiczna hybryda: połączenie kojarzonej z nieszczęściem puszki Pandory i matrioszki - tradycyjnej rosyjskiej zabawki zbudowanej z włożonych jedna w drugą drewnianych lalek. Tak oryginalne określenie stworzone przez autorkę stanowi udaną puentę jej fascynującego, jakże złożonego opisu przemian obyczajowych, społecznych i politycznych w Rosji lat 90.

,,Pandrioszka" to znacznie więcej niż wnikliwy, miejscami do bólu przejmujący reportaż z Czeczenii. K. Kurczab-Redlich z fotograficzną dokładnością pokazała życie przeciętnego Rosjanina, oddając nie tylko wygląd, ale i ducha miejsc, które zwiedziła jako korespondentka zagraniczna. Co tak naprawdę skrywa najgłębsza, rzadko pokazywana Polakom warstwa lali pandrioszki? ,,Nic tutaj nie jest podobne do tego samego gdzie indziej".

Pandrioszka od Krystyna Kurczab-Redlich możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Ciemnogród to kategoria nie geograficzna, a umysłowa.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Napisana w latach 90-tych książka, jest dowodem, że w rosji nic nigdy się nie zmienia i nie zmieni. Wystarczy porównać opisy z wojen czeczeńskich do tego co się dzieje obecnie na Ukrainie. Dal tych, którzy chcą spróbować zrozumieć rosję pozycja obowiązkowa.

Warto zerknąć