ebook Gabinet luster
4.32 / 5.00 (liczba ocen: 12)

Gabinet luster
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 16.95
Audiobook - najniższa cena: 22.14
wciąż za drogo?
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
20.34 złpremium: 12.20 zł Lub 12.20 zł
-22% 19.67 zł Lub 17.70 zł
26.90 zł
27.12 zł Lub 24.41 zł
28.82 zł
16.95 zł
26.88 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane
Mroczny thriller psychologiczny. Ten dzień miał wyglądać zupełnie inaczej, ale zamiast śmiechu i dobrej zabawy przyniósł rozpacz i strach. Ada Rezler miała niespełna cztery lata, gdy jej nastoletni brat Igor zaginął podczas gry w chowanego. Co wydarzyło się tamtego dnia na leśnej polanie? To pytanie przez długie lata pozostawało bez odpowiedzi…

W bagażu wspomnień najbardziej ciążą te, których nie da się wymazać

Dwadzieścia lat później wspomnienia tych tragicznych chwil wracają ze zdwojoną mocą. Zawartość tajemniczej koperty, którą Ada znajduje w drzwiach mieszkania, sprawia, że kobieta wraca do rodzinnej miejscowości, by zmierzyć się z przeszłością i poznać prawdę. Obojętnie jaka by ona była.

Ta historia jest jak rozbite lustro. Dopiero złożone fragmenty tworzą jasny obraz całości, w którym dotknięci traumą bohaterowie wciąż starają się przejrzeć. To zapis wielkiego bólu i równie wielkiej samotności. Bolesna wyprawa w przeszłość i w głąb siebie.

Ebook „Gabinet luster” to opowieść o chłopaku, który zniknął, i dziewczynce, która już na zawsze została obarczona ciężarem tej nieobecności.

Gabinet luster od Przemysław Żarski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Przemysław Żarski z każdą książką zachwyca. Z każdą stworzoną historią potwierdza, że ma doskonały talent do pisania kryminałów, thrillerów. Gabinet luster to najnowsza książka autora, która dowodzi, że jest on w formie. I bardzo dobrze, ponieważ dzięki temu polska literatura gatunkowa zyskuje.

Autor zaprasza nas do poznania historii Ady Rezler. Historii, która miała potoczyć się całkiem inaczej. Ada w wieku czterech lat na leśnej polanie przeżyła traumę. Wydarzenia sprzed dwudziestu lat sprawiły, że Ada popadała w stany lękowe, co prowadziło do rozchwiania emocjonalnego. Jej nastoletni brat Igor zaginął podczas niewinnej zabawy w chowanego rozpłynął się w powietrzu. Co takiego się wydarzyło? Czy chłopaka porwano? A może uciekł? Wiele pytań rodzi się w naszych głowach. W naszej wyobraźni pojawiają się różne obrazy, na temat losu chłopaka.

Przemysław Żarski w niezwykle mrocznym klimacie ukazuje losy bohaterów, które przeplatają się między przeszłością i teraźniejszością. Zresztą taki zabieg jest znakiem rozpoznawczym pisarza, który doskonale wprowadza na w wir wydarzeń. Czytając „Gabinet luster”, czułem się trochę bohater tej książki, gdyż styl autora sprawił, że odczuwał wszystkie emocje, które towarzyszyły Adzie. Kobieta powróciła do rodzinnej miejscowości, aby zmierzyć się z demonami przeszłości.

Przemysław Żarski w książce Gabinet luster doskonale kreśli obrazy psychologiczne bohaterów. Ich emocje. Ich działania. Czytając tę książkę, można odnieść wrażenie, że autor jest doświadczonym psychologiem. Choć biogram na skrzydełku książki informuje, że Przemysław Żarski specjalizuje się w dziennikarstwie. Ale to, co warte podkreślenia doskonale zna się na rzemiośle pisania mrocznych thrillerów psychologicznych z domieszką kryminału.

Gabinet luster to książką, która jest kolejnym mocnym punktem w pisarskim bio Przemysława Żarskiego. Tą książką autor potwierdza, że plasowanie go w czołówce polskich pisarzy nie jest pomyłką, lecz oczywistą oczywistością i słusznością. Bez dwóch zdań. A ja czekam na kolejne zdania autora w kolejnych książkach. I każdy, kto czyta te słowa, wie, że nie jestem osamotniony w tym oczekiwaniu.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Dzieciństwo często determinuje wygląd dorosłego życia. Tworzy niepisaną instrukcję, pozwalającą zawzięcie realizować nowe cele i dążyć do spełniania marzeń, ale przeciążone złymi doświadczeniami, może stanowić emocjonalny balast, który zamiast potrzebnej codziennie motywacji, dostarcza jedynie frustracji i mimowolnie staje się źródłem życiowych nieszczęść. To właśnie taką bohaterkę przedstawia Przemysław Żarski w swojej nowej książce Gabinet luster – powieści nie tylko intrygującej i pełnej elementów zaskoczenia, ale przede wszystkim dobrze przemyślanej.

Zaginięcie to jeden z najbardziej rozchwytywanych motywów literackich – w tym przypadku okazuje się zalążkiem świetnie opracowanej intrygi, która daje odbiorcy niesamowitą szansę na analizę fabuły z dwóch różnych perspektyw. Z jednej strony czytelnik podąża śladem bieżących scen, przygląda się pozornie oczywistym, choć w gruncie rzeczy tajemniczym zachowaniom głównej bohaterki, a jednocześnie wraca do wydarzeń sprzed dwudziestu lat, stając się niemym obserwatorem zdarzeń z udziałem jej zaginionego wówczas brata. Ta historia od początku wydaje się mocno enigmatyczna i mało szablonowa, nieuchronnie też skłania do regularnego tworzenia własnych wizji. Autor rewelacyjnie manipuluje czytelnikiem, do końca nie pozwala rozszyfrować intencji poszczególnych bohaterów, celowo dzieli się jedynie fragmentami informacji.

Intryga bez dwóch zdań budzi żywe zainteresowanie, ale trzeba napisać jasno – to nie jest thriller o podłożu sensacyjnym, fabuła wyraźnie osnuta jest wokół dramatu rodzinnego i to on stanowi tu najbardziej ciążące brzemię. Brak potrzebnej bliskości, trudne relacje, przemoc fizyczna, uzależnienie i wreszcie samo zaginięcie, które okazuje się nie tylko początkiem traumy, ale przede wszystkim zalążkiem bolesnej, wręcz dojmującej samotności. I to właśnie ta emocjonalna izolacja, zdaje się być najważniejszym elementem fabularnym. Sama akcja w odczuciu jest raczej nieśpieszna, autor wyraźnie skupia się na toksycznym dzieciństwie bohaterów oraz jego niszczącym wpływie na dalszy rozwój młodego człowieka.

Nadzwyczaj frapująca historia! Przerażająco dobrze napisana, nieoczywista pod kątem intrygi, a przy tym niezwykle przekonująca. Gabinet luster to szalenie wciągający thriller o charakterze stricte dramatycznym, fenomenalnie zakręcony, bez dwóch zdań zaskakujący. To moje pierwsze spotkanie z twórczością Przemysława Żarskiego, ale z pewnością nie ostatnie. Mocno zajmująca książka, ugruntowana na kanwie destrukcyjnych źródeł przeszywającej samotności.

Ocena: 6/6
©Mozaika Literacka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć