ebook Oberża na pustkowiu
3.88 / 5.00 (liczba ocen: 38837)

Oberża na pustkowiu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 23.35
Audiobook - najniższa cena: 30.98
wciąż za drogo?
41.76 złpremium: 26.94 zł Lub 26.94 zł
-34% 27.94 zł
30.98 zł
35.92 zł Lub 32.33 zł
38.90 zł
23.35 zł
35.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Jedna z najbardziej znanych powieści angielskiej mistrzyni suspensu, której twórczość weszła już na stałe do kanonu literatury światowej.

Osnuta gęstą mgłą Kornwalia. 
Tajemnicza oberża pośrodku drogi donikąd. 
I młoda kobieta, która próbuje na nowo ułożyć sobie życie, ale wkracza do świata pełnego niebezpieczeństw…


W życiu dwudziestotrzyletniej Mary Yellan zaszły przełomowe zmiany. Niedawno pochowała matkę, z którą była blisko związana, a następnie sprzedała podupadającą farmę z całym dobytkiem. Wszystkie rzeczy osobiste zmieściła w jednej walizce – i nic jej już w rodzinnych stronach nie trzyma.

Pozbawiona zobowiązań, postanawia odwiedzić jedyną bliską osobę, jaka jeszcze została jej na świecie – ciotkę Patience, którą ostatnio widziała w dzieciństwie. Siostra matki, niegdyś serdeczna i pełna życia, mieszka na kornwalijskim odludziu w oberży Jamajka, którą prowadzi jej mąż, Joss Merlyn.

Wybierając się w drogę, Mary jeszcze nie wie, że w omijanej przez miejscowych szerokim łukiem Jamajce nikt o zdrowych zmysłach nie wynajmuje pokoju na noc. Że mało kto wchodzi tam choćby na krótki posiłek i chwilę odpoczynku. Że właściciel oberży to budzący powszechny postrach brutal i alkoholik, który pastwi się nad zahukaną Patience i prowadzi szemrane interesy z tajemniczymi ludźmi, zjeżdżającymi do Jamajki pod osłoną nocy. I że odwiedziny u ukochanej ciotki wiążą się z niebezpieczeństwami, w obliczu których zgubienie drogi na osnutych wieczorną mgłą bagnach wydaje się drobnostką…

Jedna z najbardziej tajemniczych powieści Daphne du Maurier, zekranizowana przez samego Alfreda Hitchcocka. 
 
„Oberża na pustkowiu” to powieść o czystym złu. Nie tym pospolitym, pijackim, bandyckim złu, jakie wyrządzają ludzie pokroju Jessa Merlyna. To historia o czymś znacznie gorszym – potężnej sile, którą du Maurier w pełni wyraża, z niesamowitą mocą, dopiero w zdumiewającym finale powieści. - „The Guardian”

O e-booku Oberża na pustkowiu blogerzy napisali: 

Daphne du Maurier w niepowtarzalny sposób tworzy klimat XIX-wiecznej Anglii, tworząc bohaterów, których cechy są czasem przerysowane na miarę karykatur. O dziwo nie wpływa to jednak na ich autentyczność. Czytelnik z zapartym tchem śledzi ich losy i poczynania. - Kasia Kulik - Jej Wysokość Literatura

Oberża na pustkowiu od Daphne du Maurier możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Oberża na pustkowiu to kolejna perełka, która zasiliła szeregi niepowtarzalnej serii butikowej od Wydawnictwa Albatros.

Daphne du Maurier po raz kolejny funduje swoim czytelnikom niepowtarzalny klimat: ziąb, który przenika do szpiku kości, angielską mżawkę i zasnute mgłą wrzosowiska. Czy istnieje lepsze miejsce dla tajemniczej oberży, na zapleczu której dzieje się dużo zła?

Oberża na pustkowiu – opowieść o złym miejscu

W życiu Mary Yellan wydarza się tragedia. Po śmierci ukochanej matki i sprzedaży majątku, dziewczyna musi opuścić rodzinne strony, by zamieszkać razem z ciotką. Choć nie widziały się od lat, Mary jest pewna, że ciocia przyjmie ją ciepło. Cieszy ją fakt, że razem z wujem prowadzą oberżę. Dotychczas bała się, że będzie dla nich ciężarem. Pomagając w obsłudze gości, będzie mogła im się jednak odpłacić. Ma nadzieję, że praca da jej pociechę i pomoże przejść okres żałoby…

Szybko jednak okazuje się, że oberża “Jamajka”, którą prowadzi wuj, niewiele ma wspólnego z miłym i ciepłym miejscem, jakie zagościło w wyobraźni Mary. Już w trakcie swojej podróży dowiaduje się, że jest to miejsce przesiąknięte złem, a wszyscy, którym życie miłe, omijają je szerokim łukiem. Pod osłoną nocy dzieją się w oberży rzeczy, które jeżą włos na karku. Wozy się tam nie zatrzymują, choć oberża znajduje się na głównym trakcie. Mieszkańcy wioski boją się jej wuja, a w zamkniętych na cztery spusty pokojach poniewierają się po kątach tajemnice…

Czy Mary wystarczy odwagi, by stawić im czoła? Czy tak jak ciotka pogrąży się w szaleństwie na skutek spotkania oko w oko ze złem? Czy jest ktoś, komu może zaufać młoda, naiwna dziewczyna? Kto jeszcze uwikłany jest w ciemne sprawunki, załatwiane w “Jamajce”?

Oberża na pustkowiu – zło, tajemnice i angielskie mgły

Daphne du Maurier jest mistrzynią w tworzeniu klimatu, który sprawdzi się idealnie w fabule takiej jak ta. Tu zło czai się za rogiem, jest niemalże namacalne. Czujemy jego cuchnący oddech na szyi, lecz gdy się odwracamy, by je powstrzymać – umyka w kąt. Tak właśnie czuje się bohaterka tej powieści – podejmuje nierówną walkę, w której nie jedną bitwę będzie musiała stoczyć. Tu dzieją się rzeczy, które doprowadzają do szaleństwa lub śmierci. Co więcej, nie ma drogi na skróty…

Daphne du Maurier w niepowtarzalny sposób tworzy klimat XIX-wiecznej Anglii, tworząc bohaterów, których cechy są czasem przerysowane na miarę karykatur. O dziwo nie wpływa to jednak na ich autentyczność. Czytelnik z zapartym tchem śledzi ich losy i poczynania.

Oberża na pustkowiu nie zachwyciła mnie tak, jak poprzednie książki autorki, nie mniej jednak klimat jest wciąż ten sam. Przeczytałam ją praktycznie w jeden dzień, nie raz dając się wodzić za nos. Jest mocna, elektryzująca i ciężko się od niej oderwać!

Ocena: 4/6
©Jej Wysokość Literatura
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć