ebook Spacerujący z książkami
4.29 / 5.00 (liczba ocen: 1621)

Spacerujący z książkami
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 17.95
wciąż za drogo?
-41% 17.95 zł
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
23.33 zł Lub 21.00 zł
35.90 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
28.72 zł Lub 25.85 zł
27.52 zł
28.70 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Wzruszająca opowieść o tym, co łączy ludzi i sprawia, że książki są takie cudowne. Carl Kollhoff jest księgarzem niezwykłym. Łączy go z książkami miłość, która wykracza poza granice gustu. Co wieczór podczas spaceru nosi książki swoim klientom. Klienci także są wyjątkowi. Dla Carla są prawie jak przyjaciele, choć nic o nich nie wie i nie chce mieszać się do ich życia.

Pewnego dnia przyczepia się do niego Schascha, strasznie wygadana dziewczynka w żółtej kurtce. Chociaż Carl z początku nie lubi jej towarzystwa, ona nie daje się zbyć. Jest przebiegła i sprytna...

A kiedy Carl niespodziewanie traci pracę, za sprawą książek i tej nietuzinkowej dziewięciolatki wszyscy zdobywają się na odwagę, żeby porzucić bezpieczną anonimowość i zbliżyć się do siebie…

Rekomendacje e-booka Spacerujący z książkami:

• Kiedy stary księgarz spotyka na swojej drodze dziewczynkę, musi z tego faktu wypływać piękna opowieść o historiach zaklętych w słowach, o samotności, przyjaźni i potrzebie dzielenia się książkami. Bardzo serdecznie polecam tę przepiękną książkę wszystkim – od pięciu do stu pięciu lat.
Ałbena Grabowska

• To powieść, która sprawia, że dusza młodnieje. Pokocha ją ten, kto już jest miłośnikiem książek. I ten, kto dopiero do czytania się przekonuje. Bo prawdą jest, że „w papierze tkwi lekarstwo. Czasem nawet na to, co z pozoru nie wymaga leczenia”. Powieść marzenie dla każdego książkoholika. Polecam z całego serca.
Magdalena Kordel

O e-booku Spacerujący z Książkami blogerzy napisali: 

Spacerujący z książkami to opowieśc o ludziach z różnymi problemami, od samotności po analfabetyzm i przemoc domową, którzy znajdują pomoc dzięki cudownym i łączącym książkom. Absolutnie poprawiająca samopoczucie, z poruszającą historią i autentycznie sympatycznymi bohaterami. - Paulina Kaleta - Reading My Love

Spacerujący z książkami od Carsten Henn możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Carl Christian Kollhoff jest uroczym seniorem z niewielką emeryturą, mieszka samotnie i bardziej niż cokolwiek innego kocha książki i swoją pracę. Każdego wieczoru, po zamknięciu drzwi księgarni, rozwozi do domu zamówione przez klientów książki. Dla niego ci ludzie są jego jedynym połączeniem ze światem, ale istnieje niebezpieczeństwo zerwania, ponieważ jego szefowa zaraz może go zwolnić. Znajomość z dziewczynką, która również kocha książki i zaczyna mu towarzyszyć w jego trasie, przynosi nieoczekiwany zwrot w życiu Carla.

W Spacerującym z książkami Carsten Henn opowiada wzruszającą historię o starszym dżentelmenem Carlu i małej dziewczynce, która od pierwszej strony wywraca świat miłośnika książek do góry nogami. Nawet właściwa okładka książki emanuje niesamowicie domową atmosferą i idealnie komponuje się z treścią.

Carsten Henn nadał dwóm głównym bohaterom ostre rysy z zamiłowaniem do szczegółów i pozwolił swoim czytelnikom zanurzyć się w małym, a czasami dość samotnym świecie seniora Carla. Płynny język i żywe otoczenie w połączeniu z autentycznymi postaciami sprawiają, że Spacerujący z książkami jest dla mnie absolutnie cudowną i wspaniałą książką.

Mimo swojego wieku pan Kollhoff jest zatrudniony w księgarni, a po zamknięciu sklepu dostarcza zamówienia klientom bezpośrednio do domu, dzięki czemu zyskał miano spacerowicza. Te spotkania są jego oknem na świat, bo bez pracy i kontaktu z tymi ludźmi byłby zupełnie sam. Niesamowicie przyjazną cechą Kollhoffa jest to, że jest bardzo kiepski w zapamiętywaniu imion i dlatego nadaje ludziom podczas spaceru imiona z książek, które pasują do ich natury. Z tego powodu podczas swojej trasy spotyka pana Darcy, Pippi Langstrumpf, Effi Briest, doktora Fausta i Herkulesa.

Żywość i tempo w końcu pochodzi od energicznej dziewczyny Saschy, której Carl początkowo nie chce wpuścić do swojego świata, ale stopniowo utrwalona rutyna kruszy się i wpuszcza powiew świeżego powietrza. Odtąd Carl ma na swoich spacerach błyskotliwą towarzyszkę, która nie tylko zmienia jego życie, ale także otwiera oczy odbiorcom książek.

Spacerujący z książkami to książka o ludziach z różnymi problemami, od samotności po analfabetyzm i przemoc domową, którzy znajdują pomoc dzięki cudownym i łączącym książkom. Absolutnie poprawiająca samopoczucie książka z poruszającą historią i autentycznie sympatycznymi bohaterami.

Ocena: 5/6
©Reading My Love
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć