Życie PI
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.86 / 5.00
liczba ocen: 778182
cena od: 21.25
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 21.25 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
21.25 zł
22.14 zł
22.95 zł
27.00 zł
27.00 zł
Pozostałe księgarnie
27.00 zł
21.60 zł
21.86 zł
22.41 zł
22.95 zł
23.49 zł
24.30 zł
24.30 zł
24.50 zł
27.00 zł
29.25 zł
Opis:

„Życie Pi” to niesamowita historia szesnastoletniego chłopca, który po katastrofie statku spędził na Pacyfiku w szalupie ratunkowej 227 dni,
w towarzystwie trzyletniego tygrysa bengalskiego.
To niezwykła, przejmująca opowieść o woli życia, cierpieniu, rozpaczy, strachu, wierze, szczęściu…a także swoisty podręcznik tresury.

Międzynarodowy bestseller nagrodzony
w 2002 roku prestiżową nagrodą Brookera.

„Napięcie, zaskoczenie, sedno człowieczeństwa i bezgraniczny zachwyt. Strona po stronie”.
‘The Times”

CYTATY:
Jeśli w niebie jest tylko jedno państwo, to czy nie powinny tam być ważne wszystkie paszporty?
Bliska śmierć jest czymś strasznym, ale jeszcze gorsza jest śmierć odroczona w czasie na tyle, żeby człowiek mógł uprzytomnić sobie, jaki był dotąd szczęśliwy i ile go jeszcze czekało szczęśliwych chwil. Widzi się wtedy z całą jaskrawością wszystko, co się traci.
Jest prawdą, że ci, których spotykamy, mogą nas zmienić, i to czasem tak gruntownie, że nie jesteśmy już tymi samymi ludźmi, nawet z nazwiska.
Jeśli zrobisz tylko dwa kroki w stronę Boga, Bóg natychmiast przybiegnie do ciebie.
Im niżej upadniesz, tym wyżej pragnie się wzbić twoja świadomość.
Trzeba brać życie takim, jakie jest, i zrobić z niego jak najlepszy użytek.
Kiedy się wiele w życiu wycierpiało, każde dodatkowe cierpienie jest jednocześnie czymś nie do zniesienia, i błahostką.
Życie jest tak piękne, że śmierć się w nim zakochała zazdrosną, zaborczą miłością, która zgarnia wszystko, co się da.
Wybierając zwątpienie jako filozofię życia to tak, jak wybierać bezruch jako sposób przemieszczania się w przestrzeni.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Książka porwała mnie od pierwszych stron. Napisana jest przyjemnie barwnym językiem, pachnącym indyjskimi przyprawami, słonym od wód Oceanu Spokojnego, lepkim od trudów podróży. Trudno mi było rozstać się z lekturą, więc nie mając w wolnej chwili czytnika pod ręką, czytałem też na telefonie. Zdecydowanie jedna z moich ulubionych powieści.

 • Awatar

  Książkę przeczytałem w dwóch podejściach. Przy pierwszym, pomysł na indyjskiego chłopca, który zostaje gorliwym wyznawcą hinduizmu, chrześcijaństwa i islamu jednocześnie, był dla mnie tak absurdalny, że po rozdziale 36 (koniec części pierwszej) przestałem czytać.

  Do lektury wróciłem po 2-3 latach, w międzyczasie powstała ekranizacja. W drugiej części, podczas przeprowadzki do Kanady, statek z całym dobytkiem rodziny (wraz ze zwierzętami z zoo rodziców chłopca) tonie. Sam Pi trafia do szalupy ratunkowej, w której znajdzie się kilka zwierząt, w tym tygrys bengalski. Rozpoczyna się walka o przetrwanie w niezbyt sprzyjających okolicznościach przyrody...

  W trzeciej części rozbitek relacjonuje swoją historię prowadzącym dochodzenie przedstawicielom japońskiego Ministerstwa Transportu. Ciężko uwierzyć w tak nieprawdopodobną opowieść, więc powstaje też wersja racjonalna, niewymagająca wiary w cokolwiek. Która jest lepsza?

  Nie wydaje mi się, że "ta historia sprawi, że uwierzysz w Boga", ale może skłonić do filozoficznych przemyśleń na temat wiary, prawdy i innych wartości. Ode mnie -1 za część pierwszą, ostatecznie książka dobra, 6/10.

 • Awatar

  Życie Pi nie jest książką łatwą. Być może nawet nie każdemu uda się ją przeczytać w pierwszym podejściu. Ciężko napisać dobrą książkę z jednym niemal bohaterem. Podobnie ciężko może mieć później czytelnik, który między okładkami szuka akcji za akcją... A jednak czasem się udaje.

  Pi to dość oryginalne imię, ale jak dość szybko się dowiadujemy jest to skrót od imienia jeszcze bardziej oryginalnego, ale przysparzającego bohaterowi mnóstwa kłopotów.

Inne proponowane
Warto zerknąć