ebook Mała syrenka
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Mała syrenka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.00
wciąż za drogo?
20.00 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

"Mała syrenka" to baśń Andersena, w której opowiada on historię syreny zachwyconej ludźmi do tego stopnia, że zapragnęła być taka jak oni.

Po osiągnięciu pełnoletniości syrena zaczyna opuszczać podwodne królestwo i śpiewać na powierzchni. Pewnego razu jest świadkiem katastrofy morskiej, z której udaje się jej ocalić księcia, którego wkrótce pokocha... Syrenka dowiaduje się, że miłość do człowieka może dać jej nieśmiertelną duszę.

Baśń "Mała syrenka" to przede wszystkim opowieść o poświęceniu, miłości i dążeniu do najwyższej formy istnienia duchowego.

Hans Christian Andersen to duński autor żyjący w latach 1805–1875, jeden z najpopularniejszych baśniopisarzy. Pisał również powieści, opowiadania, sztuki teatralne i wiersze, ale to baśnie należą do jego najbardziej znanych utworów. Nie chciał jednak, by kojarzono je z twórczością tylko dla dzieci — kierował je do wszystkich, niezależnie od wieku.

Mała syrenka od Hans Christian Andersen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć