ebook Czakry. Źródła energii. Praktyczny poradnik
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Czakry. Źródła energii. Praktyczny poradnik
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.94
Audiobook - najniższa cena: 12.90
wciąż za drogo?
23.94 zł Lub 21.55 zł
39.90 zł
23.94 zł
33.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Czy wiesz, że Twoja siła płynie z wnętrza?

Czakry to wiry energetyczne, których stan wpływa na zdrowie człowieka, jego kondycję psychiczną i inne sfery życia. Stąd dbanie o czakry jest dbaniem o siebie. O czakrach mówi się w religiach dharmicznych, między innymi w buddyzmie, hinduizmie, dżinizmie, jednak zainteresowanie nimi staje się coraz powszechniejsze także w naszym kręgu kulturowym. Joga czakr, medytacja czakr czy po prostu opowiadanie o czakrach spotykają się zawsze z tak dużym odzewem, że Agnieszka Passendorfer, joginka od niemal trzydziestu lat, postanowiła zebrać poświęconą im wiedzę w książce.

Jednak uwaga! Jak pisze sama autorka: nie jest to książka do czytania. A przynajmniej nie tylko do czytania. To nie powieść, literatura faktu, zbiór anegdot czy zarys historii czakr. To podręcznik i zestaw ćwiczeń. Do czytania jej przyda się... coś do pisania. I gotowość na to, by od czasu do czasu odłożyć książkę, coś zanotować, usiąść do medytacji czy nawet zrobić kilka asan. Samo przeczytanie nawet wszystkich rozdziałów nawet kilkukrotnie raczej nie sprawi, że twoje życie będzie lepsze. To nie jest książka dla leniwych.

To książka dla tych, którzy chcą być zdrowsi. Spokojniejsi. Szczęśliwsi!

Czakry. Źródła energii. Praktyczny poradnik od Agnieszka Passendorfer możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Jak rozumieć swoją energię?

  Dzisiaj poszukiwanie harmonii nie ogranicza się już wyłącznie do odpowiedniej dla siebie aranżacji wnętrz. Potrzeba wyciszenia i kontakt ze światem niematerialnym rozkwita w coraz większej liczbie osób. W publikacji pt. „Czakry. Źródła energii. Praktyczny poradnik” autorstwa Agnieszki Passendorfer można lepiej określić, gdzie znajduje się jaka wiązka energii. Wiedząc to, być może łatwiej uda się uzyskać to niezwykłe połączenie z duchowością.

  Czym jest wiedza o energii?

  Energia to coś, co dotychczas kojarzyło się wyłącznie z poczuciem siły fizycznej. Jednak równie ważna jest ta energia, którą można wyobrazić sobie jako moc, czy jako siłę woli. Nieraz kiedy człowiek już jest zupełnie pozbawiony sił witalnych, tylko siła woli sprawia, że jest w stanie wykrzesać z siebie jeszcze jakieś zaangażowanie, by zrobić więcej, czy nawet dokończyć to, nad czym pracuje.

  Wiedza o energii, czyli m.in. o czakrach nie jest poparta żadnymi dokonaniami naukowymi. Można powiedzieć, że bardziej nawiązuje do medycyny naturalnej, do kultury Wschodu, medytacji i buddyzmu. Z drugiej strony nie ma wiele wspólnego z buddyzmem jako takim. Wiedząc, gdzie w ciele są zlokalizowane poszczególne czakry, znacznie łatwiej opracować medytację, dzięki której uzyska się albo poczucie równowagi wewnętrznej, albo większą samoświadomość, albo stan poszerzonej percepcji otaczającego świata.

  Coraz mniej czasu poświęca się obecnie na analizowanie tego, co dzieje się dokoła. Tak, jakby każdy człowiek żył w swojej komórce, poruszając się po tych samych utartych ścieżkach, przez co nie sposób dostrzec metaforycznego ogrodu, gdy przechodzi się koło drzew. Dostrzega się wyłącznie drzewa i to w zasadzie kątem oka, ponieważ człowiek ciągle zmierza naprzód i nie bardzo rozgląda się na boki, skupiony na realizacji swoich celów.

  W taki właśnie sposób człowiek doszedł do miejsca, gdzie stanął wryty, bo musi zmierzyć się z problemami klimatycznymi, które wypaczają praktycznie cały harmonogram. Jak można bowiem zrealizować jakiś projekt, jeśli okaże się, że na którymś etapie ma się problemy ze zdrowiem spowodowane na przykład zbyt wysokim zanieczyszczeniem powietrza? Albo ktoś chciałby wyjechać w sprawach zawodowych, ale będzie to niemożliwe, ponieważ wysoka temperatura sprawia, że jego organizm zaczyna niedomagać. Być może gdyby świat nie pędził tak bardzo na oślep naprzód, człowiek miałby więcej czasu na to, by zastanowić się, do czego to wszystko zmierza i czy można powiedzieć, że żyje się w bezpiecznych realiach.

  Czym są czakry?

  „Czakra nie tylko sama jest w ruchu, ale wprawia też energię i nasze życie w ruch. Chodzi o ruch w górę, od podstawy kręgosłupa po czubek głowy, czyli od najniższej czakry podstawy do najwyższej czakry korony. Wprawienie czegoś w ruch w górę, podniesienie wymaga więcej energii niż upuszczenie. Ruchowi w dół sprzyja grawitacja, przedmioty wypuszczone z dłoni lecą w dół, pada deszcz, liście spadają z drzewa. Ruch w dół jest łatwiejszy i bardziej naturalny, ten w górę zwykle nie dzieje się sam, tylko potrzebny jest impuls. Za to jest to ruch, który podnosi świadomość.”

  Czakra to skupiona energia, która nieustannie się porusza. Zupełnie jak powietrze, którym się oddycha. Czakr jest całkiem sporo, ale autorka e-booka „Czakry. Źródła energii. Praktyczny poradnik” skupia się na omówieniu siedmiu podstawowych czakr. Można więc potraktować tę publikację jako swego rodzaju wprowadzenie w świat energii zwanych czakrami.

  Czakry są zlokalizowane w różnych częściach organizmu, chociaż wszystkie w zasadzie znajdują się w okolicach kręgosłupa. Zatem życiodajna energia gromadzi się wokół głównego trzonu, od którego rozgałęziają się inne kości, a także poszczególne organy.

  Do czego czakry są potrzebne?

  Po co zawracać sobie głowę czakrami? Wiedząc, że wysiłek, by unieść głowę w górę może poszerzyć świadomość, warto nieraz podjąć ten trud, by się o tym przekonać. Podnosząc głowę do góry można poczuć się bardziej „jasno”, jakby pewien rodzaj pozytywnej energii metaforycznie zapukał do drzwi jaźni. Jako że ruch w górę nie jest naturalny, ponieważ grawitacja działa w drugą stronę, trzeba chcieć wykonać tę czynność i być może dlatego też wzrasta poczucie świadomości. Ruch do góry wykonuje się z pełną świadomością, natomiast w dół machinalnie.

  Czakry pozwalają lepiej zrozumieć, skąd się bierze energia, a także za co jest ona odpowiedzialna w codziennym życiu. Gdy ktoś może lepiej orientować się w tym, jakie są czakry i co się z nimi wiąże, będzie również bardziej świadomie i odpowiedzialnie podejmować trud związany z medytacją. Może się nawet okazać, że znajomość czakr pozwoli skutecznie dbać o swoje ciało, stosując techniki znane ze Wschodu, np. akupunkturę, czy akupresurę.

  Jeśli ktoś nie może przyjmować typowych medykamentów z powodów zdrowotnych lub stara się ich nie brać, „bo to chemia”, zawsze jest alternatywa w postaci naturalnych sposobów radzenia sobie ze złym stanem zdrowia. Jest to dobre rozwiązanie tylko wtedy, gdy ktoś nie podchodzi o wkłuwania igieł w ciało zupełnie bez wiedzy w tym zakresie. Tak samo, jak akupunktura może pomagać, może też i szkodzić, jeśli igły wbija się w niewłaściwe miejsca.

  Najważniejsze jednak jest to, że dzięki czakrom, można lepiej rozumieć to, dlaczego ktoś czuje się tak, a nie inaczej. Gdy ktoś ma problem z radzeniem sobie z emocjami, często sięga wtedy po jakiś rodzaj „zapychacza”, żeby odsunąć od siebie negatywne odczucia z tym związane. Wiedząc natomiast, że jest coś takiego jak czakry, można wytłumaczyć sobie, że być może pewna energia w ciele jest zablokowana, że trzeba się na nią otworzyć lub poświęcić sobie więcej uwagi.

  Z takim nastawieniem i znajomością czakr znacznie łatwiej iść przez życie, trzymając się akceptowalnego dla siebie poczucia harmonii. Orientując się, gdzie są czakry, jak się nazywają i co się z nimi wiąże, można również z większym spokojem podchodzić do odczuwania pewnego dyskomfortu. Przykładowo ktoś, kto chciałby wybrać właściwą drogę w życiu boryka się w chwili obecnej z problemami egzystencjalnymi na poziomie fizjologicznym, nie wpadnie w panikę, gdy pozna czym są czakry. Zamiast tego może skupić się na tym, by zadbać w pierwszej kolejności o swoje podstawowe potrzeby, by w ogóle móc myśleć o tym, żeby „sięgnąć wyżej” w swojej hierarchii wartości.

  Samorealizacja i dążenie do oświecenia

  Żyjąc w erze konsumpcjonizmu, człowiek może wyraźnie czuć, że czegoś mu brakuje na co dzień. Życie stało się proste jak deska do prasowania, o ile oczywiście udaje się pracować i nie mieć żadnych problemów zdrowotnych, czy finansowych. Niemniej często okazuje się, że materialny dobrobyt nie przekłada się wcale na większe poczucie szczęścia. Nierzadko wręcz można odnieść wrażenie, że zbyt duża liczba przedmiotów zaczyna przytłaczać, a wyższa kwota na koncie powoduje obawy, czy jest w pełni bezpieczna.

  W dodatku kupowanie stało się dzisiaj tak proste i tak nie wymagające wysiłku, że dostarczanie sobie dóbr nie wiąże się z tak dużym entuzjazmem jak kiedyś. To, co wciąż nieustannie wzbudza żywe zainteresowanie, to pojawiające się nowości, czy produkty, które naprawdę są rozwiązaniem niektórych codziennych problemów.

  Pomimo tego, że wiele osób może sobie pozwolić na życie na pewnym poziomie, brak kontaktu z naturą prędzej, czy później daje się we znaki. Minimalizm w swoim wnętrzu zachwyca do momentu, aż ktoś nie uświadomi sobie, że żyje praktycznie wśród pustych ścian. Będzie to tym bardziej dotkliwe odkrycie, jeśli okaże się, że taka osoba praktycznie nie ma życia poza swoją pracą, czy jej kontakty z ludźmi ograniczają się do tych, które wpisują się w grafik.

  O wiele łatwiej spróbować zmienić swoje przyzwyczajenia, gdy mieszka się hałaśliwym otoczeniu, którego nie wygłuszają ani okna, ani drzwi, ani ściany. Człowiek, który nie ma innego wyjścia i musi przebywać w takim wnętrzu, prędzej czy później dojdzie do wniosku, że czas na poważne zmiany. Jeśli nawet sam na to nie wpadnie, organizm upomni się o swoje niedobory życiodajnej energii. Żyjąc w przewlekle stresujących warunkach, niedosypiając i niedojadając, wlewając w siebie hektolitry kawy, można w niedługim czasie zaobserwować, jak bardzo odczuwa się nieustanne zmęczenie.

  Czytając o czakrach, można wykonać ten pierwszy, mały krok w stronę zmiany swojego stylu życia. Wystarczy tylko uważnie obserwować siebie samego, zarówno pod względem emocjonalnym, energetycznym, jak i wizualnym. Każda czakra obejmuje swoim zakresem jakąś sferę w życiu, dlatego też można już poprzez zrozumienie tych zależności lepiej odczytywać, dlaczego coś dzieje się z kimś w ten akurat sposób.

  Można więc powiedzieć, że dzięki czakrom udaje się również obudzić swoją intuicję. Mawia się, że taki zmysł mają przede wszystkim kobiety, jednak gdy zwróci się uwagę na pewne aspekty, każdy może podjąć decyzję, na podstawie wyciągniętych wniosków. Przykładowo, jeśli ktoś chciałby przejść przez ulicę jak najszybciej, bo spieszy się na spotkanie, nie zrobi tego, gdy spojrzy na sygnalizację świetlną, gdy zaświeci się czerwone światło. Może jednak włączyć zmianę świateł na życzenie i w ten sposób wcześniej przejść przez ulicę, niż gdyby tego nie zrobił. Zawsze jednak trzeba jeszcze brać pod uwagę, jak wygląda otoczenie, czy nic nie jedzie, zanim się postawi stopę na jezdni. Nagła zmiana świateł nie wszystkim będzie na rękę, dlatego warto zachować rozsądek i nie podejmować w swoim życiu zbyt pochopnych decyzji. Ostatecznie lepiej się spóźnić kilka minut, niż wylądować w szpitalu i w ogóle nie dotrzeć na miejsce. Gdy już dojdzie do takiej sytuacji, warto się zastanowić, z czego wynikło to spóźnienie, poza tym, że sygnalizacja się sprzysięgła przeciwko takiej osobie. Jest to oczywiście przykład czysto metaforyczny, ale dobrze obrazuje, jak wiele różnych czynników może wpłynąć na podjęcie nawet prostej decyzji w codziennym życiu.

  Zdecydowanie łatwiej podejmuje się „bezpieczne” decyzje, jeśli żyje się i funkcjonuje w poczuciu harmonii ze sobą samym, jeśli nie można ze światem w ogóle. Z racji na wiele problemów społecznych, ekonomicznych i geopolitycznych, zgoda ze światem bywa trudna do osiągnięcia. Natomiast zgodę ze sobą można wypracować i warto się o nią postarać, ponieważ przekłada się na wiele pozytywów. Jednym z nich jest pozytywne nastawienie do zadań, jakie czekają na kogoś danego dnia. Nawet gdy pojawią się na horyzoncie jakieś problemy, można spokojnie do nich podejść zamiast być „strzępkiem nerwów” od samego rana.

  Być może oświecenie to coś więcej niż po prostu osiągnięcie wyjątkowej biegłości w jakiejś dziedzinie. Być może oświecenie to swego rodzaju empatia połączona z intuicją oraz duchowością, które razem sprawiają, że człowiek jest bardzo mocny w sobie samym. Mając taką nieugiętą i pozytywną zarazem postawę do wszystkiego, co się pojawia na czyjejś drodze, można wyjść cało z niejednej opresji, nie podejmując żadnych radykalnych działań. Nie oznacza to oczywiście, że trzeba płynąć z nurtem rzeki, by można było być osobą postrzeganą za pozytywną. Chodzi o to, by żyć w zgodzie z samym sobą i umieć wytłumaczyć sobie trudne sytuacje w taki sposób, by wynieść z nich jak najwięcej mądrości na przyszłość. Jeśli ktoś nie chciałby np. zostać w coś wmanipulowany, dojdzie do wniosku, że najlepiej trzymać się na dystans. W ten sposób udaje się ograniczyć taką ewentualność do minimum. Można również zaniechać pewnych czynności, które ogólnie uznaje się dla dobre dla zdrowia. Może się bowiem okazać, że ma się świadomość, że w takim miejscu zanieczyszczenie powietrza jest zbyt duże. Nie warto więc wdychać takie powietrze, próbując wrócić do formy sprzed 15 lat, biegając co rano lub co wieczór.

  Kilka słów o e-booku

  Nie każdemu temat czakr jest znany, jednak autorka postarała się, by przybliżyć tę wiedzę w sposób zrozumiały nawet dla zupełnego laika. Treść jest czytelna i napisana w tak, że ten poradnik dobrze się czyta. Jednak jak sama autorka tłumaczy, e-book ten nie służy temu, by przeczytać go jak powieść od deski do deski. Jest to w pewnym stopniu publikacja, do której warto zaglądać regularnie, gdyż w ten sposób najłatwiej zapamiętać, jak się nazywają poszczególne czakry i co się z nimi wiąże.

  Informacje związane z czakrami nie są osadzone poza światem, dlatego można się z nimi w miarę łatwo oswoić. Gdy to się już uda, łatwiej wykona się następny krok, czyli np. sięgnie po lekturę związaną z innymi czakrami albo dotyczącą technik medytacji, czy lepszej organizacji swojego życia. Z pewnością po przeczytaniu e-booka „Czakry. Źródła energii. Praktyczny poradnik”, gdy zapamięta się wiele cennych wiadomości, dalszemu rozwojowi może towarzyszyć dobre, pozytywne podejście. Czytelnik może także poczuć w sobie „swoistą otwartość” na to, co jest niego czymś zupełnie nowym. Warto zacząć właśnie od zrozumienia energii w swoim ciele, ponieważ później łatwiej wytrwać w dążeniu do zmiany swojego stylu życia na przykładowo mniej stresujący i zapewniający większe poczucie świadomości.

  Autorka postarała się o to, by czytelnicy mogli bez trudu dowiedzieć się, jak się u nich miewa poszczególna czakra. W poradniku są pytania oraz wskazówki, jak ocenić, co dana osoba może powiedzieć o sobie względem przedstawionej sytuacji. Nie są to więc suche informacje, ale treść, która pozwala zajrzeć w głąb siebie i zastanowić się, co faktycznie szwankuje i nad czym warto popracować.

Warto zerknąć