ebook Dom
4.9 / 5.00 (liczba ocen: 29)

Dom
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich prawie 2 miesiącach
E-book - najniższa cena: 17.50
Audiobook - najniższa cena: 24.90
wciąż za drogo?
32.54 złpremium: 17.50 zł Lub 17.50 zł
22.90 zł
26.94 zł Lub 24.25 zł
31.49 zł Lub 28.34 zł
34.99 zł
-44% 17.50 zł
26.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wschowa to spokojne, niewielkie miasto, którego sielankę przerywają dwie zagadkowe śmierci. Na swoje życie targnęli się były nauczyciel i ksiądz miejscowej parafii. Ich sprawy prowadzi komisarz Marta Lipowicz – policjantka od niedawna służąca w lokalnej komendzie. Intuicja podpowiada jej, że samobójstwa były upozorowane, a w mieście pojawił się mściciel wyrównujący rachunki sprzed lat…

Klucz do rozwiązania kryminalnej zagadki może tkwić w przeszłości, o której mieszkańcy Wschowy nie chcą mówić. Komisarz Lipowicz podejrzewa, że zabójstwa mają związek z miejscowym domem dziecka, skrywającym wiele mrocznych tajemnic.

Czy policjantka zdoła odkryć prawdę i powstrzymać mordercę, zanim ten zabije kolejne osoby? Czy może podda się naciskom przełożonych i odpuści?

O e-booku Dom blogerzy napisali: 

Piotr Kościelny mocno trzyma nasze emocje niczym w stalowym uścisku. Nie spodziewałem się, że kryminalna sprawa prowadzona przez komisarz Martę Lipowicz pochłonie mnie tak bardzo. A sprawa ta jest niezwykle skomplikowane. I bardzo dobrze, ponieważ dzięki temu czytelnicy nie będą narzekać na nudę oraz na utarte schematy. - Tomasz Kosik -Czyt-NIK

Dynamiczna akcja i dość zaskakujący finał sprawiają, że książkę czyta się z zapartym tchem, a opowieść krzywdzonego dziecka zostaje na długo w pamięci. Polecam, ale uprzedzam, że trudno nazwać tę powieść lekką. - Bibliotecznie - Katarzyna Chojnacka-Musiał

Dom od Piotr Kościelny możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Kiedy komisarz Marta Lipowicz rozpoczyna pracę w komendzie we Wschowie, nie wie jeszcze, jak trudno jej będzie tam funkcjonować. Nie dość, że przeniosła się ze stolicy, co sprawiło, że atmosfera wokół niej zgęstniała już na wejściu, to bardzo szybko okazało się, że jest jedyną policjantką, która uważa, że dwa zgony we Wschowie wcale nie są samobójstwami, za czym obstawał naczelnik Olszański. Jego polityka zamiatania wszystkiego pod dywan sprawiła, że stająca okoniem Lipowicz szybko wylądowała na pozycji persona non grata.

Giną dwaj mężczyźni: nauczyciel o nieposzlakowanej opinii i proboszcz z lokalnej parafii. Wiele wskazuje na to, że obaj popełnili samobójstwo, jednak Marcie nie zgadzają się pewne szczegóły, choćby to, z czego skoczył wisielec. Policja nie znalazła w pobliżu żadnego stołka, taboretu, pieńka, niczego. Dla komendanta nie jest to problem, i tak decyduje o zamknięciu sprawy. Poza tym żona mężczyzny nie ma pojęcia o przeszłości męża. Podejrzane, prawda?

Ksiądz skoczył z wieży kościoła w środku nocy. Okoliczności tego zdarzenia są co najmniej dziwne, więc Lipowicz zaczyna podejrzewać, że może ktoś mu w tym pomógł. Również i tym razem komendant ucina wszelkie próby poprowadzenia śledztwa. Ciśnienie na komendzie rośnie, tymczasem Marta musi codziennie mierzyć się z nieprzyjemnymi komentarzami i plotkami na swój temat. Współpracownicy nie zostawiają na niej suchej nitki. Kobieta jednak nie daje się złamać i mimo przeszkód, usiłuje odkryć powiązania między ofiarami, których niestety przybywa. Wsparciem jest dla niej ojciec, który również mieszka we Wschowie, a że oboje mają problemy z nawiązywaniem relacji z innymi ludźmi, sami dla siebie są przyjaciółmi.

Stworzone przez autora postacie są do szpiku złe. Obserwujemy ich poczynania przez pryzmat dziecka, które w latach osiemdziesiątych trafia do sierocińca po śmierci rodziców i siostrzyczki. Może to trochę naciągane, że czterolatek posługuje się tak poważnym słownictwem, ale czytając te rozdziały uznałam, że to po prostu wspomnienia dorosłego mężczyzny. Bestialskie zachowania wychowawców z bidula są opisane bardzo realistycznie i dają do myślenia. Trudno uwierzyć, jak wielką krzywdę wyrządzili dzieciom ci ludzie, choć ich zadaniem było przede wszystkim roztoczenie opieki nad sierotami, które przecież już wystarczająco oberwały od losu.

Z zainteresowaniem czytałam kolejne wspomnienia mężczyzny, który przeżył w domu dziecka piekło. Po latach niewiele w tej małej miejscowości się zmieniło. Chociaż sierociniec stał się ludzkim miejscem, zmowa milczenia zahaczała o kolejne pokolenia i nikt nie chciał zdradzać mrocznych tajemnic tytułowego Domu.

Nie wiem co sądzić o wątku romansowym. Ogólnie za takimi nie przepadam, mogłoby go nie być i powieść nic by nie straciła. Ale dobra, niech będzie, że jest to jakiś element tła całej tej historii, w której prym wiodą tragiczne losy dzieci mieszkających w bidulu.

Dynamiczna akcja i dość zaskakujący finał sprawiają, że książkę czyta się z zapartym tchem, a opowieść krzywdzonego dziecka zostaje na długo w pamięci. Polecam, ale uprzedzam, że trudno nazwać tę powieść lekką.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Bibliotecznie
Dom to dziewiąta książka Piotra Kościelnego. A ja przyznaję się bez bicia, że to pierwsza książka autora, po którą sięgnąłem. I mocno biję się w pierś, że dopiero teraz poznałem pióro Piotra Kościelnego. Pióro, które charakteryzuje się mocnym i wyrazistym stylem. Pióro, które tworzy historie mrożące krew w żyłach. Historie, których poznawanie przyśpiesza puls, zwiększając ciśnienie emocji, buzujących z każdym nowym wątkiem.

Dom to thriller i kryminał, który pełnymi garściami czerpie z definicji gatunku. A Piotr Kościelny mocno trzyma nasze emocje niczym w stalowym uścisku. Nie spodziewałem się, że kryminalna sprawa prowadzona przez komisarz Martę Lipowicz pochłonie mnie tak bardzo. A sprawa ta jest niezwykle skomplikowane. I bardzo dobrze, ponieważ dzięki temu czytelnicy nie będą narzekać na nudę oraz na utarte schematy. Tych tutaj nie ma, ponieważ Piotr Kościelny zaserwował nam kryminalną zagadkę, godną mistrzów gatunku.

Czytając Dom, trafiamy do Wschowej, niewielkiego, spokojnego miasteczka. Jednak ów spokój zostaje zakłócony. Okazuje się, że były nauczyciel i ksiądz miejscowej parafii targnęli się na swoje życie. Do akcji wkracza Marta Lipowicz. Intuicja pani komisarz podpowiada, że samobójstwa były upozorowane. Kto zatem jest mordercą? Dlaczego zabija? Na te pytania znajdziemy odpowiedź podczas wspólnego śledztwa, którego prowadzenie wymagać będzie skupienia. A te towarzyszyć będzie nam podczas lektury tej książki.

Lipiowicz nie tylko będzie musiała rozwiązać tę zagadkę. Co ważne zetknie się z tajemnicą z przeszłości, która dla mieszkańców Wschowej jest tematem zamkniętym. Czy pani komisarz zdoła przebić mur milczenia? Czy powstrzyma mordercę, zanim ten ponownie da o sobie znać? A gdy dodam, że wiele tropów prowadzi do miejscowego domu dziecka, to jeszcze bardziej podgrzeję Waszą ciekawość. Moja podgrzana była do czerwoności. Mroczne tajemnice, misternie poprowadzona kryminalna zagadka oraz nieugięta osobowość Marty Lipowicz świadczą o potencjale i sile najnowszej książki Piotra Kościelnego. Książki, którą Czyt-NIK poleca! Książki, której Czyt-NIK patronuje!

Dom to kryminał, który warto zaprosić do swej domowej biblioteczki. Warto, aby ta książka zadomowiła się na półce Najlepszych Interesujących Książek.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć