ebook Tam, gdzie las spotyka się z niebem
4.21 / 5.00 (liczba ocen: 343578)

Tam, gdzie las spotyka się z niebem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo Muza
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 22.03
wciąż za drogo?
28.90 złempikGO: 24.99 zł z Empik Go 24.99 zł
25.13 zł
26.90 zł
26.93 zł Lub 24.24 zł
35.90 zł Lub 32.31 zł
22.03 zł
28.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Bestseller Amazon Charts, „Wall Street Journal” i „Washington Post”. Finalistka Goodreads Choice Award. Po stracie matki i walce z rakiem piersi Joanna wraca do przerwanych studiów i badań nad ptakami. Chce udowodnić światu, że ostatnie trudne przejścia jej nie złamały. Pewnego wieczoru jej rutynę i oswojoną samotność zakłóca tajemnicza dziewczynka. Pojawia się przed jej domem w spodniach od piżamy, bosa i posiniaczona… Ebook „Tam, gdzie las spotyka się z niebem” to literacka perełka. To powieść pełna nadziei i miłości.

Dziewczynka ma na imię Ursa. Jak mówi, przybyła z gwiazd, by zrozumieć ludzi i ujrzeć na Ziemi pięć cudów. Joanna pozwala jej zostać, ale tylko do czasu, aż odkryje, kim naprawdę jest mała kosmitka. Nie wierzy przecież w cuda.

W rozwikłaniu zagadki pomaga jej Gabriel, młody sąsiad odludek. Im więcej czasu oboje spędzają z uroczą dziewczynką, tym więcej mają pytań. Jak to możliwe, że Ursa nie tylko umie czytać, ale też rozumie Szekspira? Dlaczego w jej obecności przytrafiają im się różne dobre rzeczy? I dlaczego Jo i Gabe przestają w końcu sprawdzać w internecie strony z danymi zaginionych dzieci?

Chociaż nawiązała się między nimi głęboka więź, cała trójka wie, że zbliża się czas trudnych decyzji. Kiedy nieubłaganie nadchodzi koniec lata, a Ursa jest już bliska ujrzenia piątego cudu, jej przeszłość ich dogania.

Ebook „Tam, gdzie las spotyka się z niebem” Glendy Vanderah to magiczna powieść, która zachwyca. To literacka perełka, przepełniona nadzieją i miłością. Poruszy serce każdego czytelnika.

O e-booku Tam, gdzie las spotyka się z niebem blogerzy napisali:

Nieprzeciętna książka. Bezsprzecznie zjawiskowa, fabularnie zaskakująca i wyraźnie poświęcona uczuciom codzienności. Jedno z najpiękniejszych zaskoczeń tego roku! - Mozaika Literacka - Miłka Kołakowska

Tam, gdzie las spotyka się z niebem od Glendy Vanderah możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych konstelacji nieba. Pięknie prezentująca się w bezkresie nocy, z pewnością unikalna, nieprzeciętna i zjawiskowa. Wielka Niedźwiedzica. Chociaż ten niebiański początek może nieco zaskakiwać, to właśnie znany gwiazdozbiór, okazuje się fragmentem zagadki w jednej z najpiękniejszych powieści tego roku – mowa o książce Tam, gdzie las spotyka się z niebem, w której Glendy Vanderah, z niebywałą czułością porusza wrażliwe serca czytelników.

A wszystko za sprawą małej rezolutnej dziewczynki, niezwykle sprytnej i inteligentnej, która pojawia się w domu wynajętym przez Joannę i przekonana o własnej słuszności twierdzi, że jest kosmitką, której celem na Ziemi, jest ujrzenie pięciu cudów. Młoda przybyszka przedstawia się jako Ursa Maior, co w łacinie oznacza wspomnianą już Wielką Niedźwiedzicę. Taki zamysł fabularny może na początku budzić zdumienie, ale wystarczy kilka pierwszych stron, aby przekonać się, że to właśnie tajemnicza dziewczynka, nadaje tej historii wyjątkowego kształtu. To ona sprawia, że odbiorca tak bardzo angażuje się w tę opowieść, z wypisaną na twarzy ciekawością podgląda badania prowadzone przez główną bohaterkę, obserwuje kolejne spotkania z mieszkającym po sąsiedzku Gabrielem i nieustannie chłonie uczucia, jakich dostarcza każda nadchodząca scena.

Ta historia w odczuciu wydaje się taka spokojna i nieśpieszna, a przecież dzieją się w niej naprawdę wielkie rzeczy. Początkowo tego nie widać, a jednak czas pozwala zrozumieć. Czytelnik powoli zbliża się do bohaterów, poznaje ich przeszłość, dostrzega dramaty, przenika przez wyraźne wątpliwości, aż wreszcie uświadamia sobie, jakie wiele trudnych przeżyć dostarczył im los. To nie jest łatwa opowieść, choć jej wizualna forma, zdaje się przedstawiać niczym najpiękniejszy obrazek. Tu smutek dostrzegalnie miesza się z uśmiechem, szaleństwo spina się z rozsądkiem, a niesiona głównym wątkiem tajemnica, nieprzerwanie walczy z przewidywalnością zdarzeń.

Nieprzeciętna książka. Bezsprzecznie zjawiskowa, fabularnie zaskakująca i wyraźnie poświęcona uczuciom codzienności. Historia świadomie zaszyta w kanwie realizmu magicznego. Dużo tu życiowych mądrości, piękna wzajemnej empatii i potrzebnej człowiekowi bliskości, ale równie dużo wyrządzonych krzywd, bolesnych ran i rodzących się naturalnie wątpliwości – ta opowieść snuje się wokół największych emocji, porusza głębię ludzkiej wrażliwości i z jawną czułością zmierza do finału, który łamie serce i napełnia nadzieją zarazem. Jedno z najpiękniejszych zaskoczeń tego roku!

Ocena: 6/6
©Mozaika Literacka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć