ebook O Mantykorze, która szukała domu
3.14 / 5.00 (liczba ocen: 11)

O Mantykorze, która szukała domu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 13.04
wciąż za drogo?
18.51 złpremium: 11.94 zł Lub 11.94 zł
14.00 zł
19.90 zł
19.90 zł Lub 17.91 zł
13.04 zł
13.93 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Na pustyni Dasht-e Kavir żyje jedyne w swoim rodzaju magiczne stworzenie zwane Mantykorą. Przez stulecia powstało o niej wiele najróżniejszych legend i wyobrażeń, ukazujących ją w niezbyt pozytywnym świetle. Samotna i zagubiona strażniczka pustyni pewnego razu spotyka nietypowego dżinna, który jest zmęczony spełnianiem zachcianek swoich panów i prosi ją, aby tym razem to ona spełniła jego trzy życzenia.

Co z tego wyniknie? Przekonajcie się sami.

O e-booku O Mantykorze, która szukała domu blogerzy napisali: 

Polecam tę książkę do wspólnego czytania rodzicom i dzieciom, którzy lubią opowieści o magicznych stworzeniach, wspólnych wędrówkach, a przede wszystkim o wspieraniu się w poszukiwaniach rzeczy, które są w życiu najważniejsze – przyjaźni i satysfakcji z tego, co się robi. - Głodna Wyobraźnia - Anika Radzka-Nowaczewska

O Mantykorze, która szukała domu od Artur Tojza możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
O Mantykorze, która szukała domu Artura Tojzy to krótka, baśniowa opowieść dla dzieci, w której tytułowa bohaterka próbuje poradzić sobie z samotnością i brakiem przynależności. Wędrując po pustyni, którą się opiekuje, znajduje pierścień i mieszkającego w nim nietypowego dżina Tileka. Proponuje on smutnej mantykorze umowę – ona spełni jego trzy życzenia, a on podaruje jej to, czego pragnie. I tak zaczyna się ich pełna ciekawych rozmów wspólna podróż...

Ta licząca zaledwie osiem rozdziałów historia może dać dzieciom wiele tematów do przemyślenia i omówienia z rodzicami – autor porusza między innymi problem pochopnego osądzania innych, strachu przed nieznanym, konsekwencji wypływających z naszych decyzji, czy też braku umiejętności dawania czegoś z siebie. Książka ma więc niewątpliwie walor dydaktyczny, a jest on ubrany w łatwe do przyswojenia dialogi.

Całą opowieść czyta się szybko i przyjemnie, ma jednak ona pewne wady. Po pierwsze, uważam, że słownictwo jest momentami zbyt zaawansowane dla docelowego czytelnika, czyli ośmiolatka, i nie obejdzie się tu on bez pomocy rodziców lub słownika. Po drugie, w moim odczuciu wszystko byłoby bardziej wiarygodne, gdyby mantykora była młodsza i dopiero poznawała świat, a niektóre traktujące o wartościach wypowiedzi dżina były bardziej podparte przykładami konkretnych osób lub wydarzeń, czy obudowane dłuższą historią – były bowiem czasem zbyt okrojone z kontekstu. Po trzecie, w trakcie lektury miałam cały czas w głowie tytuł O Mantykorze, która szukała przyjaciela, a nie ten oryginalny, bo to właśnie ten aspekt był dla mnie najważniejszy w całej fabule.

Polecam tę książkę do wspólnego czytania rodzicom i dzieciom, którzy lubią opowieści o magicznych stworzeniach, wspólnych wędrówkach, a przede wszystkim o wspieraniu się w poszukiwaniach rzeczy, które są w życiu najważniejsze – przyjaźni i satysfakcji z tego, co się robi.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Głodna Wyobraźnia
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć