ebook W domu snów - audiobook
4.48 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 61647)

W domu snów - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 29.59
Audiobook - najniższa cena: 25.89
wciąż za drogo?
-20% 29.59 zł Lub 26.63 zł
36.99 zł
36.99 zł Lub 33.29 zł
25.89 zł
30.41 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Audiobook „W domu snów” to powieść Carmen M. Machado – autorki głośnych opowiadań „Jej ciało i inne strony”. Odważna proza o domu, który nie jest domem, i o śnie, który wcale nie jest snem. „Czy kobiety też krzywdzą? Czy związki między kobietami mogą być równie przemocowe jak związki osób przeciwnej płci? Autobiograficzna proza Machado miota się pomiędzy non-fiction a baśnią o złej królowej. Na szczęście kończy się jak na baśń przystało: nadzieją, że z Domu snów da się odejść. Znakomita literatura w doskonałym przekładzie Łukasza Błaszczyka” – Natalia Szostak, „Wysokie Obcasy Extra”

W brawurowym połączeniu memoiru i powieści gotyckiej Carmen Maria Machado snuje autobiograficzną historię swojej relacji z charyzmatyczną, ale – jak się prędko okaże – niezrównoważoną i przemocową partnerką. Pełna namiętności sielanka szybko zmienia się w dreszczowiec, tyle że nie jest to po prostu queerowe „Fatalne zauroczenie”.

Machado dotyka tematu dotąd przemilczanego z uwagi na kontekst polityczny i relacje władzy. Krzywdzona kobieta jest bowiem jak duch, który był obecny od zawsze i od zawsze nawiedzał dom władcy, a pisarka swoimi wspomnieniami dokonuje czegoś na miarę wskrzeszania zmarłych.

„PRZEMAWIAM W CISZY. CISKAM KAMIEŃ MEJ HISTORII W ROZLEGŁĄ SZCZELINĘ; LEDWO SŁYSZALNY DŹWIĘK, JAKI WYDAJE, JEST MIARĄ PUSTKI”.

„Czasem przekłady są potrzebne, bo opowiadają coś, do czego polska literatura jeszcze nie dotarła. Właśnie tak jest w tym przypadku: przemoc w związku lesbijskim, przemoc squeerowana, walka o godność, o siebie – brzmi to jak historia nie z tego świata, bo u nas przecież trzeba udowadniać, że LGBT to ludzie, nie ideologia. Bardzo mocna, bardzo ważna” – Paulina Małochleb, Książki na ostro

Audiobooka wysłuchasz w interpretacji Pauliny Holtz.

W domu snów - audiobook od Carmen Maria Machado możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć