ebook Badania terenowe nad ukraińskim seksem - audiobook
2.89 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 276)

Badania terenowe nad ukraińskim seksem - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 19.25
Audiobook - najniższa cena: 20.35
wciąż za drogo?
-31% 20.35 zł Lub 18.32 zł
36.99 zł
36.99 zł
36.99 zł Lub 33.29 zł
32.19 zł
33.29 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Manifest feminizmu. Ebook „Badania terenowe nad ukraińskim seksem” to jedna z najgłośniejszych powieści ostatnich dekad. Oksana Zabużko określiła ją mianem ukraińskiej psychoanalizy narodowej, prowokującej do dyskusji o kompleksach i sytuacji kobiet w postsowieckim społeczeństwie.

Jedna z najgłośniejszych powieści ostatnich dekad uznana za manifest feminizmu i wiwisekcję postkomunistycznej Ukrainy.

Wydana po raz pierwszy w 1996 roku powieść „Badania terenowe nad ukraińskim seksem” (ebook w formacie epub, kindle mobi), którą sama Oksana Zabużko określiła mianem psychoanalizy narodowej, szybko stała się ukraińskim bestsellerem i zyskała międzynarodowy rozgłos. Jej bohaterka, poetka i wykładowczyni, z dystansu amerykańskiego uniwersytetu przygląda się swojej poturbowanej przez historię ojczyźnie, Ukrainie, ale i sobie samej, uwikłanej w trudną relację, przeszłość i własne ograniczenia.

W hybrydycznej narracji Zabużko pokazuje, jak lata totalitaryzmu odcisnęły piętno na intymnych relacjach, skazując je na bylejakość i stereotypowość ról. Drapieżnym, gęstym od emocji językiem opowiada o walce, jaką jej bohaterka musi stoczyć, by zawalczyć o siebie, a także o pracy, jaką musi wykonać jej zdegradowany mentalnie i kulturowo kraj.

„Badania terenowe nad ukraińskim seksem” (ebook w formacie epub, kindle mobi) – budzące liczne kontrowersje w momencie wydania – z upływem czasu stały się współczesną klasyką i zapoczątkowały falę nowej literatury pisarek, zwanych „córkami Zabużko”. Do dziś są najchętniej przekładaną, ukraińską powieścią prowokującą do dyskusji o ukraińskich kompleksach i sytuacji kobiet w postsowieckich społeczeństwie.

Audiobooka wysłuchasz w interpretacji Anny Marii Buczek.

Badania terenowe nad ukraińskim seksem od Oksana Zabużko możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć