Cień róży. Katia i sekrety prababki
2.34 / 5.00 (liczba ocen: 3)

Cień róży. Katia i sekrety prababki
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 31.12
wciąż za drogo?
35.91 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
31.12 zł
33.92 zł Lub 30.53 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
32.56 zł
34.72 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Katia Shadow to pseudonim dziennikarki, która na co dzień opisuje tajemnice przeszłości. Tym razem wyrusza nad Bałtyk w poszukiwaniu prawdy o własnej rodzinie. Co zdarzyło się przed laty w cieniu parasolek i eleganckich pensjonatów? Pytania stawiane przodkom niosą odpowiedzi zdolne wywrócić życie prawnuczki do góry nogami. A jednak warto pytać i szukać, zwłaszcza na pięć minut przed własnym ślubem. Zaginiony pradziadek, zakochana - nie w mężu - prababka. Historie zatopione w głębi morza i Zalewu Wiślanego.  Zdjęcia tajemniczej nieznajomej „M” z Belle Epoque. Czy ich losy mogą mieć wpływ na życie młodej kobiety, która urodziła się sto lat później?

Tak, jeśli spotyka na swojej drodze człowieka, który także czegoś szuka. Tak, jeśli właśnie jemu chce zdradzić swoje prawdziwe imię. Dwie historie i dwie namiętności spotykają się w miejscu, w którym przed laty coś połączyło ich przodków. Nieświadomi, nieufni, zaskoczeni uczuciem, nie zadają sobie sprawy, że tak naprawdę szukają… siebie. I nie jest oczywiste co znajdą...

Cień róży. Katia i sekrety prababki od Katarzyna Droga możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Gdyby nie znajome nazwisko autorki na okładce, prawdopodobnie nigdy nie sięgnęłabym po tę książkę. Do tego opis zapowiadający romans – zupełnie nie moja bajka. A jednak, poszukując niewymagającego czytadła na upalny, letni dzień, chwyciłam lekturę, leżącą na górze stosu, piętrzącego się przy moim łóżku. Traf chciał, że był to Cień róży Katarzyny Drogiej.

Główna bohaterka, Katia Shadow to dziennikarka, opisująca rodzinne historie i tajemnice przeszłości. Wierzy, że to, co przytrafiło się naszym przodkom, ma wpływ na nasze życie. Ambitna, dociekliwa i niezależna właśnie planuje zmianę stanu cywilnego, choć z przyszłym małżonkiem – Piotrem – łączy ją raczej zdrowy rozsądek, aniżeli wielka miłość. Kiedy Katia poznaje historię romansu dziewiętnastoletniej wówczas, ale już zamężnej, prababki Róży z Vadimem – oficerem z Kresów, postanawia odszukać grób biologicznego pradziadka i poznać jego losy. Jest przekonana, że tylko w ten sposób uda jej się stworzyć trwały, szczęśliwy związek.
Nie zaskoczę Was – na drodze do Krynicy Katia poznaje przystojnego Pawła i wbrew wyznawanym zasadom, wdaje się z nim w romans. Podczas, gdy ona próbuje odkryć tajemnice własnej rodziny, on pomaga w odkrywaniu skarbów historii jako kolekcjoner militariów i ekspert, współpracujący z muzeami. Nie wiedzą jeszcze, że przed laty, w tym samym nadmorskim kurorcie splotły się losy ich przodków.

Ta powieść bywa miejscami naiwna, miejscami zabawna. Zdarzają się tzw. „momenty”, choć szczęśliwie autorka nie serwuje anatomicznych opisów, a raczej stawia na namiętność w wydaniu romantycznym. Sporo jest za to przygód rodem z filmów o poszukiwaczach skarbów lub historii z książkowej serii o Panu Samochodziku.

Warto docenić tło całej opowieści. Katarzyna Droga zabiera czytelnika w podróż do klimatycznej Krynicy Morskiej, sięgając do historii tego miejsca i przemycając informacje dotyczące niegdysiejszego kurortu Kahlberg, ale też trudnych czasów wojennych, w tym ucieczki ludności przed Armią Czerwoną przez zamarznięty Zalew Wiślany w 1945 r., podczas której zginęły tysiące ludzi.

Gatunkowo Cień róży to nie moje klimaty, ale jeśli szukacie lekkiej lektury na weekend, wakacje czy urlop, takiego typowego czytadła, które oderwie Was na chwilę od trudnych, przytłaczających tematów, pozwoli się zresetować, a być może również zaciekawi historią Krynicy Morskiej, militariów czy skarbów, wydobywanych z morskich głębin, to Cień róży jest właśnie dla Was.Ocena: 4/6
czytaj więcej
©Okiem Wariatki
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć